Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak pečovat o bonsaje

Jak pečovat o bonsaje
Staré orientální umění miniaturizovat stromy do několika centimetrových dřevin pěstovaných v malých miskách je žádané i v dnešních časech. Tyto živé výtvory mají tvarované kořeny i větve a cílem je vyvolat iluzi, že je jedná o staré stromy. Bon znamená miska a sai strom. Připravenou bonsaj si můžete koupit a pokusit se je dále pěstovat a případně i tvarovat.
reklama

Jako bonsaj lze pěstovat nejen stromek, ale i některé sukulenty, liány a další rostliny. Důležité je pokojové bonsaje správně zalévat. Jejich pěstební misky jsou malé, a proto je třeba zalévat je častěji než pokojové rostliny ve velkých květináčích. Na druhou stranu ale bonsaj nesnáší přemokřenou půdu a její kořeny jsou rychle náchylné k hnití. Půda by tedy neměla nikdy úplně vyschnout, ani by neměla zůstávat stát voda v podmisce. Zálivková voda je nejlepší dešťová, případně převařená. O tom, kam bonsaj umístit, rozhoduje konkrétní druh, většinou ale neuděláte chybu, když ji postavíte na okno orientované na jih nebo na východ.

Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto)

Související články

Zahrádku můžete mít i vy 27  fotek

Zahrádku můžete mít i vy

Vyjít ze svého domu do vlastní zahrady, posedět ve stínu zahradní besídky nebo u záhonu růží, to je jistě pro mnohé z nás lákavý, bohužel nedosažiteln ...


Pokojové květiny v atypických nádobách 5  fotek

Pokojové květiny v atypických nádobách

Pokojové rostliny si většina lidí představuje v klasickém květináči s podšálkem, nanejvýš tak v keramickém obalu. Květiny jsou dekorativní samy o sobě ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×