Právě soutěžíme o:
dárkové poukazy na nákup pracovního oblečení BRUDRA dárkové poukazy na nákup pracovního oblečení BRUDRA
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Kladiva a kladívka

Kladiva a kladívka
Kladivo je nářadí, které najdeme snad v každé domácnosti. A kladívek je mnoho druhů. Známe klasická pro domácí použití, tesařská, zednická, sklenářská, klempířská, těžká dvouruční pro bourací práce.….
reklama

Běžné kladivo, obouruční kladivo

Tesařská kladiva

Zednické kladivo

Kladivosekera, pokrývačské kladivo

Kladívko je určeno především pro zatloukání a přibíjení hřebíků, šikovná tesařská kladívka a kladivosekyry mají i rozštěp pro snadné zachycení hřebíků při vytahování.

V domácnosti bychom měli mít alespoň dvě kladívka, větší a menší podle potřeby. Malé na hřebíčky a skobičky používané v domácnosti nebo při opravě čalounění. Větší kladívko využijeme spíše v zahradě k přitloukání větších hřebíků.

Pohodlná jsou kladívka s pryžovou rukojetí, která zmírňuje otřesy a dobře se drží.

Abychom sobě ani nikomu jinému neublížili, vždy zkontrolujeme, zda kladívko není uvolněné, je správně zaklínkované a násada není prasklá ani jinak poškozená.
Kladívko nikdy nenecháváme ve vlhku, zteřelá násada by mohla vypovědět službu v nejnevhodnějším okamžiku a hlava kladívka by zrezla.

Aby "vítr nefoukal" a hřebíčky se nám při zatloukání neohýbaly, na práci se soustředíme a klepeme kolmo na hlavičku hřebíčku. Používáme vždy kladívko vhodné velikosti, které se nám dobře drží a má při zatloukání díky své váze vhodnou razanci. Snadno jím jde klepnout přes prsty a tak si dáváme opravdu pozor.

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Související články

Svěráky 11  fotek

Svěráky

Vrtat, obrábět, pilovat, řezat, ohýbat, brousit nebo zkrátka přesně a pevně přichytit a přidržet tak jak potřebujeme. K tomu všemu nám pomůže kvalitní ...


Sekery a kalače 15  fotek

Sekery a kalače

Sekera člověka provází od pradávna: od kamenné, zasazené v dřevěném klacku, až po ty současné. Její užitečnost je tedy neoddiskutovatelná a hlavně pro ...


Klíče nesmí chybět žádnému kutilovi 14  fotek

Klíče nesmí chybět žádnému kutilovi

A nemluvíme o klíčích, kterými se odemyká. „Hoď po mně sedmnáctku“, volá chlápek z pod auta na kolegu. S největší pravděpodobností se nebude jednat o ...


reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×