Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

5 kroků k úspěšné rekonstrukci

5 kroků k úspěšné rekonstrukci

Konečně jste nastřádali cílovou částku na rekonstrukci bytu a teď nevíte, kde začít? Nevěšte hlavu, takovou situaci zažívá každý rok pěkná řada domácností. Stačí následovat jednoduchý návod a uspořádat si myšlenky, které vás dovedou k vysněnému bytu jako ze škatulky.

reklama

1. Začněte od podlahy

Než koupíte podlahovou krytinu lahodící vašemu oku, zamyslete se nad tím, jak život ve vaší domácnosti vypadá. A jak bude vypadat za pět nebo deset let. Batolí se vám po bytě děti, běhají psi, nebo se domů chodíte jen vyspat? To všechno hraje svou roli. V prvních dvou příkladech určitě musíte podlahu uklízet častěji, a proto stojí za to investovat do pohodlí a zvolit nenáročný povrch.

Oblíbenou podlahovou krytinou už je pár let plovoucí podlaha. Vypadá krásně a jednoduše se udržuje, na druhou stranu se může velmi snadno poškodit. Proto ji rozhodně nepokládejte v kuchyni a v koupelně, kde je velká pravděpodobnost, že se na zem dostane voda. V těchto dvou místnostech je ideální zvolit linoleum, nebo dlažbu.

2. Okna základ klidu

Stará okna špatně těsní zvuk, vlhkost a snadno propouští cenné teplo. Proto rekonstrukci oken nikdy nedávejte na poslední místo. Nová okna od spolehlivého dodavatele vám také ušetří spoustu starostí s nepříjemnými plísněmi. Zároveň šetří energie, protože nepropouští tak snadno teplo ven.

3. Stěny jako dominanta

Vybírejte barvy a materiály velmi pečlivě. Obzvlášť pokud vás lákají výrazné odstíny. Ne vždy má záměr takový výsledek, jaký byste si přáli. Zkuste si barevnou stěnu načrtnout společně s vybavením, nebo ještě lépe, požádejte o radu interiérového architekta.

Čím dál oblíbenější jsou také různé výmalby pomocí vzorovaných válců, tapety, odhalené stěny, nebo napodobeniny cihel. Takový výrazný prvek ozvláštní prostor, i když jím vyzdobíte jen jednu stěnu.

4. Částečná nebo kompletní rekonstrukce

Rozhodnutí, zda budete najednou rekonstruovat celý byt, nebo vyberete pár klíčových místností, jistě záleží na řadě podmínek. Ať už jsou to finance, nebo jiné vstupy či okolnosti. Určitě myslete na to, že rekonstrukce mohou trvat delší čas než je původní odhad, a tak je dobré vyřešit předem náhradní bydlení. To se týká zejména úprav kuchyně a koupelny.

5. Kde hledat dodavatele

Srovnejte nabídky jednotlivých firem. S tím vám pomůže server Poptávej.cz. Zadáte zde poptávku s popisem zakázky včetně jednotlivých specifikací do jednoduchého formuláře. Na jeho základě se vám ozve hned několik firem s nabídkou ušitou přímo na míru. Ušetří Vám spoustu času s vyhledáváním a obepisováním jednotlivých firem.

Vyplnění formuláře přitom zabere necelé tři minuty. Díky různým nabídkám si velmi rychle uděláte obrázek, jakou cestou se při rekonstrukci vydat. A pak už si vyberete jen tu, která je vám nejbližší.

Autor: Poptávej.cz (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Rekonstrukce a renovace čtenářů 4  fotek

Rekonstrukce a renovace čtenářů

Posílali jste nám fotografie vašich nápadů a realizací na téma renovace a rekonstrukce, úprava domu nebo bytu. Za všechny zaslané fotografie děkuje ...


Jak si zvelebujete své rodinné domy 11  fotek

Jak si zvelebujete své rodinné domy

Každý z nás zatouží po nějaké době po změně. Ať už je to v oblékání, ve vlastním vzhledu nebo vzhledu našeho bytu či domu. Vždy začneme hledat insp ...


Podívejte se na vaše rekonstrukce kuchyní 7  fotek

Podívejte se na vaše rekonstrukce kuchyní

Do našich soutěží nebo diskusí občas posíláte fotografie svých rekonstrukcí a renovací. Vaše nápady mohou přinést inspiraci i ostatním čtenářům, rá ...


Antikutil – rekonstrukce mezonetu se skřípáním zubů... 15  fotek

Antikutil – rekonstrukce mezonetu se skřípáním zubů...

Dnešní antikutil není z Pepovy dílny, ale poslal nám ho náš čtenář. Při čtení jeho e-mailu a prohlížení fotografií nám všem v redakci naskakovala husí ...


Pojďte se podívat, jak vy sami řešíte rekonstrukce kuchyní 10  fotek

Pojďte se podívat, jak vy sami řešíte rekonstrukce kuchyní

V posledních dvou rekapitulacích vašich rekonstrukcí jsme se podívali na renovace podkroví a koupelen. Mnozí z vás se však při rekonstrukcích zaměř ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
0
Vlez na půdu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 29.10.2018 15:25 Pavel
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
0
Nová střecha na řadovou garáž Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 17:23 Martin
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 27.8.2017 10:41 Paulina
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
0
Izolace starého domu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 24.7.2017 19:54 Petr
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×