Právě soutěžíme o:
barvy značky SOKRATES barvy značky SOKRATES
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

reklama

Zbavení se kuny (lasičky) ?

martin šístek
Prosím o radu ,jak se zbavit -vyhnat ,zatím z neobývané půdy Kunu (lasičku).Nechci ji trávit ,jen se jí zbavit .Zatím jsem nic nezkoušel.Děkuji .

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

«1

Komentáře Počet příspěvků: 20

• Krásová
    Rozhodně na půdě bude pouze Kuna,Lasičky žijí jen u lesa na loukách a v příkopech u silnice.Budete muset zadělat veškeré vstupy na půdu i sebemenší.Umí se skvěle protáhnout malými otvory.Pokud to nepomůže,zkuste si zavolat o radu do Útulku pro pro handikepované živočichy na tel. 606 280 121,mají tam kromě srn,sov,lišek a dravců i kuny a tak s nimi mají bohaté zkušenosti.Myslím si ,že by Vám paní poradila.

S pozdravem Krásová
  • Petr Holub
    Na kunu nepomáhají vlasy ani žádné plašiče. Poté co mi kuna rozkousala v zimě kabely od rozdělovače, nevěděl jsem co s tím. Pak mi stará paní doporučila NAFTALÍN.Jenže kde ho sehnat. Až jedna drogerie v Benešově ho měla na skladě. Bylo tam 25ks koleček, provrtal jsem je 4mm vrtákem a rozvěsil na půdě dílny a 3ks jsem dal do motoru. Od té doby se už neukázala.S pozdravem Petr Holub
  • jip
    Osobní zkušenosti: Na krtky fungují chlorové tablety určené do bazénů. Do každé díry pod krtincem zasunout jednu a je "na západní frontě klid".

Na kuny zabral systém (v mém přpadě podkroví a kuny za sádrokartonem): vrták 1 mm, řada děr do sádroše v rozteči ca 60 cm, injekční stříkačka s jehlou, otravná směs (zbytek DENIM a Wilknson po holení) a jely jak kuny z votýpek. Po roce nutno zopakovat.

P.S. - trocha toho sajratu mi cákla na vestu a ženská mě nechtěla pustit domů, protože jsem smrděl jak portýr z bordelu. Ahoj jip
  • Jirka
    Osobní zkušenost: Za podbitím stropu na chatě jsem měl na nepřístupném místě kunu, přes veškerá zazdívání a utěsňování všech možných děr jsem zvolil systém desinfekce. Koupil jsem dvě balení chloraminu, použil starého vysavače, na výstup (foukání) jsem připojil hadíci, na vstupu jsem vyndal filtry a sáček. Hadici jsem vsunul do připraveného otvoru, spustil vysavač a postupně do vysavače bez filtrů přes motor prohnal chloramin. (možno i jiný přístroj, který dostatečně fouká). Chloramin se dostal úplně všude, postupně vylézal všemi otvory i naprosto neskutečnými a nečekanými. Od té doby mám celý prostor nejen vydesinfikovaný ale i bez kuny a ostatní havěti. Pozor však při manipulaci s chloraminem na bezpečnost práce, brýle, doporučuji roušku, atd., vyhnat všechny lidi z okolí desinfikovaného prostoru.

Je to levné a účinné. Zdraví Jirka
  • Honza
    Měl jsem kuny na půdě novostavby, kde mi bezohledně ničily tepelnou izolaci Orsil. A nevadilo jim i když jsme se do domu nastěhovali. Výměna zateplení a mě stála cca 30.000 Kč.Vyzkoušel jsem chlupy, voňavky, el. plašiče - vše marno. Po čase si na všechno zvykly a řádily dál. Chytil jsem do sklopce tři (neodolají sušené švestce), ale po krátkém čase se do uvolněného revíru nastěhovala nová nájemnice. Utěsnil jsem všechny "vstupy" a zatím nemáme nájemce. Doufám, že to vydrží.
  • Monika Bardová
    mám řešení -kdo chce ať se ozve na email
  • Martin
    Ahoj Pepo.Rad bych se dozvedel,jak se mám zbavit kuny.Už si opravdu nevim rady.Použil jsem všechno možné co se dá koupit.Moc moc prosim.Z pozdavem Martin.
  • Marie Křikavová
    Kdysi jsme je měli na půdě. Jednou už to ani pes nemohl vydržet a zoufle se na ně doloval. Dovolila jsem mu to. Nejdříve z půdy vyběhl on a stačil se schovat pod malým přístřeškem.Pes ze zoufalství vyděval takévé zvuky, že zalarmoval ostatní psi ve vsi. Dostal mnoho kousanců a nemohl se mu dostat na kobylku. Byl by to snad odnes, nebýt toho, že jsem si půjčila dalšího vlčáka a po dost dlouhé době jim se jej podařilo udolat. Máma se s ostatními odstěhovala raději do pusté chaty.Psi dlouho běhali po vsi se svoji kořistí. Měl přes metr. Víte, co zlikvidovali slepic a těch vajec!
  • Robert Horr
    Před několika lety jsem zjistil,že kuna zabyla 3 slepice a několik vajec odnesla.Na radu myslivce jsem kuně zajistil pelech ze starých trámů a prken do kterých jsem nastrkal slámu,oni se tam uhnízdili žijí s námi již několik let a žádné lovení na vlastním území.Máme slepice ,husy kačeny a nic se neděje,pes na ně občas zahrabe a jsme v symbióze ke spokojenosti všech.
  • radka
    pred tremi roky jsme postavili barak a za neaky cas se nam pod strechou usadila kuna , byl to dupot ze jsme mysleli ze nam spadne strecha Pak byl chvili klid a zase nanovo .Na nekterych mistech se nam zacala delat plisen a v zime promrzal sadrokarton .Mazelovi to nedalo a sundal par desek v detskem pokoji ,nikdy by mne nenapadlo co udela za spoust ,vatu uplne shrnula dolu roztrhala smrdi udesne vsude jsou hovinka ,zustala nam pouze folie a sadrokartony .Nektere jsou take znicene a folie roztrhana .Pri te predstave ze nas ceka plno prace na celem ,patre sundat sadrokarton hlavne sikminy a pripravit si par tisic na nove zatepleni jsem z toho zoufala. doufam ze se nam podari ji znicit ,zkusime veskere rady a doufam ze to krasne zviratko uz v zivote neuvidi m a neuslysim nikomu to nepreji . S pozdravem radka
  • Aleš
    Hledám fungující recept proti kunám.
  • Jarda
    Dnes se konečně podařilo po 1,5 roku jí chytit do té sklopné pasti. návnada byly třešně, ty ona moc ráda a už je odvezená daleko. Ostatní věci moc nefungujou a s těma rukavicema, co píše někdo až nahoře je to zajímavý tip na příště.
  • Dana
    Prave jsme zjistili ze v nove zateplene pudni vestavbe se nam zahnizdila kuna/kuny/.
    Vypada to, ze musime vyhodit Orsil a udelat to znovu. Chtela bych vedet, jak se tech potvor zbavit nadobro a jakym zpusobem utesnit otvory mezi pozednici a strechou, t.j. co tam dat??
    Dale, mame na pude kabely na televizi, a klimatizaci.
    Oboje byly prekousany a chtela bych vedet, cim by se mely obalit aby se to neopakovalo???
  • Zuzanna Nevadoma
    Dobrý den! Lišky se živí kunám. Pokud bude nějaká liška blízko, jsem si jistá, že problém zmizí. Jsou pravděpodobně dostupné v některých obchodech \"odrazovače pro zvěře\" nebo něco...
  • Zuzanna Nevadoma
    A pokud někdo ví, jak se honí holuby? Mám celý špinavý balkon.
  • Jaroslav Arient
    Mám dotaz ohledně Ratimoru,nehrozí nebezpečí že to zblajznou kočky,nebo slepice??
    Za podsledních 14 dní jsem přišel o 6 slepic a tak těm kuňím potvorám vyhlašuji válku.
  • Lada
    tak 2 roky nám tam bydlela, celá izolace v háji, všechno jsme vymněnili, oplechovali všechny místa mezi trámy kudy by se mohla vloupat k nám znovu, ještě zkusím tu třešeň na háček a někde jinde jsem četl, že pomůže položit do střech chlorové tablety z bazénu...
  • Pavel
    Na myši působí česnek,stačí třeba jen slupky.
    Zkuste na půdu zavěsit na vyschnutí hrozen česneku.
    Já myslím,že to bude fungovat i na tyhle potvory.
  • Pavel
    Mam el. plasic spina se kdyz nejsem doma.Kuna mi lezla v izolaci za sadrosem.Skusil jsem vsechno co lidi pisou....... nic nepomohlo.Plasic jsem koupil a kuna je pryc. Jestli chcete napiste poslu znacku plasice.

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.