Právě soutěžíme o:
gril a další praktické ceny gril a další praktické ceny
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

reklama

X Energie - vlastní zkušenosti a názory

Dobrý den, po pořízení domu řešíme dodavatele elektřiny a plynu. Asi nejdůležitější položkou u nás v domě bude plyn, jelikož se s ním bude vytápět a bude se s ním ohřívat i voda. Od týpka co jsme dům koupili, tak ho zdědil, a ještě na toho původního majitele, nee na něj, jsou psané veškeré smlouvy. On nyní požádal o jejich ukončení a my tak nemáme moc času na vyhledání nového dodavatele. Uvažoval jsem o dodavateli X Energie, dodávají jak plyn, tak elektřinu a ceny mají poměrně slušné co jsem se díval, osobně s nimi však zkušenosti nemám, takže bych se rád zeptal na ty vaše a případně na váš názor. Díky

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 14

• Protože mam celý RD na elektřinu, hledal jsem nějakého dodavatele, přešel jsem nejprve s oběma komoditami pod jednoho hlavního dodavatele, ale pak jsem ho změnil za X energii. Nejdříve nic moc, přestože řádně platím zálohy přes SIPO došla mi v listopadu upomínka, že jsem v červnu 2016 nezaplatil! Po dvou telefonátech a dvou týdnech s upozorněním, ze jsou i jiní dodavatelé na trhu se mi omluvili, že je vše v pořádku a upomínku mám ignorovat. Stejně tak jsem jim přivedl nového zákazníka. Telefonicky ho kontaktovali, a dali to s ním dohromady. S cenovými podmínkami ani s nastavením smlouvy u nich a ni jeden nemáme problém. Jsem rád, že i přes nedorozumění danou věc napravili a omluvili se. Takto si představuji seriózní chováni dodavatele. Takže vám je jako kolegovi taky můžu doporučit.
  • Díky Honzo za váš příspěvek. Já právě nechci přecházet k nějaké malé neznámé firmě, kde bych mohl narazit ještě na různé skryté poplatky, proto právě uvažuji o té X Energii. Známí mi teďka dokonce poradil i jednu kalkulačku z portálu TZB-info, tak jsem se tam díval a vypadají opravdu slušně. Můžu se vás ještě zeptat jak to máte se zálohami? Psal jste, že je platíte přes SIPO a ty jste si nechal nastavit podle sebe nebo vám je určili oni?
  • Tak s touhle kalkulačkou zkušenosti nemám, takže vám neřeknu, ale za zkoušku nic nedáte. Zálohy mám přes SIPO, vyhovuje mi to tak i když s tím musím pořád lítat na poštu, většinou stejnak nevyřizuji jen to. A jejich výši mi nastavila X energie, vzali spotřebu z předchozího roku, co jsem měl ve vyúčtování. A úplně bez obav, na tu spotřebu co ročně mám, mi to sedí, takže nemám nedoplatky, ale většinou mi přijde drobný přeplatek. Ale nechali to na mě, že si můžu nechat i původní zálohy, abych mohl porovnat. To mi ale přišlo zbytečný si takhle přeplácet, když ceníkově jsou níže.
  • Já jsem s nimi v zásadě spokojený, ale samozřejmě nikdy vám nikdo nezaručí to, že i aktuálně levný dodavatel v budoucnosti nezdraží. Po dobu dvou let co je zatím mám, tak si drží stabilní ceny a to mi u nich vyhovuje.
  • V tomhle s vámi musím souhlasit, ale zatím se ty ceny vyvíjí tak, že jsem u nich žádnou drahotu nepocítil. Ba spíš naopak. Každopádně to hodně ovlivní vlastní spotřeba, ta je vždycky individuální. Mně, tím že to jde všechno přes RD, tak ty spotřeby mám vyšší a cenu tak líp posazenou.
  • upraveno 23. květen
    Miroslav napsal(a):

Dobrý den, po pořízení domu řešíme dodavatele elektřiny a plynu. Asi nejdůležitější položkou u nás v domě bude plyn, jelikož se s ním bude vytápět a bude se s ním ohřívat i voda. Od týpka co jsme dům koupili, tak ho zdědil, a ještě na toho původního majitele, nee na něj, jsou psané veškeré smlouvy. On nyní požádal o jejich ukončení a my tak nemáme moc času na vyhledání nového dodavatele. Uvažoval jsem o dodavateli X Energie, dodávají jak plyn, tak elektřinu a ceny mají poměrně slušné co jsem se díval, osobně s nimi však zkušenosti nemám, takže bych se rád zeptal na ty vaše a případně na váš názor. Díky

Zdravím Miroslave, X energii jsem smlouvu podepsal v létě 2014 takže za ty tři roky už to s nimi mám celkem zběhlý. Pro mě je to jeden z mála dodavatelů, který se ke mně chová solidně a vycházím s ním v plusu. Každopádně do dvou tisíc jsem s nimi co rok schopný ušetřit, ale většinou si to ovlivním sám spotřebou.
  • Za mě X Energie super, sice musím říct hned na rovinu, že naše volba to nebyla, ale město si je vysoutěžilo, takže to máme zařízený hromadně, ale jako odběratel jsem spokojený a jako dodavatele můžu doporučit.
  • Já si pro radu byl taky v jedné diskuzi, hodil bych vám sem rád odkaz, ale stránky jsou v erroru, tak vám to nepomůže. Každopádně vám sám můžu říct, že recenzí a zkušeností se mi na X Energii dostávalo ve valné většině dobrých, našli se i nespokojenci, ale kde ti nejsou, že. Za mě můžu říct, že jsem s nimi spokojen, komunikace solidní, vyúčtování přehledné, jen se asi ne každému zamlouvá to, že smlouvu mají jen na dva roky a není třeba možnost nějaké volby, to je asi jediné takové mínus. Ale řeknu vám, že to při tom odběru stejnak neřeším.
  • Já mám plyn i elektřinu od Comfort Energy a jsem velmi spokojená. www.comfortenergy.cz
  • O těch už jsem také slyšel, ale zůstanu u té X Energie, kde se mi to nyní už vyřizuje a podle ohlášek bych měl být připojen k 1.8. a odběr by měl být již zahájen. Trochu se nám to protáhlo, ale X Energie dělala vše proto aby nás mohli připojit co nejdřív. Rozpis záloh už dorazil.
  • U nás má ve vesnici X Energii víc lidí, měli jsme tu aukci na dodavatele, co nám zařídil starosta a zatím jsem na ně neslyšel ani popel. Samotnému se mi ceny trochu snížili ale jinak nic nového, takže svůj účet to splnilo.
  • Já je nemám, ale od známého jsem slyšela, že jsou dobří takže asi na nich něco bude. Možná o nich začnu taky uvažovat, ale nevím jak to vůbec mám ve smlouvách :-)
  • Dobrý den, od společnosti X Energie jsem dostal nabídku ale pro jistotu jsem si ji chtěl celou společnost prověřit. Ještě že jsem tak udělal. Po přečtení pár příspěvků jsem byl celkem mile překvapený a ujištěný že spolupráci s touto firmou navážu. Potřebuji totiž změnit dodavatele plynu u dvou odběrných míst a tady vypadají ceny solidně. Snad ty ušetřené peníze budou stát za to.
  • upraveno 16. říjen
    Zkušenosti s X Energií mám necelé dva roky, ty to budou na konci roku. Mě na změnu dodavatele kdysi přivedl článek na internetu, když jsem hledala, na jakých výdajích by se dalo trvaleji ušetřit. Projížděla jsem různé články, příspěvky i diskuze s názory, kde se hlavně psaly typy jak doma po korunách šetřit tím, že nebudu mít záclony přes radiátory a moje větrání nepřesáhne dýl než 5 nebo 10 minut, jinak už mi prachy lítají oknem ven. V posledním odstavci tam pak radili kouknout se i případně na dodavatele, že ten je pak jedním z hlavních činitelů a udavačů toho kolik platíme. Takže jsem se zaměřila na něj. V diskuzích jsem nacházela docela dobré guláše a recenze dobré i špatné. X Energii jsem vycedila tak, že mi přišlo, že tich negací u ní bylo nejméně, ale to přišlo samozřejmě mně. A tím, že jsem se v tom víc nedokázala orientovat, tak jsem to brala podle těch referencí co jsem našla. Přihlásila jsem se k nim a jsem ráda, že jsem konečně jednou nedoplatila na svou nerozvážnost. Jak píšu mám je necelé dva roky, troufnu si říct, že jsem s nimi spokojená a to že jsem chtěla ušetřit se mi už i částečně podařilo, píšu částečně, protože moje vyhlídky jsou dlouhodobá úspora :-)

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2015 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.