Právě soutěžíme o:
dárkové poukazy na nákup pracovního oblečení BRUDRA dárkové poukazy na nákup pracovního oblečení BRUDRA
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Přerůstá vám tráva přes hlavu? Správný čas na křovinořez!

Přerůstá vám tráva přes hlavu? Správný čas na křovinořez!

Léto, dovolená, pohoda, koupání, relax… jenže ani v tenhle odpočinkový čas nelze opomenout péči o zahradu a o trávník. Na sečení velkých ploch je nenahraditelným pomocníkem sekačka. Jenže ani ta se nedostane všude… Natož, když pak máte zahradu ve stráni nebo se vrátíte po čtrnáctidenní dovolené a místo anglického trávníčku máte na zahradě džungli. A právě se sekáním vysoké trávy, těžko dostupných míst, začišťování trávníku kolem záhonů, chodníků a stromů si hravě poradí křovinořez.

reklama

Každý, kdo má zahradu vám potvrdí, že pouze s travní sekačkou si nejspíše nevystačíte. Křovinořez má na každé zahradě své opodstatnění a určitě nebude většinu roku nečinně zahálet v koutě. Naopak tohoto šikovného pomocníka využijete celoročně.

Jak správně vybrat křovinořez?

Vybírat lze v zásadě ze tří základních druhů křovinořezů, přičemž zásadní rozdíl je ve způsobu napájení. První skupinu tvoří elektrické křovinořezy, druhou akumulátorové křovinořezy, třetí pak benzínové křovinořezy.

  • Elektrické křovinořezy jsou menší a lehčí stroje, které najdou své uplatnění tam, kde je v dostatečné vzdálenosti zdroj napájení. Hodí se na sekání malých ploch v bezprostředním okolí domu. Počítat musíte s neustálým potýkáním se s přívodním kabelem. Elektrický křovinořez však díky nízké váze zvládne ovládat i žena.

  • Akumulátorové křovinořezy jsou určeny především pro sečení menších prostranství a drobných ploch – dosekání trávy kolem záhonů, chodníků, stromů. Začišťování travního porostu v hůře dostupných místech. Akumulátorové křovinořezy jsou velmi tiché a ekologické. Na jedno nabití dokáží pracovat 20 – 40 minut. Manipulace s tímto typem křovinořezu je velmi jednoduchá a lehká také díky jeho nižší hmotnosti.

  • Benzínové křovinořezy, tak to jsou stroje určené na pořádnou práci. Bez problémů zvládnou posekat velkou travnatou plochu, neprostupný zarostlý terén s příměsí křovin a drobných náletových stromků. Snadno s nimi pokosíte svah i těžko dostupná zákoutí. Hravě s ním ale začistíte i posečený trávníček, a z okolí domu vytvoříte skutečně rajskou zahradu.

Jednoduše řečeno, benzínový křovinořez zvládne hravě i drobné vychytávky kolem domu a zároveň si poradí s vysokou trávou i neprostupnou travní džunglí. Oproti tomu akumulátorový křovinořez se hodí právě na drobné začišťování kolem domu, ale na opravdu chlapskou práci v terénu není stavěný. Zvládnete s ním ještě tak pokosit dobře udržovaný trávník, jehož výška se po návratu z dovolené trochu vymkla kontrole. Elektrický křovinořez zvládne hodně ale na malé ploše a s nevýhodou přívodního napájecího kabelu.

Benzínový křovinořez HONDA si díky čtyřtaktnímu motoru poradí i s tou nejvyšší trávou a těžko dostupným zarostlým terénem.

Při výběru křovinořezu je tedy nejdůležitějším kritériem práce, kterou bude tento zahradní pomocník vykonávat. Před koupí si dobře promyslete, co od křovinořezu očekáváte a jaké na něj budete klást nároky.

Křovinořez pro pořádné chlapi a velký kus práce

Jak z výše uvedeného vyplývá, tak na pořádnou práci se rozhodně vyplatí si pořídit křovinořez benzínový. Zde pak při výběru bude hrát velkou roli výkon motoru.

Skutečným specialistou na kvalitní zahradní stroje je HONDA. Jejich motory jsou prostě nepřekonatelné. Spolehlivým čtyřtaktem jsou vybaveny i křovinořezy HONDA. Snadné startování, tiše předoucí silný motor, měkčená antivibrační rukojeť, snadné nastavení řídítek, pohodlné polstrované zádové popruhy – to jsou jen některé z vychytávek, které jsou pro HONDU samozřejmostí. Navíc, při doplňování paliva se už nemusíte potýkat se složitým mícháním benzínu a oleje! Křovinořezy mají samostatnou nádržku na benzín a druhou na olej. Hladinu oleje pohodlně zkontrolujete měrkou a o veškeré mísení se stroj postará sám.

Díky ergomonickému zádovému pásu s pohodlným polstrováním a jednoduchým zavěšením křovinořezu u boku, vás po práci nebudou bolet záda.

Se čtyřtaktním křovinořezem HONDA si můžete bez obav troufnout na sekání skutečně vysoké trávy, neprostupný zarostlý terén i zahradu ve svahu. Práce s ním je jednoduchá a s trochou zručnosti rychlá a bezproblémová. Manželce pak uděláte radost, pokud během chvilky začistíte trávníček kolem domu, zahradního domku a v okolí zeleninových záhonů.

Doplňky ke křovinořezu

Dneska chce každý k zakoupenému produktu tak trochu něco navíc. A jde to i u křovinořezů HONDA. Ty benzínové mají mimo standardní strunové hlavy a tříhrotého ocelového žacího kotouče doplňkové příslušenství v podobě prořezávací řetězové pily nebo nůžek na živý plot. Jednoduchou výměnou hlavice zvládnete pomocí prořezávací pilky prořezat například náletové dřeviny. Díky nástavci s nůžkami zase upravíte živý plot kolem pozemku nebo zastřihnete okrasné keře.

Pokud od křovinořezu očekáváte ještě více, pak je tu multifunkční pomocník pro celoroční práci na zahradě křovinořez HONDA Versatool. Jeden univerzální motor dokáže pohánět až šest různých nástavců - žací nástavec, nástavec s nůžkami na živý plot, nástavec s prořezávací pilou, nástavec s foukačem, nástavec se zařezávačem trávníku a nástavec s minirotavátorem.

Autor: Honda (text a foto, HONDA)

Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Související články

Celoroční péče o zahradu jde snadno i bez mozolů a bolavých zad 10  fotek

Celoroční péče o zahradu jde snadno i bez mozolů a bolavých zad

Každý, kdo má zahradu ví, že je nutné ji věnovat náležitou péči po celý rok. Práce začíná již v prvních zimních měsících, kdy je nutné provést pros ...


Robotická sekačka, pomocník pro dokonalou péči o trávník bez námahy 7  fotek

Robotická sekačka, pomocník pro dokonalou péči o trávník bez námahy

Možná uvažujete o koupi robotické sekačky – a není divu. Tito chytří robotičtí pomocníci se stávají cenově dostupnější. Robotická sekačka ušetří sp ...


Křovinořez HONDA Versatool pro celoroční práci na zahradě 1  fotek

Křovinořez HONDA Versatool pro celoroční práci na zahradě

Křovinořez je jednoúčelový pracovní nástroj. To však neplatí o křovinořezu HONDA Versatool. Díky vychytávce v podobě systému „Push & Click“ se jedn ...


Čas na výběr travní sekačky pro vaši zahradu 8  fotek

Čas na výběr travní sekačky pro vaši zahradu

Pokud chcete mít na zahradě hustý a krásně zelený pažit, pak je nejvyšší čas na to, ho po zimním spánku vzkřísit. Shrabat loňské listí a větvičky, ...


Mohlo by vás zajímat

Proč je důležité přehazování listového kompostu

Proč je důležité přehazování listového kompostu

Dobrý kompost z listovky nevznikne jen tím, že naházíte do kompostéru listí. Během zrání musíme kompost pravidelně přehazovat a zvlhčovat, abychom ury ...


Odstranění spadaného listí kusem lepenky

Odstranění spadaného listí kusem lepenky

Výborným nápadem, jak rychle odstranit spadané listí ze zahrady je nahrnout ho kusem lepenky na jednu hromadu. Podmínkou je, že listí je čerstvě spada ...


Co je bioodpad a kam s ním

Co je bioodpad a kam s ním

Každá domácnost produkuje kromě dalšího i biologický odpad, a pokud nemáme na zahradě kompost, většinou nevíme, kam s ním. Bioodpad dělíme na zelený b ...


Pro snadné hrabání listí si pořiďte správné hrábě

Pro snadné hrabání listí si pořiďte správné hrábě

Chceme-li snadno shrabat spadané listí, měli bychom si pořídit správné hrábě. Se špatnými se zbytečně nadřeme a úklidem listí na zahradě strávíme víc ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Nátěr dřevěného plotu Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:24 Jirka
0
zahradní traktor Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 13.9.2018 10:13 Jana
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
0
zahradní domek Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 13.8.2018 14:31 roman
3
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.8.2018 08:28 Standa
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
22
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
5
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
22
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 1.7.2018 07:29 Jana
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 16.6.2011 14:13 Jaroslav Uher
5
5
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 11.7.2017 17:44 Lada
5
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 16.8.2017 10:58 Jaroslav Marinak
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×