Právě soutěžíme o:
montérky od Knaufu montérky od Knaufu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Renovace stolku Lazurolem

Renovace stolku Lazurolem
Možná, že i vy jste na půdě objevili nějaký šikovný kousek, který by se hodil i do moderně vybavené domácnosti. Nám se podařilo najít malý stůl a po podrobné prohlídce jsme usoudili, že když mu trochu zkrátíme nohy a nově ho natřeme, získáme originální konferenční stolek. O nátěrové hmotě jsme dlouho přemýšlet nemuseli, vsadili jsme na ověřený Lazurol od firmy BARVY A LAKY TELURIA, s.r.o..
reklama

Na půdě lze najít skutečné poklady. Nejen staré a zachovalé kousky nábytku, ale také historické barvy. Ty sice již nepůjdou použít, ale pro ilustraci je zde musíme ukázat. Podívejte se, jaké barvy se dělaly před asi 30 lety a jaké dnes.

V nalezeném stavu by stolek moc parády nenadělal. Deska je "trochu" zašlá, ale červotočům se ještě nedostal na jídelníček, tudíž stačí trochu šikovnosti a několik kvalitních pomocníků a bude nám dělat parádu ještě hodně dlouho.

Celý stolek je třeba nejdřív důkladně obrousit a odstranit letitý nános špíny a také stopy užívání z časů minulých. V dnešní době již nemusíme nutně sahat po ručním nářadí. Elektrická pásová bruska Bosch ušetří vynaloženou energii i čas. A co si budeme povídat, ušetříme tím spoustu ran, které by deska utrpěla, pokud bychom chtě nechtě zajeli hlouběji do dřeva a pak se to snažili vyretušovat dalším přebrušováním.

Ještě je třeba zakrátit nohy stolu. Vzpomeňte si na Pata a Mata, kteří krátili, krátili, až jim ze stolku nezbylo nic a raději vše důkladně 2x přeměřte, ať máte jistotu, že jste se nikde o nějaký ten centimetřík nespletli. Následky by nebyly příjemné. Můžete použít opět elektrického pomocníka, i když ruční pilka má také své kouzlo.

A nyní je možné začít s nátěry. Ideální postup by měl vypadat tak, že začnete s LAZUROLEM IMPREGNAČNÍ ZÁKLAD S1033, pokračujete LAZUROLEM - TOPDECOR S1035 a proti poškrábání je vhodné již pouze horní desku stolku opatřit LAZUROLEM - VENKOVNÍ POCHOZÍ LAK S1020. Pokud vynecháte impregnační základ, natřete nábytek TOPDECOREM dvakrát. Venkovní pochozí lak není nezbytný, ale je velmi odolný proti mechanickému poškození a je vodoodpudivý, což jsou vlastnosti, kterých stojí zato dosáhnout.

LAZUROL - IMPREGNAČNÍ ZÁKLAD S1033

Bezbarvý ochranný syntetický fungicidní LAZUROL S 1033 IMPREGNAČNÍ ZÁKLAD je určen k preventivní ochraně dřeva. Napuštění dřeva zajistí, že dřevo nenapadnou plísně, dřevokazné houby ani dřevokazný hmyz. LAZUROL S1033 můžete použít jak pod olejové, tak syntetické i vodouředitelné nátěrové hmoty. Před použitím nátěr důkladně rozmíchejte, ředit ho není nutné. Ochrana začne působit ihned po zaschnutí nátěru.

LAZUROL - TOPDECOR S1035

Tenkovrstvá syntetická lazura LAZUROL - TOPDECOR S1035 se směsí vosků a olejů je ochranný lazurovací nátěr vhodný k ošetření měkkého i tvrdého dřeva, vystaveného povětrnostním vlivům i k nátěrům v interiérech. Hluboce proniká do struktury dřeva a výrazně zdůrazní jeho strukturu, dlouhodobě je chrání proti vodě i UV záření a nátěr je stálobarevný, snadno obnovitelný a nepraská. TOPDECOR S1030 nanášejte po důkladném rozmíchání na čisté a suché dřevo v jedné až dvou vrstvách, pro venkovní prostředí je vhodné použít i tři vrstvy. Nátěr bude suchý do 24 hodin a není nutné ho ředit.

LAZUROL - LAK VENKOVNÍ POCHOZÍ S1020

Vrchní syntetický, uretanizovaný, transparentní, silnovrstvý lak je určen k vrchním transparentním nátěrům dřeva pro venkovní a vnitřní prostředí. Lak vytváří ochrannou vrstvu s efektním vzhledem, která chrání před povětrnostními vlivy a poškozením natíraného povrchu. Vykazuje dobrou brousitelnost, vysokou UV odolnost a odpuzuje vodu. Pro vnitřní použití se nanáší ve dvou vrstvách, pro venkovní nátěry je vhodné použít vrstvy tři, a to v intervalech 16 - 24 hodin. Lak není nutné ředit - je již v aplikační viskozitě.

Jak postupovat

Stolek jsme zbrousili na čisté dřevo, zkrátili nohy na výšku konferenčního stolku a nakonec jsme jej důkladně očistili od brusného prachu, například vysavačem.

Ochrana dřeva

Suchý a čistý stolek natřete fungicidním LAZUROLEM S1033, kterým ho impregnujete a ochráníte před různými škůdci dřeva. Použijte štětec. Po důkladném zaschnutí tento nátěr lehce obruste.

Nátěr syntetickou lazurou

Nyní stolek natřete LAZUROLEM TOPDECOREM S1035. Aby kresba byla stejnoměrně výrazná, nevsáklý lak po 10 až 15 ti minutách od nanesení setřete suchým štětcem nebo čistým a suchým hadříkem.

Po zaschnutí nátěru můžete lehké zbroušení zopakovat.

Nátěr pochozím lakem

Předchozím krokem je povrchová úprava stolku v podstatě hotová. Chcete-li ale zvýšit odolnost desky stolu proti poškrábání, natřete ji ještě vrchním matovým pochozím lakem LAZUROL S1020.

Více na www.bal.cz .

Autor: Med (text), Pavla (text), Pavel Zeman (foto)

Klíčová slova:


Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Související články

LAZUROL– obnovená krása dřeva 25  fotek

LAZUROL– obnovená krása dřeva

Dřevěný nábytek vévodí nejen interiérům. Tu pravou zahradu si bez pěkného posezení snad ani neumíme představit. Ale kromě toho, že si na dřevěné lavic ...


Renovace starší skříně 23  fotek

Renovace starší skříně

Více úložného místa se hodí v každé domácnosti. Jednoduchým řešením může být výroba zvýšeného soklu se zásuvkami pod starší skříň. Pak už nemusíme řeš ...


Lazurol - natírání zahradního domku 21  fotek

Lazurol - natírání zahradního domku

Na zahradách se objevují nejrůznější srubové konstrukce, které majitelům slouží většinou jako účelový objekt, nejčastěji k uskladnění zahradního nářad ...


Nový dřevěný plot s LAZUROL CLASSIC 11  fotek

Nový dřevěný plot s LAZUROL CLASSIC

Je velmi dobře známé, že jakýkoliv nátěr drží dobře, jen pokud dobře drží základ. A na tomto základu se pak mohou natírat již bez problému další nátěr ...


Mohlo by vás zajímat

Šroubovák pro práci s elektřinou

Šroubovák pro práci s elektřinou

Používat šroubováky potřebujeme i při práci s elektřinou. A to ať už se jedná o montáž zapojení nebo o instalaci elektrospotřebičů. Pro elektrotechnik ...


Vybíráme kolečko na zahradu a na stavbu

Vybíráme kolečko na zahradu a na stavbu

Zahradní, stavební nebo univerzální kolečko je nejen při práci na zahradě skvělým pomocníkem. Váží 10-13 kg, mívá plechovou nebo plastovou korbu o obs ...


Jak zabránit, aby nářadí v dílně rezlo

Jak zabránit, aby nářadí v dílně rezlo

Máme-li nářadí ve venkovní dílně či v garáži, je potřeba zajistit, aby vlhko, které se sem dostane, nezpůsobilo korozi na jeho kovových částech. Pokud ...


Řezání na pokos

Řezání na pokos

Většina rámů a rámečků je spojena takzvaně na pokos. To znamená, že jednotlivá ramena jsou šikmo seříznutá tak, aby spolu svírala úhel 45 stupňů. Konc ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 26.8.2015 21:52 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 2.7.2015 10:06 Vilém Votcházel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 20.5.2015 06:21 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 21.4.2015 14:32 Bob Stavitel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×