Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

8 kroků k výběru dodavatele oken

8 kroků k výběru dodavatele oken

Vybrat nová okna je dnes velmi snadné. Dodavatelé oken se o zákazníky doslova perou. Abyste předešli nepříjemným překvapením v průběhu realizace, případně za několik let až budete potřebovat servis, měli byste výběru dodavatele věnovat pozornost. Vybírat okna například jen podle ceny se nemusí vyplatit.

reklama

1) Prověřte si budoucího dodavatele

Dříve než podepíšete smlouvu, neváhejte ověřit si údaje podle obchodního rejstříku. Zajímejte se o reference a zkušenosti ve svém okolí i na internetu. Obecně platí, nenechte se okouzlit výší nabízené slevy, může mít vážné „vady na kráse“, které ale nemusíte rozpoznat hned, i u oken platí, že kvalita není zadarmo. Pamatujte, že montáž je stejně důležitá jako samotná okna a dveře.

2) Projděte jednotlivé objednané položky

Projděte si ve smlouvě detailně všechna okna a dveře. Zkontrolujte, zda je vše správně zadáno - typ a barva profilu, parametry zasklení, orientace otevírání, nezapomeňte ani na barvu kliček. Pokud objednáváte speciální výbavu, jako je elektronické zabezpečení či bezpečnostní prvky, pečlivě ověřte i tyto položky.

3) Zkontrolujte doplňky

Nepovedené parapety, stínění nebo sítě proti hmyzu dokáží pěkně zvednout adrenalin. Podrobně proto zkontrolujte i tyto položky.

4) Nepodceňte služby

Vyjděte z toho, v jakém stavu chcete po montáži okna mít. Chcete-li, aby montážníci zednicky upravili a začistili ostění, ověřte si, zda to máte uvedeno ve smlouvě. Také likvidace starých oken musí být ve smlouvě specifikována. Pokud vám není cokoliv jasné, zeptejte se dodavatele a nechte si vysvětlit podrobnosti.

NÁŠ TIP: Zajímejte se o ošetření připojovací spáry

Ověřte, zda smlouva zahrnuje i ošetření připojovací spáry, které brání průniku vlhkosti. Nestačí jen spáru vyplnit izolační pěnou.

5) Chtějte znát výrobce oken

Vždy chtějte vědět kdo, a kde vaše nová okna vyrobí. Nikdy nevíte, zda dodavatel, který sám není výrobcem, vám bude moci poskytnout servis i v budoucnu, informace o skutečném výrobci se vám může hodit. „Naši zákazníci mají možnost vidět, jak v našich čtyřech specializovaných závodech vyrábíme dřevěná, dřevohliníková, hliníková i plastová okna,“ říká R. Kubálek obchodní ředitel značky VEKRA.

6) Nechte si vysvětlit poskytované záruky

Projděte si záruční podmínky dané smlouvu a nechte si vysvětlit vše, co vám není jasné. Měli byste znát i kontakt na servis dodavatele.

7) Termín a průběh montáže

Zjistěte podrobnosti týkající se časového plánu dodávky. Chtějte vědět, jak bude stanoven přesný termín montáže a kdo vás bude kontaktovat. Zeptejte se i na to, jak se na výměnu a montáž oken připravit. Informujte se, v jakém stavu by vám měli montážníci okna předat.

Musíte mít přesné informace o výši zálohy, doplatku a termínu plateb. Obezřetnost se vyplatí, pokud dodavatel nabízí nepřiměřeně vysokou slevu za 100% platbu předem, může to být cesta k tomu být bez peněz i bez oken.

NÁŠ TIP: Pamatujte – žádná vaše otázka není hloupá.

Solidní dodavatel by měl vše jasně a srozumitelně vysvětlit. Pamatujte, že okna jsou významným nákladem a v dobrou investici se změní, jen pokud správně zvolíte jejich typ i dodavatele.

Potřebujete další tipy?

Pro nerozhodné jsme na našem webu připravili Praktického Rádce – tedy velmi důkladně popsané všechny postupy a temná zákoutí okenářského průmyslu. Podívejte se, a žádný dodavatel vás už nenapálí.

Autor: Vekra (text a foto)

Související články

Nepodceňujte bezpečnost oken a dveří 6  fotek

Nepodceňujte bezpečnost oken a dveří

Okna a dveře na balkón jsou nejsnadnějším vstupem do vašeho bytu pro nezvané návštěvníky. Pokud si budete pořizovat nová okna a dveře myslete také ...


Životnost oken oceníte až po letech 5  fotek

Životnost oken oceníte až po letech

Vybíráte nová okna a říkáte si, jak asi dlouho vám budou dobře sloužit? Odpověď je třeba posuzovat z několika úhlů. Důležité jsou nejen jejich vlas ...


Kolik komor by mělo mít plastové okno? 3  fotek

Kolik komor by mělo mít plastové okno?

Okna jsou důležitou součástí každé stavby. Jejich výběru je třeba věnovat velkou pozornost. Úplně první, co uslyšíte, bude slovo komora. Kolik komo ...


Plastová, dřevěná nebo hliníková? Jaká okna vybrat? 3  fotek

Plastová, dřevěná nebo hliníková? Jaká okna vybrat?

Když přijde řeč na nová okna, první, co řeší většina stavebníků, je materiál. Plastová? Dřevěná? Hliníková? Z dřevohliníku? Možná vás to překvapí, ...


Co vás čeká při výměně oken 4  fotek

Co vás čeká při výměně oken

Jedna zima za námi, druhá před námi. Nyní je čas na spočítání výše nákladů na vytápění a pokusit se o jejich snížení. První, co každého napadne, je ...


Výměna oken 5  fotek

Výměna oken

Výměna oken je nutná především ve starších bytových a rodinných domech, kde původní výplně již překonaly svoji plánovanou životnost. V rámci zaměře ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
vrata z desek Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Libor
0
Poškozené interiérové dveře - dýha Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 hit
0
Zazděné okno zevnitř Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×