Právě soutěžíme o:
Vyhrajte vrtačku a montérky Vyhrajte vrtačku a montérky
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Je možné snížit náklady na vytápění výměnou radiátorů (43)

Přeji pěkný den, zima je tu v začátcích, takže placení za vytápění domů, bytů budou asi dost nepříjemné.Slyšel jsem, že je možné snížit náklady např. výměnou starych radiátorů za nové... Má někdo takovou zkušenost

Davidd - 20.11.2010Pokud chcete reagovat, musíte být registrován a přihlášen.

Odpovědi

 • Mojecerpadlo.cz


  Dobrý den, během munulého týdne jsme s manželem koupili tepelné čerpadlo do rodinného baráku od společnosti http://www.mojecerpadlo.cz, nemůžeme je vynachválit ve všem nám poradili i vyšli v stříc. Určutě doporučujeme.
  Pavlína - 22.04.2013
 • Zateplení domu


  Dobrý den, osobně bych si nejdříve nechal zateplit dům. Už 5 let mám zateplený dům izolací CLIMATIZER PLUS a ušetřil jsem za výdaje cca 10%. Kdo v dnešní době má peníze na to, aby je zbytečně vyhazoval oknem. Já tedy ne :D http://climatizer.cz/clanek/zobrazit/zatepleni-domu
  Jirka - 27.03.2013
 • Koupě tepelného čerpadla


  Uvažují o koupi tepelného čerpadla vzduch-vzduch, které má tepelný výměník vestavěny přímo u kompresoru. Tedy venku a ne vevnitř v RD, jak tomu je u některých modelů. Chci se zeptat, jestli nedochází k velkým tepelným ztrátami při přenosu tepla do RD?
  David - 18.02.2013
 • Zkušenosti s firmou GAS KOMPLET?


  Máte někdo zkušenosti s tepelnými čerpadly od firmy GAS KOMPLET - www.mojecerpadlo.cz?
  Miloš - 12.02.2013
 • Dokáže tepelné čerpadlo vytápět


  Dokáže tepelné čerpadlo vytápět dům i se zabudovaným topením v podlahách? Stavíme barák a do několika místností jsme vložili topení i do podlah. Tak aby to nebyl moc velký výkon a spotřeba, abychom se potom doplatili?
  Michal - 30.01.2013
 • Vohřev vody


  Je pravda, že tepelné čerpadlo dokáže vytápět dům a k tomu ještě zvládne ohřívat vodu v bojleru? Moc se mi tomu nechce věřit.
  Roman - 29.01.2013
 • Zkušenosti


  Má někdo zkušenosti, jestli je lepší kotel nebo tepelné čerpadlo a pro co je lepší investovat peníze?
  Petr - 17.01.2013
  • RE: Zkušenosti


   Dobrý den Petře, pokud se dodrží pár technických a ekonomických zásad, pak vyjde výhodněji vždy tepelné čerpadlo. Musíte mít nízkoteplotní topný systém s tepelným spádem 35st.C/30st.C a celková cena tepelného včetně montáže a potřebného materiálu a DPH by neměla překročit 150.000,-Kč. Za těchto podmínek je pořízení tepelného čerpadla výhodnější.
   Marián - 21.01.2013
 • Zkušenosti


  Má někdo zkušenosti tepelným čerpadlem TnG-AIR, koukal jsem, že je i za rozumnou cenu?
  Patrik - 15.01.2013
 • Odmrazovací cyklus?


  Co to je odmrazovací cyklus?
  Karel - 11.01.2013
  • RE: Odmrazovací cyklus?


   Výparník venkovní jednotky tepelného čerpadla vzduch/voda při venkovní teplotě okolo 0 st.C (kdy je vyšší vlhkost vzduchu) namrzá. Proto je v každém tepelném čerpadle nějaký způsob odmrazování, obvykle to je tzv. reverzní chod, kdy venkovní jednotka využívá teplo, které je v topném systému. Odmrazování probíhá cca 1 x za hodinu po dobu cca 3 minut. Zkuste se podívat na tyhle stránky možná Vám poradí www.mojecerpadlo.cz, koukal jsem, že zde je už někdo uváděl, tak budou asi dobří.
   Vojta - 18.01.2013
 • Tepelná ztráta


  Mám hrozně velkou tepelnou ztrátu u čerpadla, nevíte čím by to mohlo být?
  Radek - 09.01.2013
  • RE: Tepelná ztráta


   Dobrý den, pane Radku, abych řekl pravdu toto je nesmyslný dotaz, tepelnou ztrátu má objekt a ne čerpadlo. Tepelné čerpadlo může mít velkou spotřebu, ale to je spojeno buď s velkou ztrátou budovy, anebo s nevhodně navrženým topným systémem – který je provozován na vysoké teploty (vyšší než 45 st.C)
   Felix - 26.02.2013
 • Co je COP


  Může mi někdo prosím u čerpadel vysvětlit co je to faktor tepelného čerpadla (COP) a jestli je důležitý?
  Diana - 09.01.2013
  • RE: Co je COP


   Dobrý den paní Diano, zkratka COP (Coefficient Of Performance) vyjadřuje účinnost tepelného čerpadla, pokud je například COP 3, pak to znamená, že tepelné čerpadlo vyrobí z 1 kW elektrické energie 3 kW energie tepelné, takže v konečném důsledku vás vyjde 1 kW elektrické energie na 1/3 ceny. Každý budoucí uživatel tepelného čerpadla se žene hlavně vysokým COP, obvykle vůbec nebere v úvahu ostatní faktory, které výrazným způsobem ovlivňují tzv. „reálný topný faktor“, tj. faktor který bude reálně dosažen. Navíc se často investuje stylem „ať to stojí, co to stojí“, hlavně aby byl vysoký topný faktor“. Pak dochází k tomu, že investice je neefektivní = nenávratná v životnosti tepelného čerpadla. Největší úsporu elektřiny můžeme očekávat u tepelných čerpadel, která budou pracovat s co nejnižší teplotou topného média (vody v otopné soustavě). Největší účinnosti a efektivity docílíme: - použitím podlahového vytápění (podlahová krytina dlažba – Vinyl – Linoleum) - pořízením TČ za rozumnou cenu (celá instalace okolo 150 tis. Včetně DPH) - dimezování topné vody na tepelný spád 25/30 st.C (méně výhodné 30/35 st.C) - ohřev TUV jen na 430C až 450C.
   Josef - 10.01.2013
 • Podle čeho vybírat


  Podle čeho můžu vybírat dobrá tepelná čerpadla?
  Kuba - 08.01.2013
  • RE: Podle čeho vybírat


   Výběr tepelného čerpadla je strategické rozhodnutí v otázce vytápění, ale také ohřevu užitkové vody. Jeho výkon musí vycházet z tepelných ztrát domu. Doporučuji se vždy obrátit na odborníka. V současnosti je na trhu tepelné čerpadlo nové generace, které přináší ještě vyšší komfort vytápění a ohřevu TUV. Důležité je vybrat správnou firmu, která Vám tepelné čerpadlo bude instalovat např. www.avesolar.cz tam Vám poradí určitě.
   TM - 29.01.2013
 • Zkušenost výkon nebo cena


  Nemá někdo zkušenosti, jestli tepelná čerpadla vybírat podle výkonu anebo ceny?
  Nikol - 07.01.2013
  • RE: Zkušenost výkon nebo cena


   Dobrý den, paní Nikol bohužel otázka je položena zcela špatně, tepelné čerpadlo vždy musí pokrýt s výkonem alespoň 80% tepelné ztráty objektu. Takže o výkonu se nedá moc diskutovat, ten je daný tepelnou ztrátou objektu. Cena to už je jiná, v současné době by cena tepelného čerpadla (RD se ztrátou do 12 kW) včetně instalace, regulace, DPH a uvedení do provozu neměla přesáhnout 150 tisíc Kč. Zkuste se podívat na tyhle stránky www.mojecerpadlo.cz myslím, že zde by Vám mohli pomoci lépe než já.
   Libor - 08.01.2013
 • RE: Radiátory


  Dobrý den, z Vašeho příspěvku je cítit nadšení z regulace od Trasca. Jsem v poslední fázi plánování otopného systému (plyn. kotel-podlahovka ve spodním patře 4 okruhy-radiátory v horním patře) Použil jste systém Helia? měl by jste pro mne nějaký užitečný poznatek, předem mockrát děkuji za jakoukoliv radu, s pozdravem Jaroslav.
  Jaroslav - 17.12.2012
 • Dotace na tepelná čerpadla


  Jdou nějakým způsobem získat dotace nebo při tepelných čerpadlech to není možné?
  Lukáš P. - 06.12.2012
reklama
reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2016 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×