Právě soutěžíme o:
silné hliníkové fólie na grilování silné hliníkové fólie na grilování
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Akumulátorové nářadí DeWALT

Akumulátorové nářadí DeWALT
Potřebujete něco přivrtat, zašroubovat nebo uříznout a zásuvka nikde? Zkuste to s akumulátorovým nářadím DeWALT, které poskytuje nepřebernou škálu strojů od šroubováků, přes pily až po pneumatická kladiva a hřebíkovačky.
reklama

Značka DeWALT nabízí v oblasti akumulátorového nářadí svou nejnovější a nejvýkonnější řadu pod označením XR v rozsahu napájecího napětí od 7,2 V až do 18 V.

Řada akumulátorového nářadí XR od DeWALT je velmi výkonná a robustní řada akumulátorového nářadí s dlouhou životností a tříletou zárukou. Uživatelé zde najdou vše, co potřebují k vrtání, šroubování nebo řezání. Li-ion akumulátory nářadí XR je možné použít do každého stroje stejné napěťové řady a lze je nabíjet pomocí jedné systémové rychlonabíječky, ať už se jedná o akumulátor s kapacitou 1,5 Ah, 2,0 Ah nebo 4,0 Ah. Pomocí této nabíječky lze nabíjet na plný výkon všechny akumulátory řady XR od 10,8 V až po 18 V.

Záruka výkonu

Všechny akumulátorové stroje řady XR mají velmi propracovaný systém elektronické ochrany, která chrání stroj a akumulátory před poškozením. Elektronika dokáže ochránit stroj před nadměrným zatížením, přehřátím nebo extrémními teplotami. Všechny stroje DeWALT jsou testovány na odolnost při pádu z výšky dvou metrů.

Ergonomie a pohodlí

Maximálně kompaktní a vyvážená konstrukce a ergonomicky tvarovaná pogumovaná rukojeť poskytuje uživateli vynikající pracovní komfort. Šikovně umístěné LED osvětlení poskytuje dostatek světla bez stínu i ve tmavých prostorách. Baterie řady 18 V XR mají indikátor stavu nabití baterie, takže vždy vidíte, jaký je stav vašeho akumulátoru.

Nejvyšší výkon

Dvou a tří rychlostní akumulátorové vrtačky DeWALT zvládnou bez problémů i velmi náročné úkoly. Promyšlené a inovativní technické provedení zajišťují jejich dlouhou životnost, vysokou přesnost a rychlost práce. Bezrámový motor, celokovová převodovka, kovový kryt motoru a převodovky, to jsou konstrukční prvky, které zaručují vysoký výkon, nižší zahřívání stroje a menší rozměry, tím se prodlužuje životnost a výkon. Menší rozměry pak pomohou obsluze při práci ve stísněných prostorách.

Nová dimenze výkonu

V druhé polovině roku 2013 uvedl DeWALT na trh kompletní řadu akumulátorových vrtaček 14,4 V a 18V s bezuhlíkovými motory. To nastavilo zcela nový pohled na dobu provozu vrtaček na jedno nabití baterie.

Motory ve standardním profesionálním nářadí obsahují uhlíkové kartáče (uhlíky), které přenášejí energii do motoru, který se pak otáčí. To způsobuje tření, při kterém vzniká teplo. Toto tření a zahřívání způsobuje energetické ztráty, kdy se energie z baterie ztrácí v podobě tepla. DEWALT XR bezuhlíkové motory používají pro své otáčení elektroniku, což velmi výrazně snižují energetické ztráty. To znamená, že je daleko více energie z baterie využito pro chod stroje.

To poskytuje uživateli velmi výrazný nárůst pracovního výkonu na jedno nabití baterie. Zjednodušeně řečeno, s bezuhlíkovým motorem uděláte výrazně více práce na jedno nabití baterie. Další výhodou těchto motorů je snížení zahřívání celého stroje, což prodlužuje jeho životnost.

XR bezuhlíkové vrtačky DeWALT používají vysokokapacitní akumulátory s kapacitou 2,0 Ah a 4,0 Ah. Zejména 4,0 Ah akumulátory ve spojení s bezuhlíkovými motory poskytují tak velkou provozní dobu, že je téměř nemožné vybít akumulátor dříve, než se další akumulátor nabije. To znamená, že nedostatek energie je již minulostí.

Unikátní novinky

Do řady nářadí XR patří i několik výjimečných technických novinek, jako např. gyroskopický šroubovák 7,2V DCF680G2, akumulátorová hřebíkovačka 18V DCN690M2 nebo oscilační multibruska DCS355D2.

První 7,2 V akumulátorový šroubovák ovládaný pohybem zápěstí

Pohyb Vaší ruky určuje rychlost otáček a směr otáčení. To zaručuje vynikající ovladatelnost nářadí. Nastavení rukojeti do dvou poloh nabízí nejlepší ergonomické řešení, které bude vyhovovat uživateli i prováděné práci. Ukazatel stavu nabití baterie vás vždy informuje o stavu akumulátoru. Pracovní osvětlení dvěma LED diodami poskytuje vynikající světelný komfort. Možnost nastavení 16 hodnot kroutícího momentu zaručuje přesné ovládání hloubky zašroubování u malých vrutů. Tento 7,2 V šroubovák DeWALT dodávaný v kufru se dvěma 1,0 Ah bateriemi je ideálním pomocníkem např. při práci na systémech topení a klimatizace, montáži kuchyňských linek, oken a dveří nebo při údržbářských pracích.

Oscilační multibruska DeWALT DWS355D2

Tato výkonná oscilační multibruska DeWALT dokáže řezat nebo brousit kovy, plasty, dřevo nebo sádrokarton, a to i ve špatně přístupných místech a rozích. Oscilační multibruska DeWALT DWS355D2 má integrované osvětlení, tzn. vždy dobře vidíte pracovní plochu. Lze s ní pracovat i jednou rukou díky své malé hmotnosti a velkému kolíbkovému spínači s plynulou regulací kmitů, který je možné ovládat z jakékoliv pozice při uchopení stroje. Pogumovaná rukojeť zvyšuje komfort a cit při práci. Hlavní výhodou je však velmi snadné a jednoduché uchycení pracovního nástroje bez pomoci dalšího nářadí.

Bez problémů lze použít i příslušenství ostatních hlavních výrobců, pouze za pomoci jednoduchého adaptéru.

První nastřelovací pistole 90 mm na světě napájená baterií

Žádný plyn, to je hlavní výhoda hřebíkovačky DeWALT DCN690M2. To, že je hřebíkovačka poháněna pouze bateriemi, výrazně šetří peníze – není potřeba kupovat bombičky s hnacím plynem a pistoli pravidelně čistit od zplodin vzniklých při hoření hnacího plynu. Pistole je méně hlučná a šetří vaše zdraví, nemusíte vdechovat toxické zplodiny vzniklé při hoření hnacího plynu. Na jedno nabití baterie nastřelí hřebíkovačka 600 hřebíků. Můžete využít jak sekvenční funkci, kdy pistole nastřelí dva hřebíky za vteřinu nebo standardní způsob nastřelování po jednom hřebíku.

Praktické sady

Všechno nářadí řady XR lze získat i v praktických setech, kdy k několika strojům jsou pouze dvě baterie a celý set je uložen v odolném a praktickém kufru. K dispozici jsou i stroje bez baterií, které lze použít k doplnění vaši řady nářadí, kdy již nepotřebujete dokupovat stroj s dalšími bateriemi, protože již máte vše z předcházejícího stroje. To je praktické zejména tehdy, když potřebujete rozšířit řadu nářadí např. o kotoučovou pilu nebo úhlovou brusku. Výrazně tím ušetříte.

Více informací naleznete na www.dewalt.cz.

Autor: DeWALT (text a foto)

Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Související články

Profesionální úhlové brusky DeWALT pro náročné použití 23  fotek

Profesionální úhlové brusky DeWALT pro náročné použití

Potřebujete brousit nebo řezat beton, kovy, obklady nebo dlažbu? Není nic jednoduššího než použít vhodné nářadí a kvalitní brusivo zn. DeWALT.


Elektropneumatická kladiva DeWALT 9  fotek

Elektropneumatická kladiva DeWALT

Potřebujete vyvrtat otvor do betonu nebo vysekat drážku nebo rozbít starý betonový chodník? Nejvhodnější je použít elektropneumatická kladiva DeWALT. ...


Oscilační multibruska DeWALT DWE315KT 3  fotek

Oscilační multibruska DeWALT DWE315KT

Potřebujete něco přeříznout, obrousit, seškrábnout, odloupnout, vyříznout nebo odstranit? Na všechny tyto činnosti již nebudete potřebovat celou řadu ...


Prezentace nářadí DeWalt - TRUCK DeWalt 2  fotek

Prezentace nářadí DeWalt - TRUCK DeWalt

V průběhu května připravil DeWalt sérii 3 prezentací profesionálního elektrického nářadí DeWalt. K prezentaci bude k dispozici předváděcí TRUCK DeWalt ...


Průvodce výběrem baterie do AKU nářadí 3  fotek

Průvodce výběrem baterie do AKU nářadí

Každý domácí kutil se neobejde bez AKU vrtačky, která je bezprostředním pomocníkem hlavně v místech, kde nemáte možnost připojit nářadí do elektrické ...


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme kolečko na zahradu a na stavbu

Vybíráme kolečko na zahradu a na stavbu

Zahradní, stavební nebo univerzální kolečko je nejen při práci na zahradě skvělým pomocníkem. Váží 10-13 kg, mívá plechovou nebo plastovou korbu o obs ...


Jak zabránit, aby nářadí v dílně rezlo

Jak zabránit, aby nářadí v dílně rezlo

Máme-li nářadí ve venkovní dílně či v garáži, je potřeba zajistit, aby vlhko, které se sem dostane, nezpůsobilo korozi na jeho kovových částech. Pokud ...


Šroubovák pro práci s elektřinou

Šroubovák pro práci s elektřinou

Používat šroubováky potřebujeme i při práci s elektřinou. A to ať už se jedná o montáž zapojení nebo o instalaci elektrospotřebičů. Pro elektrotechnik ...


Řezání na pokos

Řezání na pokos

Většina rámů a rámečků je spojena takzvaně na pokos. To znamená, že jednotlivá ramena jsou šikmo seříznutá tak, aby spolu svírala úhel 45 stupňů. Konc ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
3
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 6.4.2018 13:12 Ondřej
2
kufr na nářadí Nářadí
Poslední příspěvek: 7.2.2018 13:37 Franta
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
0
seřízení hoblovky Nářadí
Poslední příspěvek: 29.1.2018 13:38 františek
0
Co to je za nářadí? Nářadí
Poslední příspěvek: 8.1.2018 15:35 tomas
2
0
Pohon vrat - jak udělat? Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 11.12.2017 08:47 J
4
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 26.7.2017 17:20 Anna
1
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2017 14:13 Radek
7
Bruska na dřevo - jakou vybrat? Nářadí
Poslední příspěvek: 12.5.2017 13:37 Matej
4
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 26.7.2017 17:20 Anna
3
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 6.4.2018 13:12 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
Konstrukční problém Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 20.2.2017 19:56 kokot
2
kufr na nářadí Nářadí
Poslední příspěvek: 7.2.2018 13:37 Franta
2
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
Zmagnetizování bitů Nářadí
Poslední příspěvek: 7.2.2017 22:17 Petr
1
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2017 14:13 Radek
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×