Právě soutěžíme o:
silné hliníkové fólie na grilování silné hliníkové fólie na grilování
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vrtačka se sílou kladiva

Vrtačka se sílou kladiva
Potřebujete vyvrtat několik otvorů do tvrdé zdi nebo betonu? Není problém, vezmete na to vrtací kladivo s příklepem. Ale když poněkolikáté vyměňujete hlavu vrtačky a přehazujete vrták se šroubovákem, jde vám z toho ta vaše hlava kolem a brní ruce. Bosch má pro vás docela jednoduchý tip.
reklama

Místo vyměňování hlav a neustálého přehazování vrtáku a šroubovacího bitu si pořiďte sklíčidlo s ozubeným věncem na sds hlavu, do kterého kličkou upnete potřebný nástroj. Sundáním nástavce a zapnutím příklepu máte zase zpátky vrtací kladivo.

Nástroj, který potřebujete použít bez příklepu, si nechte ve sklíčidle upnutý a nasazujte a sundavejte jej podle potřeby. Pokud například upevňujete do zdi hodně šroubů do hmoždinek, určitě vám to pomůže. A pokud máte vrtací kladivo s příklepem, ke kterému nejsou výměnné hlavy nebo se vám je nechce kupovat, sklíčidlo je ta vhodná volba. Díky síle vrtacího kladiva můžete upnout do sklíčidla třeba i velkou míchací metlu a zamíchat větší množství lepidla nebo malty. Podle používaných nástrojů si můžete zvolit sklíčidlo s upínacím průměrem do 10, 13 nebo 16 mm.

Ptáte se, jaké jsou výhody sklíčidla, když by stačilo vypnout příklep?Neničíte si malou akuvrtačku, když potřebujete použít větší síly.Vypnete příklep a můžete uchytit nejenom nástroj s kulatou, ale i vícehrannou stopkou (metlu, vrták do dřeva, vykružovací pilku apod).

Kdybyste chtěli použít příklepovou vrtačku a jen vypnuli příklep, museli byste mít nástroj s sds stopkou na upnutí - což cenu nástroje zvyšuje. Takhle můžete použít stejné nástroje do velké i do malé vrtačky, a to už stojí za zamyšlení.

Celý sortiment si můžete prohlédnout na www.bosch.cz v sekci Elektrické nářadí pro kutily/Příslušenství.

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Související články

Vrtací šroubováky Bosch pro práci bez námahy 6  fotek

Vrtací šroubováky Bosch pro práci bez námahy

Každý, kdo někdy šrouboval obyčejným šroubovákem třeba plaňky plotu kolem zahrady, stavěl patro nebo „jen“ montoval nábytkovou sestavu, si jistě vzpom ...


Akumulátorová vrtačka a šroubovák – jak si vybrat na míru – 1. díl 12  fotek

Akumulátorová vrtačka a šroubovák – jak si vybrat na míru – 1. díl

Sluníčko už konečně začíná vládnout a jaro probouzí i nás, kutily, ze zimního spánku. Přes zimu se určitě nahromadilo mnoho věcí, u kterých je potřeba ...


Akumulátorová vrtačka a šroubovák – 2. díl aneb akuvrtačku dělá akumulátor 21  fotek

Akumulátorová vrtačka a šroubovák – 2. díl aneb akuvrtačku dělá akumulátor

Bylo by chybou se domnívat, že čím větší akumulátor, tím déle vydrží a tím je vrtačka silnější. Velikost akumulátoru opravdu přímo nerozhoduje. Doba z ...


reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×