Právě soutěžíme o:
míchadlo stavebních směsí Extol Premium míchadlo stavebních směsí Extol Premium
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

reklama

X Energie - vlastní zkušenosti a názory

Dobrý den, po pořízení domu řešíme dodavatele elektřiny a plynu. Asi nejdůležitější položkou u nás v domě bude plyn, jelikož se s ním bude vytápět a bude se s ním ohřívat i voda. Od týpka co jsme dům koupili, tak ho zdědil, a ještě na toho původního majitele, nee na něj, jsou psané veškeré smlouvy. On nyní požádal o jejich ukončení a my tak nemáme moc času na vyhledání nového dodavatele. Uvažoval jsem o dodavateli X Energie, dodávají jak plyn, tak elektřinu a ceny mají poměrně slušné co jsem se díval, osobně s nimi však zkušenosti nemám, takže bych se rád zeptal na ty vaše a případně na váš názor. Díky

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 9

• Protože mam celý RD na elektřinu, hledal jsem nějakého dodavatele, přešel jsem nejprve s oběma komoditami pod jednoho hlavního dodavatele, ale pak jsem ho změnil za X energii. Nejdříve nic moc, přestože řádně platím zálohy přes SIPO došla mi v listopadu upomínka, že jsem v červnu 2016 nezaplatil! Po dvou telefonátech a dvou týdnech s upozorněním, ze jsou i jiní dodavatelé na trhu se mi omluvili, že je vše v pořádku a upomínku mám ignorovat. Stejně tak jsem jim přivedl nového zákazníka. Telefonicky ho kontaktovali, a dali to s ním dohromady. S cenovými podmínkami ani s nastavením smlouvy u nich a ni jeden nemáme problém. Jsem rád, že i přes nedorozumění danou věc napravili a omluvili se. Takto si představuji seriózní chováni dodavatele. Takže vám je jako kolegovi taky můžu doporučit.
  • Díky Honzo za váš příspěvek. Já právě nechci přecházet k nějaké malé neznámé firmě, kde bych mohl narazit ještě na různé skryté poplatky, proto právě uvažuji o té X Energii. Známí mi teďka dokonce poradil i jednu kalkulačku z portálu TZB-info, tak jsem se tam díval a vypadají opravdu slušně. Můžu se vás ještě zeptat jak to máte se zálohami? Psal jste, že je platíte přes SIPO a ty jste si nechal nastavit podle sebe nebo vám je určili oni?
  • Tak s touhle kalkulačkou zkušenosti nemám, takže vám neřeknu, ale za zkoušku nic nedáte. Zálohy mám přes SIPO, vyhovuje mi to tak i když s tím musím pořád lítat na poštu, většinou stejnak nevyřizuji jen to. A jejich výši mi nastavila X energie, vzali spotřebu z předchozího roku, co jsem měl ve vyúčtování. A úplně bez obav, na tu spotřebu co ročně mám, mi to sedí, takže nemám nedoplatky, ale většinou mi přijde drobný přeplatek. Ale nechali to na mě, že si můžu nechat i původní zálohy, abych mohl porovnat. To mi ale přišlo zbytečný si takhle přeplácet, když ceníkově jsou níže.
  • Já jsem s nimi v zásadě spokojený, ale samozřejmě nikdy vám nikdo nezaručí to, že i aktuálně levný dodavatel v budoucnosti nezdraží. Po dobu dvou let co je zatím mám, tak si drží stabilní ceny a to mi u nich vyhovuje.
  • V tomhle s vámi musím souhlasit, ale zatím se ty ceny vyvíjí tak, že jsem u nich žádnou drahotu nepocítil. Ba spíš naopak. Každopádně to hodně ovlivní vlastní spotřeba, ta je vždycky individuální. Mně, tím že to jde všechno přes RD, tak ty spotřeby mám vyšší a cenu tak líp posazenou.
  • upraveno 23. květen
    Miroslav napsal(a):

Dobrý den, po pořízení domu řešíme dodavatele elektřiny a plynu. Asi nejdůležitější položkou u nás v domě bude plyn, jelikož se s ním bude vytápět a bude se s ním ohřívat i voda. Od týpka co jsme dům koupili, tak ho zdědil, a ještě na toho původního majitele, nee na něj, jsou psané veškeré smlouvy. On nyní požádal o jejich ukončení a my tak nemáme moc času na vyhledání nového dodavatele. Uvažoval jsem o dodavateli X Energie, dodávají jak plyn, tak elektřinu a ceny mají poměrně slušné co jsem se díval, osobně s nimi však zkušenosti nemám, takže bych se rád zeptal na ty vaše a případně na váš názor. Díky

Zdravím Miroslave, X energii jsem smlouvu podepsal v létě 2014 takže za ty tři roky už to s nimi mám celkem zběhlý. Pro mě je to jeden z mála dodavatelů, který se ke mně chová solidně a vycházím s ním v plusu. Každopádně do dvou tisíc jsem s nimi co rok schopný ušetřit, ale většinou si to ovlivním sám spotřebou.
  • Za mě X Energie super, sice musím říct hned na rovinu, že naše volba to nebyla, ale město si je vysoutěžilo, takže to máme zařízený hromadně, ale jako odběratel jsem spokojený a jako dodavatele můžu doporučit.
  • Já si pro radu byl taky v jedné diskuzi, hodil bych vám sem rád odkaz, ale stránky jsou v erroru, tak vám to nepomůže. Každopádně vám sám můžu říct, že recenzí a zkušeností se mi na X Energii dostávalo ve valné většině dobrých, našli se i nespokojenci, ale kde ti nejsou, že. Za mě můžu říct, že jsem s nimi spokojen, komunikace solidní, vyúčtování přehledné, jen se asi ne každému zamlouvá to, že smlouvu mají jen na dva roky a není třeba možnost nějaké volby, to je asi jediné takové mínus. Ale řeknu vám, že to při tom odběru stejnak neřeším.
  • Já mám plyn i elektřinu od Comfort Energy a jsem velmi spokojená. www.comfortenergy.cz

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.