Právě soutěžíme o:
Nátěry a renovace dřeva a kovu Nátěry a renovace dřeva a kovu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

reklama

Stavba zahradního domku

Pepík
Mám zájem si postavit svépomocí na zahrádce menší zahradní domek. Poradí někdo kde získat bližší informace o projektování, použití materiálu, provedení stavby, atd.?

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

«1

Komentáře Počet příspěvků: 20

• Jarda
    Prosím jak postavím dřěvěný zahr. domek svépomocí.Spojování trámu apd.
  • JANA HUNACKOVA
    NEVÍ NĚKDO JESTLI MUSÍ BÝT NA STAVBU CHATKY STAV.POVOLENÍ.NA STAVEBNÍ ÚŘADĚ MI TVRDILI,ŽE ANO,ALE NĚJAK SE MI TO NEDÁ.DÍK ZA ODPOVĚD
  • m.sistek
    nic nemusíte ohlašovat ,pokud zahradní domek (chatku )nespojíte na pevno tj.základy s pozemkem.Pokud bude stát na patkách nemusíte mít žádnou ohlašovací povinnost nebo povolení ke stavbě.vše musí být tzv.odstranitelné potom je jedno jak je ten objekt veliký.
  • petr
    musim mit povoleni zahradniho domku s.4m-d.9m-v.220mm na vlastnim pozemku dekuji.
  • libena
    kdys chci postavit pro domaci zvirata zdenou niskou kolnu bez zakladu potrebuju povoleni dekuji
  • Marta Kamanová
    mám u zděné chatky postavenou uzavřenou verandu ze dřeva , stojí na pilotech.chtěla bych ji zbourat a postavit ji opět na pilotech ale zděnou . Stačí ohlašovací povinnost ? A jak postupovat kdybych ji místo 4 krát 4 chtěla 6 krát 6m2? Prosím poraďte děkuji moc.
  • Milan
    koupili jsme zahradní chatku v zahrádkářské kolonii,pokud bychom chtěli chatku zbourat a nechali postavit novou,je potřeba povolení okolních zahrádkářů,nebo jejich výboru?

Manželku mám na inv. vozíku,tak bychom to chtěli nechat postavit bezbarierové.

Poraďte děkuji moc.
  • kamils
    Zrovna jsem stavel zahradni domek - nebo spis kulnu, drevenou o pudorysu 2,5x5m, bez zakladu, výška v nejvyšším místě 3m. Šel jsem se předem optat na stavební úřad, jestli jim to musím hlásit. Prý, že jo. A je jedno, že to nebude spojené základy se zemí. Musel jsem vyplnit formulář s názvem "OZNÁMENÍ O ZÁMĚRU V ÚZEMÍ K VYDÁNÍ ÚZEMNÍHO SOUHLASU". K tomu připojit nějaký plánek té kůlny a souhlasné podpisy dotčených sousedů (to se prý týká pouze případu, pokud ten objekt bude blíže než tuším 2m od sousední hranice). Řekl bych, že každej stavební úřad si ty zákony vykládá po svém, takže jinde to může být jinak. Na vyjádření mají 30 dnů, mě to dali asi za 10.
  • Michal
    Dobrý den dokáže někdo odpovědět na otázku jestli je zapotřebí jakéhokoliv povolení na stavbu dílny která je o velikosti 6*6m má z kovu rám a je na ní přišroubovaná dřevotříska jednoduchá stěna,žádné zateplení, a tato dílna nemá základy je porstě položená na zemi a na mém pozemku.Vystavuji se nějakému postihu když jsem toto postavil? Dekuji za odpověd´,ve stavebním zákonu nemohu tuto definici stavby najít
  • Dagmar Krylová
    Nedávno jsem se pídila a dopídila se informace.Pokud není stavba spojena se zemí a nepřesáhne 15 m2 nemusí být povolení.Ani ohlašovací povonnost.Nesmím se stavbou narušovat sousedské vztahy a pod.Také stavba nesmí být patrová,Patrem by se zvětšila užitná plocha.Pokud je to 6x6 m už je nahlašovací povinnost (oznámení) chtějí plánek jak to bude vypadat.Plánek může být samovýroba.
  • Otik
    Dobry den .prosim vas Jak muzu postavit velký zahradní domek.?slyšel jsem, že muže mít od začatku minulého roku max.52m2 v zahradkarske koloně.kolem me uz postavili domky, který mají určitě víc jak 25m2.díky za odpovedˇ
  • Petr
    Dobrý den, chci postavit na zahradě menší zahradní domek - cca 4,5m x 8m. Měl by sloužit jako letní kuchyň a zároveň obývací prostor i pro přespání, od jara do podzimu. Moje představa je dřevěná konstrukce s tepelnou výplní, to znamená lehká stavba. Poradíte mi někdo, jak udělat základy, jestli udělat pod celou stavbou, nebo stačí udělat betonové patky? V případě patek bych chtěl vědět, jak velké patky, jak daleko od sebe, jak hluboko a jestli je mám usadit na nějaké speciální podloží (štěrk, kámen apd.), dále jak silné stěny a co použít jako střešní krytinu. Jestli je tu člověk, který už něco podobného stavěl, ozvěte se, rád bych čerpal vědomosti. Děkuji, Petr
  • Franta
    Prosím může mít soused postavený uzák jen tak 2,5, od mých oken?Má to na pronajaté zahradce.Od hranice zahradky to má 1m.Děkuji za odpověd.holubek
  • M
    Dobrý den, neví někdo zda ZD může být napojen na vodu a elektřinu?Sousedé si staví ZD a je dost velký cca 8x8 m a de facto vhodný k trvalému bydlení.V plánu na stavbu nového domu mají tuto stavbu uvedenou jako ZD.Je zateplený a na pevných základech.
    Děkuji
  • Pavel
    Dobrý den koupil jsem stavební pozemek a ctěl jsem se zeptat jak to udělat abych tam moch postavit zahradní domek na nářadí o velikosti 4x5m, děkuji
  • Jarek3
    Bezpečný zahradní domek lze vytvořit i za pomoci skladového kontejneru. Jeho vzhled je representativní a navíc v něm bude vaše nářadí v naprostém bezpečí. Cena není nikterak vysoká a variant konejnerů je mnoho. Podívejte se na stránky www.zasobniky.com
  • sebanek
    chtěl bych se zeptat , jak je to s povolení ke stavbě dreveneho domku na zahradě domek rozmeru 4 × 3 m .Jestli jsou nějáké poplatky, jaka povolení jsou potreba atd. a když presunu bunku na zahradě o cca 30 metru jinam musím to hlásit ? děkuji za odpoved
  • iveta
    prosim o informaci jestli potrebuji ohlaseni zahr,chatky 3x3
  • iveta
    prosim o informaci jestli potrebuji ohlaseni zahr,chatky 3x3
  • Jana
    Dobrý den, poradíte mi jaká je lepší podlaha pro dřevěný zahradní domek o velikosti 190x190 cm, dřevěná nebo betonová? děkuji

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.