Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

reklama

Nejnovější příspěvky

Zbavení se kuny (lasičky) ?

martin šístek
Prosím o radu ,jak se zbavit -vyhnat ,zatím z neobývané půdy Kunu (lasičku).Nechci ji trávit ,jen se jí zbavit .Zatím jsem nic nezkoušel.Děkuji .

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

«1

Komentáře Počet příspěvků: 20

• Krásová
    Rozhodně na půdě bude pouze Kuna,Lasičky žijí jen u lesa na loukách a v příkopech u silnice.Budete muset zadělat veškeré vstupy na půdu i sebemenší.Umí se skvěle protáhnout malými otvory.Pokud to nepomůže,zkuste si zavolat o radu do Útulku pro pro handikepované živočichy na tel. 606 280 121,mají tam kromě srn,sov,lišek a dravců i kuny a tak s nimi mají bohaté zkušenosti.Myslím si ,že by Vám paní poradila.

S pozdravem Krásová
  • Petr Holub
    Na kunu nepomáhají vlasy ani žádné plašiče. Poté co mi kuna rozkousala v zimě kabely od rozdělovače, nevěděl jsem co s tím. Pak mi stará paní doporučila NAFTALÍN.Jenže kde ho sehnat. Až jedna drogerie v Benešově ho měla na skladě. Bylo tam 25ks koleček, provrtal jsem je 4mm vrtákem a rozvěsil na půdě dílny a 3ks jsem dal do motoru. Od té doby se už neukázala.S pozdravem Petr Holub
  • jip
    Osobní zkušenosti: Na krtky fungují chlorové tablety určené do bazénů. Do každé díry pod krtincem zasunout jednu a je "na západní frontě klid".

Na kuny zabral systém (v mém přpadě podkroví a kuny za sádrokartonem): vrták 1 mm, řada děr do sádroše v rozteči ca 60 cm, injekční stříkačka s jehlou, otravná směs (zbytek DENIM a Wilknson po holení) a jely jak kuny z votýpek. Po roce nutno zopakovat.

P.S. - trocha toho sajratu mi cákla na vestu a ženská mě nechtěla pustit domů, protože jsem smrděl jak portýr z bordelu. Ahoj jip
  • Jirka
    Osobní zkušenost: Za podbitím stropu na chatě jsem měl na nepřístupném místě kunu, přes veškerá zazdívání a utěsňování všech možných děr jsem zvolil systém desinfekce. Koupil jsem dvě balení chloraminu, použil starého vysavače, na výstup (foukání) jsem připojil hadíci, na vstupu jsem vyndal filtry a sáček. Hadici jsem vsunul do připraveného otvoru, spustil vysavač a postupně do vysavače bez filtrů přes motor prohnal chloramin. (možno i jiný přístroj, který dostatečně fouká). Chloramin se dostal úplně všude, postupně vylézal všemi otvory i naprosto neskutečnými a nečekanými. Od té doby mám celý prostor nejen vydesinfikovaný ale i bez kuny a ostatní havěti. Pozor však při manipulaci s chloraminem na bezpečnost práce, brýle, doporučuji roušku, atd., vyhnat všechny lidi z okolí desinfikovaného prostoru.

Je to levné a účinné. Zdraví Jirka
  • Honza
    Měl jsem kuny na půdě novostavby, kde mi bezohledně ničily tepelnou izolaci Orsil. A nevadilo jim i když jsme se do domu nastěhovali. Výměna zateplení a mě stála cca 30.000 Kč.Vyzkoušel jsem chlupy, voňavky, el. plašiče - vše marno. Po čase si na všechno zvykly a řádily dál. Chytil jsem do sklopce tři (neodolají sušené švestce), ale po krátkém čase se do uvolněného revíru nastěhovala nová nájemnice. Utěsnil jsem všechny "vstupy" a zatím nemáme nájemce. Doufám, že to vydrží.
  • Monika Bardová
    mám řešení -kdo chce ať se ozve na email
  • Martin
    Ahoj Pepo.Rad bych se dozvedel,jak se mám zbavit kuny.Už si opravdu nevim rady.Použil jsem všechno možné co se dá koupit.Moc moc prosim.Z pozdavem Martin.
  • Marie Křikavová
    Kdysi jsme je měli na půdě. Jednou už to ani pes nemohl vydržet a zoufle se na ně doloval. Dovolila jsem mu to. Nejdříve z půdy vyběhl on a stačil se schovat pod malým přístřeškem.Pes ze zoufalství vyděval takévé zvuky, že zalarmoval ostatní psi ve vsi. Dostal mnoho kousanců a nemohl se mu dostat na kobylku. Byl by to snad odnes, nebýt toho, že jsem si půjčila dalšího vlčáka a po dost dlouhé době jim se jej podařilo udolat. Máma se s ostatními odstěhovala raději do pusté chaty.Psi dlouho běhali po vsi se svoji kořistí. Měl přes metr. Víte, co zlikvidovali slepic a těch vajec!
  • Robert Horr
    Před několika lety jsem zjistil,že kuna zabyla 3 slepice a několik vajec odnesla.Na radu myslivce jsem kuně zajistil pelech ze starých trámů a prken do kterých jsem nastrkal slámu,oni se tam uhnízdili žijí s námi již několik let a žádné lovení na vlastním území.Máme slepice ,husy kačeny a nic se neděje,pes na ně občas zahrabe a jsme v symbióze ke spokojenosti všech.
  • radka
    pred tremi roky jsme postavili barak a za neaky cas se nam pod strechou usadila kuna , byl to dupot ze jsme mysleli ze nam spadne strecha Pak byl chvili klid a zase nanovo .Na nekterych mistech se nam zacala delat plisen a v zime promrzal sadrokarton .Mazelovi to nedalo a sundal par desek v detskem pokoji ,nikdy by mne nenapadlo co udela za spoust ,vatu uplne shrnula dolu roztrhala smrdi udesne vsude jsou hovinka ,zustala nam pouze folie a sadrokartony .Nektere jsou take znicene a folie roztrhana .Pri te predstave ze nas ceka plno prace na celem ,patre sundat sadrokarton hlavne sikminy a pripravit si par tisic na nove zatepleni jsem z toho zoufala. doufam ze se nam podari ji znicit ,zkusime veskere rady a doufam ze to krasne zviratko uz v zivote neuvidi m a neuslysim nikomu to nepreji . S pozdravem radka
  • Aleš
    Hledám fungující recept proti kunám.
  • Jarda
    Dnes se konečně podařilo po 1,5 roku jí chytit do té sklopné pasti. návnada byly třešně, ty ona moc ráda a už je odvezená daleko. Ostatní věci moc nefungujou a s těma rukavicema, co píše někdo až nahoře je to zajímavý tip na příště.
  • Dana
    Prave jsme zjistili ze v nove zateplene pudni vestavbe se nam zahnizdila kuna/kuny/.
    Vypada to, ze musime vyhodit Orsil a udelat to znovu. Chtela bych vedet, jak se tech potvor zbavit nadobro a jakym zpusobem utesnit otvory mezi pozednici a strechou, t.j. co tam dat??
    Dale, mame na pude kabely na televizi, a klimatizaci.
    Oboje byly prekousany a chtela bych vedet, cim by se mely obalit aby se to neopakovalo???
  • Zuzanna Nevadoma
    Dobrý den! Lišky se živí kunám. Pokud bude nějaká liška blízko, jsem si jistá, že problém zmizí. Jsou pravděpodobně dostupné v některých obchodech \"odrazovače pro zvěře\" nebo něco...
  • Zuzanna Nevadoma
    A pokud někdo ví, jak se honí holuby? Mám celý špinavý balkon.
  • Jaroslav Arient
    Mám dotaz ohledně Ratimoru,nehrozí nebezpečí že to zblajznou kočky,nebo slepice??
    Za podsledních 14 dní jsem přišel o 6 slepic a tak těm kuňím potvorám vyhlašuji válku.
  • Lada
    tak 2 roky nám tam bydlela, celá izolace v háji, všechno jsme vymněnili, oplechovali všechny místa mezi trámy kudy by se mohla vloupat k nám znovu, ještě zkusím tu třešeň na háček a někde jinde jsem četl, že pomůže položit do střech chlorové tablety z bazénu...
  • Pavel
    Na myši působí česnek,stačí třeba jen slupky.
    Zkuste na půdu zavěsit na vyschnutí hrozen česneku.
    Já myslím,že to bude fungovat i na tyhle potvory.
  • Pavel
    Mam el. plasic spina se kdyz nejsem doma.Kuna mi lezla v izolaci za sadrosem.Skusil jsem vsechno co lidi pisou....... nic nepomohlo.Plasic jsem koupil a kuna je pryc. Jestli chcete napiste poslu znacku plasice.

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.