Právě soutěžíme o:
poukaz na nákup v hodnotě 3.000 Kč poukaz na nákup v hodnotě 3.000 Kč
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

reklama

složení podlahy

Michal
Ahoj všichni,potřebuju poradit.Mám 150 let starou chalupu,zdi jak v bunkru a pod dřevěnou zhnilou podlahou,kterou jsme vytrhali,hlína.\Tu jsme vybrali cca .30 cm,ale co teď,barak nemá izolaci a plánujeme tam dřevěnou podlahu.Jak by měla vypadat skladba podloží a všeho,co je pod podlahou?Prosím o radu,díky moc.

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

«1

Komentáře Počet příspěvků: 20

• zbyněk
    ahoj, Jirkovo řešení není zas tak marné, jen bych od vrstvy škvárobetonu dal i svislou izolaci, aby se zamezilo prostupu vlhkosti zdmi a nad IPu bych už nedával další beton, ale polystyren Z100 zároveň s trámkovým rámem na podlahu, přes to mirelon a hurá na podlahu..... Případně je docela zajímavý systém sádrovláknitých nebo cementovláknitých desek, kde by se pak nemusel dělat mezi polystyren rám, a podlaha by se dělal až na ty desky....
  • Tomáš Janeček
    To o čem je tento dotaz jsem vyřešil vloni.Taky jsem koupil starý barák.Vykopal jsem to cca 60cm uděla z ipi vanu na to beton na beton jsem položil polistirén a okolo dal dranážní trubky jeden konec jsem vyvedl nad střechu a druhý ve spádu dírou ve stěně ven ,dále na to jsem znova položil už konečnou betonovou desku na to miralon a podlahu,a musim říc že od té doby mám sucho a nevlhne to nikde okolo stěn.
  • Standa Pavlíček
    Máme chalupu u které stáří nelze určit, ale podle černé kuchyně a v suti ulámané nožky z hrnců co se stavěli na otevřené ohniště asi moc. Zdivo u podlahy 80cm do parapetu kámen, dále vepřovice, u stropu tl. 55cm. U nové podlahy jsem postupovall takto: odspodu 10cm štěrk, v něm drenáž. žluté trubky 8cm, vyústěné do fasády směr sever- jih. Jemný štěrk, hlinitý písek uhladit. Nasucho IPU svařit jen spoje. Ošetřené polštáře, mezi ně vatu orsil +1cm./neduní/.odspodu ošetřené palub.prkna min 3cm olištovat. 2 krát lihový lak.Podlaha nemá chybu. Teplo i bosou nohou v zimě, ale až druhý den. Vlhkost na zdivu se nezměnila, ale uvnitř je mnohem menší. Stále se musí malovat vápnem. Vápno kusové už není, tak používám hydrát čerťák 1/2 roku starý s přídavkem trošky sokratu. Sokl venku: vyškrabané spáry mezi kameny co možná do největší hloubky a zaspárovné perlitovou maltou s přídavkem písku a cementu. Neškodilo by vyškrabat kamenné zdivo i ve 30cm pod podlahou a provést úpravu jako u soklu.
  • Nedvedova
    Dobry den,prosim o radu jak a co použivat k izolace podlah.Koupily jsme starí dům a v jedne mistností mame do 1m mokré zdí.Pod podlahu vede kanalizace a chceme se podivat jestli není praskla potruby.Chceme tam dat nejakou izolace zabetonovat a dat plovoucí podlahu ale nevíme jak postupovat spravně.Poradite nam?Děkuji
  • Novotný
    Problém: chci koupelnu v patře, kde jsou v základu 3 trámy a na nich prkna. Jaké by mělo být složení (vrstvy) podlahy pro tento typ podlah (koupelna) ?

V plánu mám :

- pod trámama je isolace ORSIL

- nechat prkna na trámech

- asfaltová lepenka

- KARI síť

- na to 4 cm betonu

Ještě 2 podotázky :

1 ) Mohu dát na jeden z těch trámů příčku z pórobetonu ? (mezi asfaltovou lepenku)

2 ) Mám z lepenky na podlaze vytvořit tzv. vanu a nespojovat napevno podlahu se zdí ? Nebo příčku vystavět až na vytvožené betonové desce ?

Děkuju za každou radu...
  • Novotný
    Problém: chci koupelnu v patře, kde jsou v základu 3 trámy a na nich prkna. Jaké by mělo být složení (vrstvy) podlahy pro tento typ podlah (koupelna) ?

V plánu mám :

- asfaltová lepenka

- KARI síť

- na to 4 cm betonu

Ještě 2 podotázky :

1 ) Mohu dát na jeden z těch trámů příčku z pórobetonu ? (mezi asfaltovou lepenku)

2 ) Mám z lepenky na podlaze vytvořit tzv. vanu a nespojovat napevno podlahu se zdí ? Nebo příčku vystavět až na vytvožené betonové desce ?

Děkuju za každou radu...
  • Novotný

V plánu mám :

- asfaltová lepenka

- KARI síť

- na to 4 cm betonu

Ještě 2 podotázky :

Děkuju za každou radu...
  • Novotný
    Omlouvám se za vložení stejného dotazu vícekrát...pokud to jde kopie smažte...Díky
  • Brusák František
    V chalupě chci udělat nové podlahy a to ze škvárobetonu.Udělám izolační vanu narovnám cihly zaleji betonem pak 20-25cm škváráku a na vrch 2 cm betonku pak desky OBS a případně lino atd.Zajímá mě poměr toho škvárobetonu.Mám škváru rozdrcenou už z roku 1985.

Můžete mi poradit ?Potřebuji vědět i jak má být škvárobeton(škvárák vlhký? Děkuji.
  • Mirka
    Řešili jsme stejný problém. Vybrali jsme podlahu do 50cm, pak kačírek, menší frakce, 5 cm betonu,potom vybetonovat pásy s otvory cik,cak, pak hurdisky,zase 5 cm betonek a dřevěnou podlahu, dále otvor z venku do místnosti,proudí vzduch pod podlahou a vyústění do komína,komínový efekt.dům naprosto suchý
  • Radek
    Poradte prosím jestli zateplit severní stranu rod.domu(je to novostavba z porothermu) v prízemí i v podkroví jsou koupelny. Mám strach že zdi nebudou dýchat a bude se tvořit plísen.Máte nekdo zkušenosti .Poradte.Díky Radek
  • Vejšický
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, máme starší rodinný dům cca. 110let starý. Základy máme kamenné o síle 1m, odtut je asi příčina navlhání zdí v přízemí. Zdi jsou pod krovy kamenocihlové o síle 760mm. Chtěl bych odizolovat(odrenážovat) tento základ. Pod povrchem je sklep a kotelna asi 2m hluboko, budu muset výkop udělat do hloubky celých 2metrů nebo stačí třeba méně? Není někde na netu jak správně izolaci provést, jaký vhodný materiál použít? Jde mi nyní hlavně o hloubku položení husých krků. Děkuji moc. Chtěl bych se do toho pustit z jara a chci získat nějaké informace, abych práci dobře udělal a bylo to účinné. V přízemí vzlíná vlchkost hlavně od spodní části. Za domem máme svah a zem je tam písčitá, místy je celý pískovec, tak propustnost k základům si myslím, že je výborná. Udělal bych vždy v rohu šachtice na proplachování a vybírání nečistot. Drenáže bych chtěl udělat do štěrku a hlavně na stranách svahu z druhé strany se vchází do kotelny, která není z této strany pod povrchem. Do sklepa se chodí z uvnitř domu. Drenáže chci provádět na druhé straně domu než je na fotce. Prosím o radu.

Děkuji moc.
  • jenda
    Dobrý den, poradí prosím někdo, co musí splňovat podlaha v koupelne, která je v podkroví, jehož základní podlaha je z OSB?

Voda i odpad jasu přivedené, ale nevím, jestli mohu na desky rovnou lepit dlažbu, nebo to budu muset vyřešit nějakou "nástavbou" jiným deskovým materiálem, použitím izolace, stěrky či nějakého nátěru, tak abych zabránil vodě, aby se dostala k deskám?

Požadavek na absolutní nepropustnost je velmi důležitý, protože dle návrhu by měl v koupelně být sprchový kout bez vaničky?

Děkuji
  • Marek
    Dobry den,potreboval bych poradit.Mam malou chatu (3 mistnosti v prizemi + podkrovi) Nevim, jestli potrebuji dva kominy nebo by stacil jeden spolecny s vetsim prumerem kominove roury pro kamna na vareni v kuchyni a krb v obyvaci casti chaty. Kamna i horkovzdusny krb by meli spolecnou stenu, kde by komin vedl (popr. 2 vedle sebe) . Horkovzdusny krb by mel vytapet chatu (vcetne podkrovi).Pokud ma nekdo s timto vice zkusenosti, byl bych rad za kazdou uzitecnou radu.Predem dekuji.Marek
  • Jarda
    Dobrý den! Prosím o radu. Jak nejlépe odizolovat kamenno-cihlové zdivo?
  • cerna gabriela
    prosim poradte,koupili jsme stary barak.pul je podsklepeno .v nepodsklepene casti nam bylo doporuceno vykopat 30cm,dat sterk 22,prekryt folii poliethylen a 10 cm betonu.folie konci u svisle casti zdiva ne vyse.je to tak spravne?dale hydroizolace zvenci.kolik cm od baraku staci?20?sklep neni mokry,ale klasicky zatuchly.poradili byste jeste nejake odizolovani?dik
  • Vošahlíková Lenka
    prosím poraďte mi. RD starý asi 70 let z části podsklepený. V nepodsklepené části je dětský pokojík se starou dřevěnou podlahou. Chtěla jsem ji nechat, ale minulý týden nás děda vytopil a ne poprvé, podlaha se musí vyndat. Je pod ní škvára, pokojík doposud suchý. Mám strach každý zedník má svůj názor. Jeden mi říká nechat škváru, dát na to polystyren, lepenku a beton 4,5 cm betonu s kari sítí, dlažba. Druhý: vyndat škváru, dát drť, polystyren bez lepenky a beton 7 cm s kari sítí, dlažba - lepenka by prý udržovala ve zdech vlhko tu by tam nedával. Třetí mi radí: nechat trochu škváry na to beton s kari sítí nechat 2 týdny zatvrdnout, lepenku s hliníkovou fólii, na to polystyren, lepenka a beton 5 cm s kari sítí, dlažba. Poraďte mi jak správně udělat podlahu aby nešla nikam vlhko. Já i syn jsme alergici. Podlahu novou dřevěnou dělat nemohu, prolézají mi jí mravenci a mám strach z opětovného vytopení. Dlažbu vytřu, ale dřevo je horší. Děkuji
  • David
    Ahoj všichni,potřebuji poradit mam 70 let starý barák a v prvním patře mam trámy je lepši dat izolaci a beton nebo dřevo a cetris desku .měl jsem 3 podlaháře a každý mluvil jinak.Jeden říkal trámy dat pryč (ale trámy jsou zdravé) traverzy betonové proklady druhy beton lehčený s izolaci a třetí že jenom izolaci a cetris desku.tak teda nevím.Díky za radu.
  • Zaneta Meixnerova
    Ahoj, potřebovala bych poradit, žiji v Irsku a o stavbu se mi stará doma rodiče. Mám dům postavený z porotherm a zedníci rodiče přesvědčují ,že dům mají zateplit. Mám z toho obavy, jelikož jsem se dočetla,že se porotherm nemusí zateplovat, ba naopak zateplením polysterénem se může poškodit životnost domu. Děkuji
  • Marcela
    Měli jsme stará prkna a nějaký beton a škváru, vše jsme odstranili, dům není izolován, chceme začít znova, ale nevíme jaká podloží , aby podlaha dýchala.

Děkuji za radu.

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.