Právě soutěžíme o:
dekorační lampičku na fotku dekorační lampičku na fotku
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

reklama

Ukovení pegoly do zdi

Zdravím a rád bych poprosil o radu. Na terase mám již zhotovenou samostojící dřevěnou pergolu. Původně jsem ukotvení do zdi neplánoval, ale dřevo i dlažba si zřejmě trochu sedly, což má za následek vzniklé mezery mezi střechou pergoly a zdí, kudy při dešti zatéká. Rád bych tedy pergolu přitáhl ke zdi a do zdi ukotvil. Pergola je zhotovena z 12 cm trámů - vrchní část pergoly je znázorněna na fotografii. Zeď domu je stavěná z ytongu se zateplením.
Prosím vás o radu, jakým způsobem ke zdi tu vrchní část pergoly přitáhnout s upevnit?
Na netu jsem našel kotvící systém Thermax od Fisheru, to bych eventuelně použil, ale jak k tomu přichytit ty trámy..?
Díky za každou radu.
JV

20161029_124328

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 1

• Dobrý den.

Před časem jsme to řešili u podstatně větší pergoly (6x12m) a nakonec jsme se rozhodli pro jednoduché řešení.
    Provrtat trámy a skrz ně do zdi za trámy na chemickou kotvu přidělat šroubovice.
    Po zaschnutí prostě trámy ke stěně dotáhnout maticemi s velkými podložkami.
    Mezi jednotlivými "trny" máme cca 75cm rozteče, ale záleží na vašem úsudku.

Sílu šroubovice jsme zvolili 22mm.
    Délku odvodíte od síly trámu a síly zdiva.

S tímto řešením jsme spokojeni. Bez problému vše drží jak má už třetí rok.

Zdeněk

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.