Právě soutěžíme o:
silné hliníkové fólie na grilování silné hliníkové fólie na grilování
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zahrádkář únor 2015

Zahrádkář únor 2015

Únorové číslo Zahrádkáře přináší čtenářům velké téma Feferonky čili chilli. Zároveň úvodním článkem časopis vyhlašuje CHILLIROK 2015. Nastala doba pro výsevy osiva, proto následující stránky jsou v časopise věnovány Krásenkám a kokardám, jejich výsevům, pěstování a odrůdám. Václav Jabůrek pečlivě rozkreslil na jednotlivých obrázcích možnosti Množení šeříku roubováním a zahradní architekt se věnoval Chodníkům a plotům předzahrádek. Nová rubrika Zahrady zahradníků představuje jako první v pořadí zahradu Ing. Petra Hanzelky, kurátora sbírky trvalek v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Druhým dílem pokračuje seriál o bonsajích, tentokrát s názvem Získávání a výběr rostlin.

reklama

Ovocná zahrada se již probouzí, stejně jako trávníky a proto nelze podceňovat Sekačku jako škůdce ovocných stromů. Mezi ovoce u nás poněkud opomíjené patří Asijské hrušně, s jejich historií, pěstováním a odrůdami čtenářům pomohou Tomáš Nečas a Jan Wolf ze Zahradnické fakulty MENDELU v Lednici. Druhým dílem s názvem Odrůda révy vinné a víno pokračuje seriál pro vinaře i zájemce o révu vinnou. Nejen víno je však prospěšné našemu zdraví, ale také Jeřabiny, dar přírody, což vysvětluje článek, představující červenoplodý jeřáb a černý jeřáb (Aronii).
Co je vhodné uchystat a udělat v únoru prozradí Únorové kalendárium zeleninové zahrady. V minulém měsíci se čtenáři spolu s časopisem teoreticky věnovali Založení zeleninové zahrádky, nyní se seznámí s výsadbou a osevními postupy. Kdo má, stejně jako autor příspěvku Ivan Jablonský, Zkušenost s podivnou vícedruhovou sadbou hub, může napsat k nám do časopisu. A kdo se neorientuje v současném nabízeném sortimentu osiva bazalky, pro toho je určen článek Bazalka, voňavá bylinková královna.

Kdo jsou Lalokonosci – nebezpeční škůdci zahradních plodin, a jak na ně? Jak hnojit Listovou zeleninu? A jak jsou na tom Komposty z pohledu rostlinolékaře? To vše a ještě něco více je na stránkách v části o zeleninové zahradě.
Dotazy čtenářů zodpovídá rostlinolékař Jaroslav Rod a opět také V. Větvička, který již tradičně připojil i svůj fejeton.
Indičtí běžci v okrasné zahradě (kachny) jsou inspirací pro ty, které trápí velké množství nezdolných plzáků.

Únorové číslo Zahrádkáře vychází 25. ledna 2015.

Z obsahu Zahrádkáře

 • Feferonky čili chilli, Krásenky a kokardy, Množení šeříku, Prosím vstupte (zahradní architektura), Trvalková zahrada (zahrady zahradníků), Získávání a výběr rostlin (kouzlo bonsají), Sekačka jako škůdce ovocných stromů, Asijské hrušně, Mišpule německá (opomíjené ovoce).

 • Odrůda révy vinné (víno pod lupou), Jeřabiny, dar přírody, Výsevy za začátku roku (bylinky po celý rok), Založení zeleninové zahrádky, Bakopa drobnolistá, Zkušenost s podivnou vícedruhovou sadbou hub, Bazalka, voňavá bylinková královna.

 • Sázení (začínáte zahrádkařit?), Lalokonosci – nebezpeční škůdci, Listová zelenina (hnojení zeleniny), Komposty z pohledu rostlinolékaře, Organická hnojiva na zahrádce, Puškínie (po kom se jmenují), Odpovídá rostlinolékař Jaroslav rod, Indičtí běžci v okrasné zahradě, Vaše dotazy na Václava větvičku, Únorový fejeton Václava Větvičky, Meterologická zahrádka Aleny Zárybnické, Křídlatka (invazní rostliny).

  Zahrádkářka

  V Zahrádkářce, pravidelné příloze časopisu Zahrádkář, pokračuje ve svých kulinářských nápadech, tentokrát na téma Zelí, autorka Pavlína Kinclová a čtenářům se představuje Stáňa Mutlová se svými Sladkými kreacemi. Pokud je pro vás zimní čas dlouhý, můžete popustit uzdu své fantazii spolu s námi Tvořit z materiálů zimní přírody nebo se pustit do Keramiky z ohniště.

  Z obsahu Zahrádkářky

  • Zelí (kuchařské fantazie Pavlíny Kynclové), Sladké kreace Táni Mutlové, Polévky z fazolí, Podběl (přírodní lékárna), Tvoříme z materiálů zimní přírody (floristika), Keramika z ohniště (udělejte si s dětmi), Lokvát (exotické ovoce)

  Březnový Zahrádkář vyjde 25. února.
  Informace o časopisu najdete na www.zahradkari.cz a na Facebooku!

  Neváhejte a obdarujte výhodným předplatným sebe nebo své přátele! Jako předplatitel získáte zajímavé bonusy, pro obdarovaného dárkový certifikát a pravidelně každý měsíc 76 stran zajímavého čtení! Předplatné časopisu Zahrádkář se vždy vyplatí!

  Autor: Časopis Zahrádkář

  Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

  Související články

  Škůdci pokojových rostlin 8  fotek

  Škůdci pokojových rostlin

  Domov bez květin je jako voda bez ryb. Pokojové rostliny nás těší po celý rok. Ale stejně tak, jako se věnujeme květinám venku na zahrádce, potřebují ...


  Pečujeme o zahradu 1  fotek

  Pečujeme o zahradu

  Tak jako kdykoliv v našem životě má i v péči o zahradu každá činnost svůj čas. V tomto případě jsme ovšem stoprocentně závislí na „spolupráci“ s příro ...


reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×