Foam-Lok je polotuhá netoxická izolační hmota v podobě pěny nanášená stříkáním, která řeší vzduchové izolace, zajišťující odolnost proti větru a 100% utěsnění dutin ve stěnách a stropech.
| OBI (text, foto) − 23.08.2008 | |
| Odeslat e-mailem | Vytisknout | |
Tento článek je připravený ve spolupráci s naším partnerem hobbymarkety OBI.
K tomu, abyste dosáhli kýžených výsledků a rostliny vám zdárně prospívaly, nesmíte zapomínat na mnoho důležitých činností. Blíže vám je nastíní následující řádky. V OBI máte možnost nákupu všech potřeb pro zdárné pěstování nádobových a balkonových květin.
Vašemu nákupu by vždy mělo předcházet plánování. Rozmyslete si především barevnost a vzrůstné požadavky jednotlivých rostlin. I takové pelargonie by svými výraznými barvami neměly narušovat celkovou koncepci balkonu a zahrady. Měly by ladit např. k barvě fasády domu a oken. Většině fuchsií se nebude dařit na jižním okně, kde po většinu dne svítí přímé slunce. Pokud věnujete přípravám, výsadbě i péči dostatek času, odvděčí se vám letničky svou krásou po několik měsíců.
balkonové rostliny
truhlíky nebo jiné pěstební nádoby
podmisky
závěsy pro upevnění truhlíku
substrát pro balkonové rostliny
pomalu rozpustné hnojivo
hnojivo pro růst a květ
Vaše potřeby:
výsadbová lopatka
gumové rukavice
konev
| Název rostliny | Převislá | Vzpřímená | Slunce | Polostín | Stín |
| Bidens | ano | - | ano | ano | - |
| Impatiens New Guinea | - | ano | - | ano | ano |
| Begonia Semperflorens | - | ano | ano | ano | ano |
| Verbena Temari | ano | - | ano | ano | - |
| Fuchsia | ano | ano | - | ano | ano |
| Petunia | - | ano | ano | ano | - |
| Million Bells | ano | - | ano | ano | - |
| Surfinia | ano | - | ano | ano | - |
| Bacopa | ano | - | ano | ano | ano |
| Plectranthus | ano | - | ano | ano | ano |
| Lobelia | ano1 | ano | ano | ano | - |
| Osteospermum | - | ano | ano | ano | - |
| Tagetes | - | - | ano | ano | ano |
| Pelargonium peltatum | ano | - | ano | ano | ano |
| Pelargonium zonale | - | ano | - | ano | ano |
U všech materiálů dbejte pokynů výrobce a návodů ke zpracování.
Velmi vhodnými nádobami pro výsadbu balkonových květin jsou samozavlažovací truhlíky. Za horkých letních dnů a v období dovolených jsou tyto nádoby velmi dobrou alternativou běžných truhlíků. Fungují na principu dvojitého dna, pod kterým se nachází zásoba vody. Vláha je k rostlinám dopravována pomocí speciálních knotů. Tím je znemožněno úplné vyschnutí substrátu. Množství vody v zásobní nádrži je nutno občas zkontrolovat a popř. doplnit.
Výsadbu provádějte vždy jen do prostorných nádob. Mladé rostliny nevysazujte příliš těsně k sobě. Ponechte jim dostatečný odstup: přinejmenším na šíři dlaně. Silně rostoucí rostliny, jako jsou surfinie nebo petunie, potřebují prostoru ještě o něco více. Do úzkých truhlíků vysazujte rostliny jen do jedné řady.
Rostliny po zakoupení co nejdříve přesaďte do pěstebních nádob a speciálního substrátu. Substrát můžete obohatit ještě pomalu rozpustným hnojivem, které působí přibližně po dobu šesti měsíců, kdy postupným rozpouštěním dodává rostlinám potřebné živiny. Speciální substráty obsahují výživné látky přibližně na šest týdnů. Poté je nutno přibližně jedenkrát týdně přidat do zálivky hnojivo. U každého hnojiva si vždy pečlivě prostudujte návod k použití! Nezapomínejte na pravidelnou zálivku.
Zvadlé květy a uschlé části rostlin pravidelně odstraňujte. Působí velice nevzhledně a tvorba semen by snížila kvetení. Květy vyštipujte včetně semeníků.
Nádoby s rostlinami vždy bezpečně ukotvěte. Případný pád může nenávratně poškodit samotné rostliny i nádoby, ale především zranit osoby. K ukotvení používejte např. speciální závěsy nebo háky, které jsou určeny pro různé tvary zábradlí a parapetů.
Musíte uznat, že poslouchat zurčení potůčku na své zahradě patří k příjemným záležitostem. Že žádný potůček vaší zahradou neprotéká? Nevadí. Takovou v...
| 11.11.2008 | |||
| 15.09.2008 | |||
| 14.09.2008 | |||
| Blonďák | 11.09.2008 | ||
| Martin | 25.08.2008 | ||
| Tom | 31.08.2008 |
Dobrý den, nemáte někdo prosím zkušenost s benzínovou sekačkou na vzduchovém polštáři značky Flymo ...
Prosim o radu jakou povrchovou úpravu na betonovy gril. Manželka zakoupila v kutilském marketu zahra...
Potřeboval bych nutně vědět, kolik kilogramů udrží šroub M5, pokud na něj zavěsím závaží ve směru na...
Chlapi, poraďte mi prosím, jakou benzinovou motorovou pilu koupit na občasné porcování topného dřeva...
mám na zahradě takovou malou chatku, ale chtěl bych předělat na chatce půdu tak, aby se tam dalo pře...
Plastové umyvadlo vhodné pro všechny případy použití, kdy je zapotřebí velká a hluboká výlevka ať už v interiéru nebo ve venkovních prostorách.