Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Síť proti hmyzu: Aby slunce neškodilo a hmyz neobtěžoval

Síť proti hmyzu: Aby slunce neškodilo a hmyz neobtěžoval

Na konec zimy se těší téměř každý. Ovšem s příchodem teplých dnů do našich domovů zavítají nechtění návštěvníci. Komáři, mouchy a jiný obtížný hmyz. Jistě každý z nás zažil někdy ten pocit, kdy ze sna budí komáří kvílení. Co ale dělat, když jsme si teprve nedávno pořídili nová okna a nechceme do nich hned vrtat úchyty na rám sítě? Použijte síť proti hmyzu na suchý zip tesa® Insect Stop SUN PROTECT, která navíc díky UV ochraně odrazí sluneční paprsky.

reklama

Hledáte síť proti hmyzu a chcete, aby slunce neškodilo?

UV neboli ultrafialové záření se dělí na UVA, UVB a UVC paprsky. UVC paprsky neproniknou na povrch země díky přítomnosti ozónu ve stratosféře. UVB složka nepronikne pro změnu díky obyčejným skleněným výplním v oknech, působí na nás pouze pod širým nebem. Složka slunečního záření, která pronikne do našich příbytků, je tedy UVA. O účincích i škodlivosti UV záření víme již poměrně dlouho. Ten pozitivní vliv pociťujeme dnes a denně, byť si jej neuvědomujeme. Bez slunečních paprsků by v rostlinách neproběhla fotosyntéza, díky které vzniká kyslík. V lidském organismu by zas například vůbec nedocházelo k tvorbě vitamínu D. Negativním dopadem je urychlení stárnutí pokožky, UVA záření proniká hlouběji do vrstvy pokožky a nepřímo poškozuje DNA v buňkách. UVB záření může pro změnu za spálení kůže při delším pobytu na slunci. Přestože o těchto účincích víme, málokdy se chráníme. Občas si namažeme kůži ochranným krémem, zváště při cíleném opalování, ale abychom chránili okna proti proniknutí UV paprsků, to napadne málokoho. A přesto to není až takový problém.

Síť proti hmyzu na suchý zip tesa® Insect Stop SUN PROTECT je kvalitní síťka s přidanou hodnotou. Dokáže skvěle ochránit domov před nechtěným hmyzem a udrží komáry venku. Odrazová hliníková vrstva na síťce navíc odráží sluneční paprsky a chrání pokoj před jejich vlivem, teplem, oslnění a také UV záření. Jednoduchý způsob instalace pomocí samolepicích suchých zipů umožňuje nasazení na okno během několika minut. Suchý zip lze také snadno sejmout bez zanechání zbytků lepidla. Síťku lze opakovaně používat a k jejímu čištění postačí navlhčený hadřík.

Balení obsahuje síťovinu o rozměrech 1,30 x 1,50 m, samolepící suchý zip (bílé barvy) 5 m, stejné délky oboustranný suchý zip černé barvy, nožík na odřezání sítě a umělohmotný kartáček na přilepení sítě na háčky suchého zipu.

Jak na instalaci sítě?

Při instalaci sítě je nejdůležitější odmastit okenní rám. Rám je dobré nejdřív omýt běžným saponátem, kterým například myjete nádobí, poté ještě přetřeme přípravkem na bázi lihu (klasický okenní čistič, jako je například Iron), pokud zrovna v domácnosti došel a nechcete čekat, požádejte manželku či přítelkyni, ať vám půjčí odlakovač. Sačí nanést na vatový tampon a otřít místo, kam přijde nalepit bílý suchý zip.

Jakmile je spodní suchý zip nalepen, vyměříme černý a můžeme nalepit (lepíme "chlupatou" stranu na háčky). Dobře přitiskneme.

Náš tip: Protože budeme počítat s tím, že se síť občas bude muset odlepit (například kvůli zalévání květin umístěných na parapetu), můžeme v místě, kde se ve spodní části sejde svislý a vodorovný díl černého zipu, kancelářskou sešívačkou sešít oba pásy či je prošijeme několika stehy režnou nití. Tím se oba spodní rohy sítě zpevní a při častější manipulaci zůstanou spojené v původním stavu.

Insect Stop SUN PROTECT zastaví nejen obtížné komáry, mouchy, vosy či další hmyz, ale je navíc také potažena hliníkovou vrstvou, která omezuje přehřátí v místnosti a blokuje odraz světla na monitorech či televizorech.

Nyní se dostáváme k poslednímu kroku a tím je připnutí samotné síťoviny. kdo si věří, může si nejdřív naměřit velikost sítě a ustřihnout požadovanou plochu. Protože u nás funguje zákon schválnosti a vím, že by stoprocentně někde kus chyběl, na okno instalujeme celou tkaninu a stříhat ji budeme až v závěru. Aby se háčky suchého zipu dobře zakously do síťoviny, v balení najdete i zvláštní špachtličku s kolíbkovým koncem. Tou síť vtlačíte do háčků. Protože nám při našem testu látka nechtěla do zoubků vklouznout, použili jsme starý kartáček na zuby a tím jsme si vypomohli. Je to dáno tím, že hustota ok je u sluneční sítě vyšší, klasická síť jde kolíbkou přichytit naprosto spolehlivě a jednoduše.

Síť je přichycená, stačí už jen odříznout přebytečnou tkaninu. I na tohle výrobci mysleli. V balíčku naleznete malý řezáček. Je chytře vymyšlen tak, aby šla síť odříznout i přímo na okně. Uvidíte, že to jde lehce jedním tahem. Lepší, než používat nůžky a stříháním si vyrobit na síti "zuby".

Síť proti hmyzu na suchý zip tesa® Insect Stop SUN PROTECT

  • Hliníková vrstva na síti znatelně snižuje teplotu v pokoji
  • Odráží až 35% slunečního světla a tepla, takže vám slunce neškodí
  • I deální pro ochranu obrazovky počítače nebo televizoru před odlesky slunce
  • Snadná instalace pomocí samolepicího suchého zipu
  • Suchý zip nalepíte na vnitřní stranu rámu, do háčků zipu pak vypnete síťovinu
  • Samolepicí zip snadno odstraníte bez zanechání stop lepidla - využívá technologii lepidla pro snadné odstranění
  • Na okně vyčistíte vlhkým hadříkem
  • Síťku lze několikrát opakovaně použít

Další produkty naleznete na stránkách www.tesa-tape.cz.

Autor: tesa tape (text a foto)

Související články

Hliníkový rám do oken se sítí proti hmyzu

Otevřené okno během letní noci považují mouchy, komáři, vosy či pavouci za báječnou pozvánku k návštěvě vašeho domu. Tesa tape má řešení pro většin ...

Chraňte se před hmyzem 19  fotek

Chraňte se před hmyzem

Hřejivé paprsky slunce jsme letos začali pociťovat dříve než v uplynulých letech. Příroda se tak probudila ze zimního spánku o pár týdnů napřed. Kr ...


Spolehlivá ochrana před hmyzem 13  fotek

Spolehlivá ochrana před hmyzem

Zřejmě si budeme muset začít zvykat na jiný ráz počasí a časnější příchod jara. To letos zaťukalo na dveře zase o pár dnů dříve a probudilo k život ...


Ochrana proti hmyzu. Pro nerušený spánek. 7  fotek

Ochrana proti hmyzu. Pro nerušený spánek.

Věděli jste, že i na střešní okna můžete použít sítě do oken a užívat si tak klidný spánek při otevřeném okně bez bzučení u ucha a štípanců na těle ...


Instalaci sítí v hliníkovém rámu tesa zvládne každý 29  fotek

Instalaci sítí v hliníkovém rámu tesa zvládne každý

Přistěhovala jsem se do bytu po dědovi a babičce, kde sice byla nová okna, ale chyběly sítě proti hmyzu. Když staroušci nechali vyměnit okna, asi n ...


Kladívko, háčky a hřebíky nechte ve skříni 6  fotek

Kladívko, háčky a hřebíky nechte ve skříni

Chtějí si vaše děti pověsit na stěnu obrázky nebo plakát svého idolu? Dovolte jim to a nebojte se, že zničí stěnu dírkami po hřebíku. Kupte jim lepicí ...


Přesné a ostré hrany při malování 10  fotek

Přesné a ostré hrany při malování

Chystáte se vymalovat váš byt a rádi byste opustili od klasické bílé barvy? Bojíte se barevných přechodů a služby profesionálního malíře jsou pro v ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×