Nenechte si ujít

Stříkaná pěnová izolace Honter Stříkaná pěnová izolace Honter

Foam-Lok je polotuhá netoxická izolační hmota v podobě pěny nanášená stříkáním, která řeší vzduchové izolace, zajišťující odolnost proti větru a 100% utěsnění dutin ve stěnách a stropech.

Soutěžíme o ceny

Anketa

Které z uvedených měřidel lze považovat za předchůdce samonivelačního křížového laseru Quigo?


  • 3.5%(37)

  • 2.2%(23)

  • 94.3%(1000)

Celkem hlasů: 1047

Vrtání do dlaždic

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak mám vrtat do dlaždičky, aby mi nepopraskala, nejlépe aby zůstala na zdi, jako by tam žádná díra nebyla. Děkuji.

Odpovědi

sklouznutí vrtáku

Já jsem to řešil tak, že jsem z různých zdrojů kombinoval několik receptů a vrtání řady otvorů pro relingovou tyč v kuchyni proběhlo k plné spokojenosti. Tužkou jsem si označil polohy otvorů, přelepil průhlednou páskou a ještě kaleným hřebíčkem lehce klepnul střed otvoru. Pak už stačil jen vidiový vrták bez příklepu. Páska ho udrží aby nesklouzl. Pro jistotu jsem vyvrtal napřed menší díru a pak ji zvětšil na potřebný průměr větším vrtákem. V případě nutnosti příklep opravdu zapínat až provrtáme dlaždičku. Hmoždinky do otvorů samozřejmě zasouvat a doklepnout přes dřevěný špalík.

Pavel | 20.08.2010 10:35:54 | Odpovědět | Nahlásit

Nahrávám...

Dlaždičky

A když už rupne dá se stím něco udělat, aby to třeba nebylo vidět???

Lukáš M. | 20.08.2010 09:15:19 | Odpovědět | Nahlásit

Nahrávám...

Pomalu a bez příklepu

Provrtat dlaždičku není vůbec těžké. Vidiový vrták a vrtačku, která má regulaci otáček. Někdo si důlčíkem lehce naklepne dírku, ale to se mi zdá nebezpečné kvůli možnosti, že by dlaždička mohla prasknout, pokud by nebyla kvalitně přilepená. Přiložit vrtačku na označené místo a pomalu bez příklepu otáčet vrtákem - mělo by být slyšet zvuk, jako když řežete diamantem sklo. To se probrušuje vrchní lazura. Tato fáze je nejsložitější co se týká udržení vrtáku přesně na daném místě. Proto se používá páska, po které vrták neklouže. Jakmile se vytvoří důlek, máte vyhráno - vrták už nikam nesklouzne a můžete zrychlit. Dlaždička se takto probrousí skrz a až když jste za dlaždičkou, pak lze v případě nutnosti použít i příklep (plná červená cihla apod.) Pokud jsou pod dlaždičkama duté cihly, pórobeton apod., nemusíte příklep použít vůbec. Většinou bývá ještě i vrstva omítky, na které jsou dlaždičky přilepené, a na tu příklep nepotřebujete. Dutá cihla trvá bez příklepu trochu déle, ale pokud nemáte smůlu a trefíte stěnu té cihly, tak ta je cca 1 cm silná, takže žádný problém. Příklep použít snad opravdu jen na plnou cihlu nebo beton. Osobně jsem z toho měl také strach, ale nepraskla mi zatím nikdy žádná dlaždička. Rozhodně si myslím, že mnohonásobně větší problém je bezpečně vyvrtat díru ve spáře, protože tam může vrták ze začátku poskakovat po okrajích dlaždiček a může je poškodit. Ale i tam jakmile se vytvoří důlek už jde vše dobře.

Balů | 20.08.2010 08:44:05 | Odpovědět | Nahlásit

Nahrávám...

RE: Pomalu a bez příklepu

A ještě něco. Pokud vrtačka nemá regulaci otáček, pak ještě není nic ztraceno. Jen je trochu náročnější udržení vrtáku na místě v první fázi vrtátí - tedy než se probrousí lazura a vytvoří důlek, který už vrták na místě udrží, pak už regulace není potřeba.

Balů | 20.08.2010 08:49:52 | Odpovědět | Nahlásit

Nahrávám...

vrtakem

Vidiovým vrtákem.Asi se jedná o obkládačku páč ta bývá na stěně.Bez přiklepu. Vždy jsem to jemňoučce označil důlčikem.Taky se doporučuje v tom místě co budete vrtat to přelepit třeba zakrývací páskou.Tlačit přiměřeně.Nejhorší je ta vrchní vrstvička, to chvíly trvá.Držím palec.

strýc pepin | 19.08.2010 16:00:56 | Odpovědět | Nahlásit

Nahrávám...

Vrtání

To bych taky potřeboval vědět, zkoušel jsem to a rupla mi celá dlaždička.

Cyril | 19.08.2010 13:58:04 | Odpovědět | Nahlásit

Nahrávám...

RE: Vrtání

Vrtala jsem v koupelně přesně tak jak popisují pánové, perfektně se podařilo. Pomalé otáčky a netlačit na vrtačku a nemůže se nepodařit..........Zdar dílu!!!

diskutka | 22.08.2010 21:59:59 | Odpovědět | Nahlásit

Nahrávám...

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy.

Pokud máte dotaz přímo na autora článku nebo na naše redaktory, napište jej kromě diskusí i na email: redakce@ceskykutil.cz.

Děkuji mnohokrát. Váš kutil Pepa.

Nový příspěvěk do diskuze

Nadpis:
Jméno:
E-mail:
Zpráva:
Vložit foto:
Opište číslo z obrázku:

Aktuální články

Věšák na klíče
Věšák na klíče - 01.02.2012

Věšák na klíče je nezbytnou součástí každé předsíně. Chybí-l...

Výherce palety betonové dlažby Diton Stone
Výherce palety betonové dlažby Diton Stone - 22.05.2012

V minulém článku jste se dozvěděli, jaké byly správné odpově...

Báječné léto na houpačce
Báječné léto na houpačce - 14.05.2012

Představte si letní prázdninový den, hodinu, kdy je už pozdě...

Zdroje inspirace
Zdroje inspirace - 21.05.2012

Po dlouhou dobu byly všechny pohledy soustředěny pouze na čl...

Tip pro úpravu bytu a domu: sádrovláknité desky FERMACELL
Tip pro úpravu bytu a domu: sádrovláknité desky FERMACELL - 09.05.2012

Použití sádrokartonových desek v interiérech našich domů a b...

Vychytávky od Conrada

Pájecí souprava pro začátečníky

Skladná a výkonná pájecí stanice s jednoduchou obsluhou. Tato analogová pájecí stanice se jednoduše a plynule seřizuje od 150 do 450 °C. Pájedlo se 48 W zajišťuje pomocí kvalitních nástavců dobrý přenos tepla z topného prvku na hrot a umožňuje jednoduchou výměnu hrotu.

Pájecí souprava pro začátečníky obrázek č. 1Pájecí souprava pro začátečníky obrázek č. 2
  • Výkon 48 W
  • Teplotní rozsah 150 - 450 °C
  • Provozní napětí 230 V/AC
Další z "Vychytávky od Conrada" »
Načítám...
TOPlist