Právě soutěžíme o:
dekorační lampičku na fotku dekorační lampičku na fotku
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

reklama

Nemoci ovocných stromů?

Anna Trojanová
Prosím o radu jestli někdo nevíte co napadlo naší slívu (viz obrázek)za nemoc.Dost listů vypadá takhle a já nevím co s tím jestli mám koupit nějaký postřik nebo tak.
Děkuji za všechny rady.Trojanová

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

«1

Komentáře Počet příspěvků: 20

• Pejchal Václav
    Dobrý den. Na zahradě máme asi pět let starou jabloň.Ale začaly se nám na listech dělat fleky a opadávají.A to ve velkém množství.žádné škůdce jsme na stromě nenašli.Poradí mi někdo co to může být a jak jabloň léčit.Musím dodat,že u ní stojí bazén a filtrace.Děkuji za radu.
  • Marie Sedláková
    Dobrý den, prosím o radu co by to mohlo být za nemoc či co. Jedná se nejprve o takové světle zelené skvrny na listech, které jsou jako takové bradavice a postupně se tyto pupínky zvedají a přechází do tmavě červené barvy a z pupínků jsou takové malé anténky. Jak se proti tomuto bránit a co je to za nemoc. Máte někdo z Vás s tímto nějakou zkušenost?? Děkuji za zahrádkáře. Sedláková M.
  • Ilona Sovová
    Dobrý den,

naše švestky jsou stejně napadeny jako zde píše paní Sedláková. O jakou nemoc se jedná? Děkuji předem za odpověď. I.Sovová
  • Antonín Zátopek
    Mám následující dotaz. Na ovocných stromech na pni t.j. (mezi zemí a větvemi)jsou dokola rezavé fleky a to hlavně ve střední části pně. Prosím zjištění stavu nemoci stromu. Děkuji Zátopek
  • Libuše Knězová
    Kmen jabloní je na severní straně rezavý a na některých místech pokrytý mechem.Prosím o identifikaci choroby a o radu jak dále postupovat. Děkuji Knězová
  • Hanz
    Nevím, jak se to jmenuje, ale dobrá poradna pro zahrádkáře je na www.zahradavkapse.cz
  • Bedřich Ajm
    Dobrý den.Na zahradě mám 5 let starý 3 m vzrostlý keř Prunus - Laurocerasus ( Caucasica ). Pře zimu některé listy zhnědly.Jak keř zachovat a co dělat.Děkuji
  • Eva Turková
    Dobrý den, mám problém se stromy třešeň a švestka. Už dva roky posobě ještě než dozrají plody všechny zčervivějí. Dá se s tím něco dělat? Jsem zahradník začátečník, plodů máme mnoho, ale k nepoužití. Moc děkuji Eva
  • Oldrich Krhut
    Dobrý den.
    Jmenuji se Oldřich Krhut a jsem ze Vsetínska.
    Na stromech třešně,jahod a rybízu jsou skvrnité u jahod až do červena u rybítu jsou v listech malé dirky akroutí se. Listy třešně jsou okousnáne stromy jsou staré tři roky.
    Prosím Vás o radu a zasílám fotografie.
    Předem děkuji za odpověď.
  • Dušan
    Na jabloni se mi objevila zvláštní\"pěna\" a nevím co s tím.Poradíte co to je?
    Děkuji moc.
  • Ladislav Miklík
    Prosím o názor, nebo radu. Mám vysazenou jabloň před třemi lety. Zůstalo na ní suché listí až do těchto dnů. Neopadalo. Je to nějaká nemoc? Stromek neměl dosud ovoce.
  • m.kamišová
    Je pravda, že slívy a švestky se nemají vysazovat v blízkosti jalovce? My to tak máme a ještě nikdy jsme neměli žádnou urodu, přesto že stromy jsou na jaře obalené květy - plody ještě malinké opadají. Prý za to může ten jalovec.
  •   Dáša
    Prosím o radu jak správně ošetřit vzniklou prasklinu na kmínku zimní jabloně Rubín. Jabloň
    je nasazena 9.11.2009 a letos jsme objevili tuto
    prasklinu,může někdo poradit co to znamená a jak vznikla,nerada bych o tuto jabloň přišla.
    Není na vině špatný roub ? Děkuji za odpověď. Dáša
  • Dáša
    foto postiženého kmene.
  • Novotný
    Máme extenzivní zahradu v podhůří Orlických hor v n. m. výšce 320 m, nestříkáme ani nehnojíme. Na jabloních, starých vysokokmenech ale i na nedáné výsadbě novějších odrůd usychají větve. Na větvi se objeví tmavý až černý kroužek a větev postupně uschne. Co to je a jak se proti tomu chránit? Děkuji za případnou radu.
  • Petr Suszka
    nevim jestli je to houba nebo nejaka nemoc. objevuje se to především na třešních ale i na švestkách. Nevím co mám na to použít abych se toho zbavil děkuji za odpověd.
  • Karel Brožovský
    Mám 3letou švestku.Na jaře plně obalená květem. Přes postřik opadala většina malinkých plodů, začalo opadávat i listí a některé větve uschly. Dozrálo jen 6 švestek. Měly prasklá jádra a ty části byly od sebe oddělené. Jinak ty švestky byly velmi dobré. Co to může být?
  • Stojanová
    Dobrý den, mám více dotazů

1) U dvou jabloní náhle během zimy do jara zčervenal kmen stromů. Je to příznak nějaké choroby?
    2) V kterém období se sází broskev?
    3) Máme několik stromů velmi přerostlých, na které se jen obtížně leze. Je nějaké řešení, když nejnižší větve jsou ve výšce, kam dosáhneme jen na štaflích?
  • Zuzana
    Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit o radu.

Na zahradě máme starou švestku v jedné silné a největší větvi je dutina a v ní začali žít mravenci.

Máme strach, že bychom mohli o strom přijít. Jak bychom měli postupovat, abychom vypudili mravence a dutinu nějak ošetřili popřípadě zacelili.

Předem moc děkuji za odpovědi.

Z.

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.