Nábytek a puberta

Nábytek a puberta
Termínem vulkanismus odborníci označují období, v němž dospívající jedinec o své místo na světě bojuje intenzivními zvukovými projevy: nedokáže mluvit tiše, muziku pouští na plné pecky a tříská se vším, co mu přijde pod ruku. Odnášejí to naše nervy i nábytek.
reklama

V něm, například v zásuvkách, tento problém částečně řeší dojezdy, které ji zabrzdí. Jiné systémy (například Silent System) v případě, že zásuvku nezavřeme na doraz, dokáží, že se zavře sama a docela tichounce. Pokud zásuvku neopatřil dorazem již výrobce a nebo se nám samotným z nějakého důvodu nechce instalovat ho dodatečně, budoucí dospělci se sami určitě omezovat nebudou.

Platí to i pro dvířka skříní a skříněk podobně jako pro dveře mezi místnostmi: konec konců i nám občas ujede ruka a nebo ve snaze podepřít v diskusi svou pravdu bouchneme se šuplíkem či dveřmi víc. Krom hluku, který nás samozřejmě rozčiluje, trpí při podobném zacházení nábytek zbytečnými otřesy.

Problém většinou výchovnými prostředky nedokážeme uspokojivě řešit a musíme přistoupit k účinným obraným opatřením. Protože ucpávky uší nejsou každému příjemné, je dobré místo na styku dvou ploch, které na sebe narážejí, opatřit účinným tlumičem. Tím mohou být zarážky, jichž například Hettich nabízí hned celou řadu. Jsou jednoduché a účinné. Protože většinou jde o samolepicí produkty, opatřit jimi můžeme stěny, rohy i ohrožené plochy, klasickou zarážku našroubujeme za dveře tak, aby nám ve zdi děti klikou nevytloukly díru.

Zarážky

Funkce zarážek doceníme po celou dobu, po kterou budou naše ratolesti do všeho vrážet a se vším nehorázně třískat. Tedy do času, než z puberty vyrostou… Někteří se z ní nedostanou nikdy.

Pepův TIP

Nábytkové kluzáky

Mládí už ze své podstaty není konzervativní, miluje změnu, a proto není výjimečné neustálé „šíbování“ nábytkem a jeho ne vždy snadno pochopitelné přestavby. Můžeme to vnímat tak, že nám to dělají na zlost, ale z jejich strany jde spíš o podvědomé hledání ideálu – nejen většího prostoru pro domácí diskotéku. Strašlivým rýhám na parketách mohou zabránit jednoduché nábytkové kluzáky z kovu, plastu, s vrstvou plsti, jimiž opatříme spodní plochy nábytku, nohy stolů, židlí a křesel.

Kluzáky jsou narážecí do předvrtaného otvoru nebo šroubovací či jednoduše k přilepení: za drobné mince tak získáme pro naši podlahu celkem účinnou ochranu.

Více informací získáte na www.hettich.cz.

Autor: Jiří Jan (text), Hettich a PePa (foto)

Související články

Easys

Easys neruší design kuchyní a vylepšuje uživatelský komfort. Lehké přitlačení na čelo zásuvky v libovolném bodě a zásuvka se otevře jemně a tiše. Easys umožňuje použít Silent System, který je nepostradatelný v exklusivních k ...

Co dělat proti poškrábání podlahy?

Co dělat proti poškrábání podlahy?

Máte novou podlahu a bojíte se, že si ji poškrábete nožkami od židle nebo stolku?


O závěsech čili pantech

O závěsech čili pantech

Co si asi představíte, když uslyšíte, že někdo zíral, jako by mu „vypadla huba“ ze závěsů? Nebo že jen nesnesitelně „mlel závěsem“? Nic. Někdy totiž v řeči nelze náš pant (původně z němčiny) ničím nahradit. Stejně jako u náby ...


comments powered by Disqus
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Redakci pište na email redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2016 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.

Hobby informace a zprávy e-mailem

Chcete-li sledovat aktuální články a soutěže Českého kutila, přihlašte se vaším e-mailem k odběru Pepova zpravodaje.
Přihlášením dávate souhlas se zpracováním osobních údajů dle zákona.

×