Právě soutěžíme o:
barvy značky SOKRATES barvy značky SOKRATES
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

reklama

čím čistit zámkovou dlažbu

Jaroslav Marinak
Zdravím kutilové !
poradíte mi někdo jak vyčistit zámkovku ? máme ji asi rok a je celkem v hrozném stavu. jak se o ni staráte ?

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 5

• Zámková dlažba je v současné době už nedílnou součástí mnoha pozemků, a to nejčastěji ve formě chodníků či příjezdové cesty, parkovacích míst či podlah v pergolách. Je praktická a proto i velmi oblíbená. Bohužel ale podléhá povětrnostním podmínkám, a časem se ovšem i tato dlažba zanese. Co s tím? Máme vlastně dvě možnosti.

1.) Buď si na její úpravu najmeme specializovanou firmu, která se o to postará komplet od A do Z - firem je v současné době nepřeberné množství, stačí si vyhledat tu nejblíže místa bydliště, kdy pochopitelně také dbáme na případné reference zákazníků před námi.

2.) Úprava svépomocí. Zde musíme nejprve zámkovku zbavit nečistot, mezi které patří mech, lišejníky, případně plísně, v další řadě pak nanesené bahno a podobně. V současné době už jsou na trhu různé přípravky, které nám s touto ne příliš oblíbenou činností přece jen pomůžou. Na již zmíněný mech či trávu můžeme použít horkou vodu s octem, tímto roztokem zalijeme rostlinky, ty během cca dvou dnů zežloutnou a půjdou lehce odstranit. Pokud je znečištění veliké, v dalším kroku doporučuji použít vysokotlaký čistič WAP, jehož silný proud odstraní nečistoty hravě. Během čištění se může stát, že se ale vyplaví ven i písek ze spár, ten po zaschnutí pak prostě zasunete zpět na místo.
  • Všechny tyhle rady jsou zbytečné a drahé. Vezměte si strunovou sekačku a je vybíleno ve chvíli!
  • U mamky mám jen asi 30m2 zámkovky a neumím si představit jí "šmrdlat" strunovkou... nehledě na to, že na to padne celá struna.

Zámkovku krásně vyčistí písek, který jsem na části nechal asi 14 dní. Pak se to krásně zametlo. Ale jako návod to není moc praktické. Šel bych cestou chemie, je to určitě nějaký mech nebo něco takového.
  • A co takhle použít vapku: https://www.uniprofi.cz/ostatni-3/vysokotlaky-cistic-1400w-105bar/
    Samozřejmě nesmíte namířit přímo do spáry, ať se vám nevymele písek, ale s trochou opatrnosti zase krásně zámkovka prokoukne. Mám vyzkoušeno.

Zdraví David
  • Nejrychlejší a nejefektivnější čištění je wapkou. pěkně omyje kamínky a s trochou šikovnosti vytáhne bordel i ze spár.

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.