Právě soutěžíme o:
vysokotlaký čistič Bosch vysokotlaký čistič Bosch
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

reklama

Izolace základu okolo RD

Pavel Novák
Dobrý den potřeboval bych poradit jak a čím odizolovat podsklepený dům starý 45 let.Před 10 lety jsme odkopali kolem domu asi 30 cm do hloubky 1,2m položili drenážni hadici, svedenou do kanálu a zasypali jsme to hrubýma kamínkama. Ale nedali jsme k základu žádnou izolaci a to je chyba,budeme to muset udělat ještě jednou a lépe,děkuji za radu.

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

«1

Komentáře Počet příspěvků: 20

• Mirek Ja-hu-hu
    Pepo, jsem přesvědčen o tom, že jsi to uspěchal.

Doporučuji každopádně kamínky vyhrabat, drenážní trubky vyndat a celou stěnu zaizolovat.Jinak tvá práce bude zbytečná,neboť cihla bude dál sát vlho a prolínat.Pokud máš odizolované základy,budeš muset jít po tuto izolaci a napojit se na ni.Nejlépe klasika ...IPA nalepená asfaltem. Drenážní trubky samotné se neosvědčily.
  • zazp.wz.cz
    dobry den cetl jsem vas problem ktery ste doopravdy uspechali musite to zase vybrat a udelat to znova ke zdi musite dat mopovu izolaci jsou to takove ty kopacky jak rikaji lidi ktery by spravne mela byt se zakladovou sparou po te muze prijit flexibl neboli hadici kterou zasypete sterkem optimalni je 16-32 nebo 32-48 velikost jedna strana muze jit do kanalu ale druha pro lepsi proudeni vzduchu se treba dava do fasady nebo se delaji kastliky aby to lepe nasavalo vzduch a rychleji vysichalo
  • Václav Marvan
    Po dlouhe dobe tu vidim spravnou radu ohledne dodatecne drenaze (odvedeni vlhkosti od zakladu) gratuluji zazp

jen dodám k této myšlence - nezpomente na oddeleni štěrkodrti od rostelho etrenu - vhodna je jakoakoliv geotextilie - zajisti dostatwecnou funkcnost drenaze po delsi dobu (nedojde k zaneseni kameniva necistotami z okolniho terenu.

Geotextilie je vhodna rovnez jako ochrana te nopovane folie proti prorazeni tim kamenivem co tam budete sypat.

Zivotnost nopovane folie udavaji vyrobci 30 let. Nezapomente folii ukoncit az nad terenem !!!
  • Václav Marvan
    Koukam ze to psani mi dneska nejak nejde - tak jen dodam ze doporucuji sterkodrt frakce 32-63 ja osobne ji do projektu vzdy davam. Hlavne nekupujete zadnou kde frakce zacina od 0 - tomu se za kazdou ceny vyhnout minimlane frakce 16 !!!
  • Michael Šlajchrt
    Dobrý den,mám podobnou otázku ohledně izolace spodní desky. Základy mám cca 1m pod úrovní terénu,ale jelikož terén není v rovině,jsem ještě nad úrovní terénu od 10cm do 75 cm. Jedná se o stavbu nového domu o celkové rozloze 313metrů. jako hydroizolaci proti vlhkosti a radonu jsem použil modifikované pásy z polymerkaučuku ve dnou vrstvách a teď řeším izolování bočních stěn. Něco málo jsem si o tom přečetl,ale chtěl bych vědět,zda je to správně... Je tento postup reálný a správný ??? Kolem obvodových stěn vykopat rýhu do hloubky cca 50cm,zasypat pískem asi 5cm na položení drenážní roury.Po vyspádování dren.roury přikrýt geotextilií a zasypat zbytek makadamem. Aplikovat nopovou folii na viditelnou část nadzemního betonu až nad úroveň vyústění izolace z lepenky a potom vše dosypat makadamem až k úrovni lepenky. Celý pás násypu je chráněn střechou,která přečnívá obvodovou zeď cca o 1metr.Bude tam ochoz vysypaný oblázkem a ukončený obrubníčkem. zbytek nadlože(makadamu) bude vyspádovaný od baráku a použit jako ozdobná zahrádka. Chtěl bych radu,je-li to tak správně a pokud ne,kde je chyba a jak se jí vyvarovat? Ještě bych chtěl vědět,zda se musí viditelná část betonu-nad úrovní zeniny před aplikací nopové izolace penetrovat,či natírat asfaltem ??? Snad jsem vše vysvětlil tak,aby to bylo srozumitelné. Děkuji Michael z Teplic
  • Petr
    Ahoj.

Měl jsem podobný problém při rekonstrukci RD.Kamarád mi

poradil vykopat rýhu až pod základy.Základy vyškrábat,vyčistit,natřít cementovým mlékem na to vodím sklem třilrát.Tím se zajistí nepropustnost pro vlhko.Na to nopkovou folii dole zahnout na to drenáž odvětranou nad úroveň terénu řádně vyspádovanou.Zasypat drtí 25-30.makadam+nahoru zase drť.Během roku je barák

suchý jako trn.

Příjemnou zábavu.
  • Pavel
    Dobrý den, mám podobný problém s izolací základů, ale jedná se o kamenné zdi. Je to podsklepený RD a základové zdi jsou s kamene. Jsou neustále vlhké a ve sklepě je plíseň. řeším problém uda udělat vnější izolaci s drenáží a Foundalinem nebo vnitřní. Jaký způsob by byl nejvhodnější a jak řešit případně vnitřní izolaci?

Díky ta rady.
  • Hanka
    Dobrý den, vybíráme firmu, která nám bude dělat izolaci základového zdiva našeho domu. Zdivo je nad úrovní terénu ukončeno pohledovými kameny, které nejsou hladké, ale nepravidelně až 10cm vystupují směrem od zdi. Někdo nabízí svislou izolaci pomocí asfaltu a Ipy, někdo zase nedá dopustit na fólii. Ale u takto hrubých kamenů fólie nemůže přilehnout, nedá se nijak ukončit a asi by tam zatékala svrchu voda, nebo tající sníh. Máte někdo s tímhle zkušenosti amůžete poradit? Jedná se nám i o životnost. Děkuji.
  • Ľuboš
    Dobrý deň,

prosím poradiť ako dodatočne odizovať betonovú terasu, ktorú mám z 2 strán nalepenú na dome.z pozeral som to a chýba tam izolácia, ani tvrdený polystyren ani nič tam nie je a v dome mám velkú vlhkost /domnievam sa preto že ten natahuje vlhkost z tej terasy/ Ďakujem
  • Ľuboš
    Dobrý deň,

prosím poradiť ako dodatočne odizovať betonovú terasu, ktorú mám z 2 strán nalepenú na dome.z pozeral som to a chýba tam izolácia, ani tvrdený polystyren ani nič tam nie je a v dome mám velkú vlhkost /domnievam sa preto že ten natahuje vlhkost z tej terasy/ Ďakujem
  • pavel beran
    Dobry den,mam podsklepeni dum a potrebuji poradit,pri intezivnejsich srazkach me prosakuje voda do sklepu.Slysel jsem o novem zpusobu izolace (navrtavanim zdiva a vstriknutim izolacni hmoty do vrtu)Prosim o kontakt.Dekuji
  • Baumruk
    Dobrý den , potřeboval bych poradit : máme nepodsklepený dům z roku 1920. Obýván pouze v letě postaven z cihel a mělkých opukových základech. Jak zamezit vlhkosti. Je jiná možnost než podříznutí. Děkuji za případnou odpověď
  • Kubíčková Renata
    Dobrý den, potřebovali bychom poradit. Koupili jsme dům který je 80 let starý. Nadezdívka je z kamene a na tom je vystavěný dům. Ve sklepě máme mokré zdi a v bytě plíseň a neustále mokro. Potřebovali bychom poradit zdali musíme dům znovu odizolovat nebo co s tím máme prosím dělat. Děkuji za odpověď.
  • Filipová
    Dobrý den,prosím o radu ,jak správně postupovat v provedení izolace 60 let starého domu s málo kvalitními základy.Doporučené materiály a postup prací . Do jaké hloubky obkopat základy,zda stačí jen nopová izolace a drenážní trubka a zda obalit tuto folii a jakou vrstvou .děkuji Filipová
  • Marian Hrčka
    Dobrý den, nemůžeme se domluvit s otcem na správné izolaci základů rodinného domku. V jednom rohu se uvnitř drží vlhkost. Můj návrh je odkopat hlínu,očistit beton,použít lepidlo na polystyren,dále extrudovaný polystyren,perlinku,lepidlo,nopovou folii,hrubý štěrk.Otec chce polystyren pojistit hmoždinkami. Já mám obavu,že se přes hmoždinky může tlačit vlhkost.A musí se nechat po odkrytí hlíny od základů nechat vyschnout beton?Otec opět tvrdí,že beton nevyschne a lepidlo nebude držet.Prosím o vyjádření odborníka, jak má vypadat správný postup izolace.Děkuji
  • jana
    Máme nepodsklepený RD, který jsme rekonstruovali, ale bohužel kamenné základy i přes nové do hloubky vykopané a izolované podlahy u vniřních stěn propouštějí vlhkost. Je nutné dům zbourat, udělat desku a tak začít znovu?
  • Janos
    Rád prijmem názor skúsených pri riešení izolácie základu staršej stavby domu. Chcem vyriešiť problém vlhkosti , ale všímam si i názory, že základ treba izolovať i tepelne. Nejak naraz mi to nepasuje. Prikaldám škicu situácie.
    Do zeme po obkpaní betónu asi treba známu odvetravaciu fóliu. Neviem však čím ju obstaviť. Tak isto rozmýšlam , čo dať na sokel.
  • František Vorel
    Potřebuji poradit,jak odizolovat starý kamený barák pomocí Nopové folie.Do jaké hloubky,dále potřebuji vědět,jakým materiálem,je třebo folii zasypat.Zda stačí zasypat vykopanou hlínou zbavenou kamenů nebo je zapořebí zasypání jemným štěrkem kvůli vlhkosti.
    Předem děkuji za rady
  • Eva
    Dobry den, Nas RD prileha k chodniku, ktery je spatne spadovany - smerem k domu a po kazdem desti je vlhka skvrna uvnitr na zdi, ktera se postupne zvetsuje. Nyni je zed vlhka jiz do asi 1m vysky. Pocitame s izolaci kolem domu. Jak ji spravne provest, aby zed postupne vyschla a problem se jiz neopakoval. Dekuji
  • tomáš
    mam otazku když udělam izolační sistem s drenaží podel vepřince s ukončením na povrch s komínkem tak bise veškerá moč vypařila a nešlo by nic do spodních vod mam pravdu nebo ne.ještě jednu mam dva domy které sou spojení podsklepený moje představa je taková vyvrtat otvory skrz zdivo a vsunout tam menší drenáž asi od sebe 1 metr zakončit mřížkou šlo byto ,kutil tom

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.