Právě soutěžíme o:
Vyhrajte vrtačku a montérky Vyhrajte vrtačku a montérky
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Podložky pro podlahy pokládané plovoucím způsobem

Podložky pro podlahy pokládané plovoucím způsobem
Podložky pro plovoucí podlahy laici často mylně považují za prostředek k vyrovnání nerovností podkladních vrstev nebo je zaměňují za parozábrany. Jejich funkce je ovšem jiná – podložky především plní funkci separační vrstvy a slouží jako prostředek k útlumu kročejové hlučnosti. Jejich vedlejší vlastností je zpomalení průniku vlhkosti z podkladu či tepelná izolace.
reklama

Mezi nejběžnější volně kladené podložky používané při pokládkách plovoucích podlah patří například Mirelon a vlnitá lepenka. Mirelon je pěnový polyetylen o tl. 2 a 3 mm a dodává se v pásu o šíři 100 nebo 110 mm, kdy kročejový útlum je 17 dB. Podobné hodnoty a rozměry nabízejí rovněž výrobky nazývané Ethafoam nebo Duofol.

Vlnitou lepenku o tl. 2,5 mm doporučují výrobci dřevěných i laminátových podlah jako podložku vhodnou na podlahové vytápění. Na teplovodní podlahové vytápění je zase vhodná podložka s obchodní značkou TUPLEX, která vykazuje vynikající kročejový útlum a zajišťuje odvětrání případných par. Neměli bychom opomenout také podložku SIREX TA 3502 antracite, která je rovněž vhodná na podlahové vytápění a její kročejový útlum vykazuje hodnotu 19,7 dB. Firma HARO dodává pro podlahové vytápění podložku ze syntetického kaučuku o tloušťce 3 mm s vykazujícími hodnotami kročejového útlumu 21 dB.

Připomeňme také méně známé produkty. Patří mezi ně například korková podložka o tl. 2 mm, nebo podložky z dřevovláknitých desek o hustotě 200–300 kg/m3, u nichž je zvýšena odolnost proti vlhkosti. Vyrábějí se v tl. 4–8 mm a jsou ideální pro účely vyrovnání výškových úrovní podlah. Vzhledem k jejich materiálovému složení a tloušťce jsou jejich hodnoty útlumu zvuku značně vyšší. Uvádí se útlum 18–27 dB.

Podlaha Alloc Universal je opatřena speciálně vyvinutou tlumící podložkou Silent Systém. Ta redukuje zvuk kroků v místnosti o 50 % v porovnání s podlahami, které tuto podložku nemají. Navíc zpříjemňuje chůzi po podlaze. Alloc Silent System je součástí podlahových lamel už z výroby.

Do samostatné skupiny bychom měli zařadit podložky, které jsou již z výroby součástí podlahových dílců, a to jak u laminátových, tak i u vícevrstvých dřevěných podlah. Výrobci je označují jako SILENT PRO, AKUTEC, SILENCIO, ACOUSTIC a další. Vlastnosti těchto podložek jsou vynikající především v pohlcování zvuku odrážejícího se od povrchu podlahové krytiny do prostoru. Další předností je časová úspora při samotné pokládce. Obě tyto vlastnosti nenahradí žádná volně kladená podložka. Za zmínku stojí i možnost jejich pokládky na teplovodní podlahové vytápění.

Vybíráme z www Podlaháři CZ.

Autor: Podlaháři CZ, P.Zeman (text), PePa, Profi-Floor HT (foto)

Související články

Podlahové krytiny – 2. díl 25  fotek

Podlahové krytiny – 2. díl

Nehodí-li se nám do interiéru dřevěná nebo laminátová podlaha, můžeme volit mezi dlažbou, linem, korkem nebo kobercem. Každá podlahová krytina má svá ...


Podlahové krytiny  – 1. díl 30  fotek

Podlahové krytiny – 1. díl

Jakou podlahovou krytinu a podle jakých kriterií volit? To je otázka, která při renovaci, rekonstrukci nebo koupi nového bytu zaměstná hlavy mnohým z ...


Dřevěné podlahy 6  fotek

Dřevěné podlahy

Předkládáme vám stručný přehled dřevěných podlah, který by vám měl ulehčit orientaci v tomto poměrně rozsáhlém sortimentu. Nejdůležitější členění je d ...


comments powered by Disqus
reklama
reklama
Diskuze kutilů
0
Lišta...kde se dá sehnat? Podlahy
Poslední příspěvek: 23.6.2016 22:25 Lada
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Jak podlepit pružící dlažbu v koupelně Podlahy
Poslední příspěvek: 31.1.2016 14:38 Lukas Ka
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
0
Plovoucí podlahy - jak mají být tlusté? Podlahy
Poslední příspěvek: 3.11.2015 19:43 Petr Franc
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 1.10.2015 16:37 Mirek Sýkora
0
Rozbitá dlaždice - akutní Podlahy
Poslední příspěvek: 3.8.2015 17:44 Kateřina Smetanová
0
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 4.6.2015 09:16 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.5.2015 10:06 JOSEF KÁDNER
1
Špatně nařezaná laminát.podlaha Podlahy
Poslední příspěvek: 20.2.2013 22:24 Věra Adámková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2016 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×