Právě soutěžíme o:
poukázku na nákup zboží poukázku na nákup zboží
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

reklama

Levná rekonstrukce koupelny v paneláku

Jarka
Poradí někdo jak přidělat koupelnu v paneláku( není dost financí na zděné jádro). Nebo aspoň vylepšit. Za názory Děkuji

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

«1

Komentáře Počet příspěvků: 20

• Vera
    měla jsem podobný problém-

takže- umakart jsem polepila tenkým PVC tak,abych zakryla aluminiové lišty kolem vany a objednala si akrylátovou vložku do vany ,která, po zasilikonování přes PVC zcela zkryla původní umakart a starou vanu. na protější zeď jsem nalepila několik zrcadel,takže koupelna vypadá daleko větší. Vana je menší, takže na koupání je třeba míň vody,která navíc velmi dobře drží teplo. A abych neměla v kouplně mokro při sprchování-vymyslela jsem roletu,která visí nad vanou ze stropu. Přislo mne to na cca 12 tis. Kč včetně chromových doplňků a ceny samolepicích tapet, kterými jsem obnovila dveře a prostor wc.
  • Misimrch
    Nepíšete, jak je to jádro staré. Pokud je to do cca 10 let a nedělá se Vám plíseň, klidně to nabarvěte, polepte dlaždičkami, obložte plastovými lamelami atd. Dobře a za pár korun je akce polepení tapetou s pilinami (lepidlo na tapety s 1/3 Herkula) a natření balakrylem. Taky nová vana v kombinaci s umyvadlem na samostatně stojící skříňce není tak finančně a řemeslně náročná, ale vypadá skvěle.

Pokud je ale jádro starší + černá plíseň, nezbude Vám nic než našetřit a vybourat. Nemusíte použít zdění - dá se vylámat umakart a pokud je v pořádku kovová kostra, jde použít nové umakartové panely...
  • Jandová Hana
    Když chci nalepit dlaždičky na umakartové jádro,mohu odstranit obvodové stropní i stěnové gumové lišty.Nespadne mi umakart na hlavu?Děkuji
  • Marcel Čelín
    živím se tím delší dobu, pokud v bytě chcete fungovat delší dobu, našetřit a vyzdít, jednoznačně. jsou i možnosti odkladových desek abitibi cena jak za kachličky, rúzné dekory, ale pořá to je papundekl. neřeší to problémy s umístěním rozvodů. a k těm 12000 ,za to nakoupím ytong, dovezu a s bíbou vynesu a vyzdim, kde je zbytek? kompletní výměna bytováhu jádra s posudkem statika na ostravsku může začínat na 80000, dle vybavení. jinak co jsem dělal rozpočty na polepení dělalo se s bídou 10%, u zdění 95%
  • krista
    Bydlím též v panelovém bytě a vylepšila jsem koupelnu samolepícíma tapetama. Není to tak drahé, je to jednoduché a pomalu to není poznat že je to tapeta.
  • Milena
    neexistuje, ale existují předražené firmy. Naše koupelna stála 85.000,- včetně PA vany, ale ponechali jsme původní dveře, umyvadlo a WC mísu, protože byly zánovní. Dbali jsme na dokonalé utěsnění, aby k nám nemohl zápach ze šachty jako dříve.
  • mila
    ja polepil umakartovy jadro sadrikartonem a jsem moc spokojenej
  • Jarča
    Prosím o radu čím natřít umakartové jádro v koupelně, aby nátěr kryl i zasádrované nerovnosti. Díky za rady.
  • jabr
    Od samotného počátku různých diskuzí o bourání starého jádra jsem tvrdě proti.Konstrukce umakartových panelů zůstává i po 30 letech dostatečně pevná,aby unesla konstrukční prvky obkladů a případných instalací.Většinou stávající dispozice zůstáva jen se mění materiál jádra.Pokud vyměním umakart za konstrukčně daleko horší sádrokarton,vyhazuji peníze oknem.Lepší je vyzdění Ytongem případně použití desek RIGIDUR.

Cenově je to ale smrtelné pro většinu nájemníků.

Nejschůdnější je ovšem potáhnout umakartové povrchy vrstvou flexibilního lepidla s perlinkovou armaturou a po zaschnutí získáme povrch zcela stejný jako u Ytongu.Nalepení kachlíků je stejné jako na zeď.Pokud chci na tuto konstrukci něco pověsit,použiji speciální hmoždinky.
  • Vendy
    Rekonstrukce koupelny je po 37 letech žádoucí ale zjistila jsem, že vyzdění ytongem je špatné. V původních koupelnách s umakartovým jádrem to bylo nějak odhlučněné ale nyní slyším jak teče voda, pere pračka a sice od sousedů až z 5. patra vedlejšího vchodu.O těch blíže ani nemluvím. Sousedka nade mnou když pere mám dojem, že její pračka stojí u mě v bytě.To prý mají nějakou novou. Co s tím?
  • drobneopravy.7x.cz
    Umarartová koupelna je něco otřesného. To máte pravdu. Polepovat sádrokartonem, nebo dalším umakartem (hezčím) nemá moc smysl, protože v jádru staré konstrukce je buď polystyren, nebo dřevotříska, což je obojí živná půda pro vlhkost, plýsně a různé (breberky). Výstavba s ytongu není zas tak náročná, je poměrně rychlá a přesná. Zdivo dýchá, což je zejména v koupelně velmi důležitý faktor. Výsledek je perfektní a na dlouhou dobu. Mohu jedině doporučit. Když si práci provedete svépomocí, vyjde vás běžně velká koupelna na kolem 10ti 12ti tisíc.
  • drobneopravy.7x.cz
    Umarartová koupelna je něco otřesného. To máte pravdu. Polepovat sádrokartonem, nebo dalším umakartem (hezčím) nemá moc smysl, protože v jádru staré konstrukce je buď polystyren, nebo dřevotříska, což je obojí živná půda pro vlhkost, plýsně a různé (breberky). Výstavba s ytongu není zas tak náročná, je poměrně rychlá a přesná. Zdivo dýchá, což je zejména v koupelně velmi důležitý faktor. Výsledek je perfektní a na dlouhou dobu. Mohu jedině doporučit. Když si práci provedete svépomocí, vyjde vás běžně velká koupelna na kolem 10ti 20ti tisíc.
  • Šárka
    My jsme umakart obložili speciálníma deskama do koupelny a vypadá to skvěle. Celkově nás to vyšlo asi na 5.tis. Můžu poslat foto.
  • Mira Galbru
    Stejný problém jsem řešil, když jsem koupil byt před půl rokem, jádro jsem měl zdravé a finance omezené. Nechal jsem vyměnit potrubí,dal novou elektriku,zvenčí dal lamino, nové dveře, novou linku,koupelka vykachlikovaná-sprchový kout(původně tam byla parodie na vanu-tzv. pekáč:),umyvadlo,nějaké skříňky a celý mě to vyšlo na cca 30tis. Vypadá to hodně dobře a kdybych nenechal původní záchod,tak by nikdo nepoznal,že je pod tím umakart.
  • Dudek
    Nemáte někdo zkušenosti s někým šikovným z Prahy, kdo je schopen zrek. koupelnu třeba i delší dobu po prac. době? Materiál zajistíme.. HLedáme co nejekonomičtější řešení
  • daniel
    potřebuji poradit chci si do dvou let dělat koupelnu a potřebuji poradit jak udělat koupelnu uplně novou ,ale je málá a mužu i malinko rozšíšit ,ale potřebuji poradit nebo aspon návod nějakých koupelen s fotem jak by to bylo možné míry jsou koupelna je -no je to přes záchod první je záchod apak se leze do koupelny taky blbě vymyšlené ,ale kdysis e to tak dělala bylo to ještě horší tam lezení malinko to bylo změněno. ,ale šlobyto i malinko zvětšit ten prostor záchod míry -84-112 a koupelna 163-161 apak je jako vedle kuchyn do elka tu taky budu měnit něbot chci taky novou taky -budu malinko -spíš hodně přemýšlet jak to udělám, předn děkuji s pozdravem válek
  • JIŘÍ ŠTĚRBA
    S mými zkušenostmi dokáži vyměmit umakartovou koupelnu za zděnou i s rozvody elektro a vody do 50 000,- kč .

Po vybourání umakartu byste se divili co je za ním humusu , Doporučuji všem tyto koupelny zcela likvidovat . Stavební povolení je nutné vyřídit i se statikem pokud se jinak nedohodnete s byťákem .

V Praze je to obtížnější s likvidací sutě z koupelny . Zaplní až polovinu kontejneru na odpad a ceny za likvidaci jsou dost vysoké . I tady se dá koupelna udělat ze solidních materiálů do 100000,- Kč.
  • Tereza
    Dobry den,

byla bych vam moc vdecna, kdybyste mi mohli doporucit levnou solidni firmu ci soukromou osobu, ktera by mohla predelat nasi umakartovou koupelnu na neco, v cem se da zit (stavebni material i vybaveni si bez problemu zajistime). Byt bude po dobu rekonstrukce remeslnikum k dispozici i na prespani, tudiz muze jit i mimoprazske tipy.

Moc dekuju!!!

Tereza, Praha 6

P.S. Jde o klasicky typ jadra F - celni a bocni stena panel, na zadni stene visi kuchynska linka
  • Jana Peroutková
    Dobrý den, chci se zeptat na zavěšení kuchyňské linky na sádrokarton. Mám udělanou nově koupelnu ze sádr. a z druhé str. potřebuji zavěsit kuch.linku.Deli mi tam ve 2m profil a toď vše. Mám tam zavěsit skříňky na určené hmoždinky do sádroše a nebo udělat nový rám na tu linku???? a to samé umyvadlo v koupelně. ach joooo
  • Pavel Pobiš
    Chystám se použít k rekonstrukci koupelny panely Abitibi:V návodech se hovoří o použití speciálních lepidel.Je možné připevnit panely na umakartové jádro pomocí vrutů a lepidlo nanést pouze u krajů a na spáry použít silikon?Děkuji

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.