Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Adventní svícen

Adventní svícen
Spojme hezkou procházku v přírodě se sběrem přírodních materiálů, které budeme potřebovat k výrobě adventního svícnu. Tak se dejme do tvoření dřív, než začneme odpočítávat krátící se dny čtyřtýdenního období před Vánocemi – doby adventu. A jak na to? Zkuste to s námi.
reklama

Budete potřebovat na adventní svícen

Materiál

2 květináče, přírodniny (borové a smrkové šišky, větve jalovce, kaliny), sušené citrusové a jablečné plátky i čerstvé plody, oříšky, koření (badián, celá skořice), zlatý prášek či barva, lýko, drátek Oasis, svíčky

Nářadí na adventní svícen

tavnou pistoli, nůž, kleště

Postup na adventní svícen

  1. Ke květináči lehce přilepíme lepící tavnou pistolí kolem dokola štíhlé, dlouhé šišky borovice vejmutovky, nebo úzké smrkové šišky.

  2. Šišky držící v potřebné poloze pak přivážeme napevno. Vezmeme dlouhé lýko, nebo barevný provázek a vše asi dvakrát nahoře i dole obtočíme, lýko utáhneme a zavážeme.

  3. Na dno květináče vložíme vrstvu Oasisu, na ní postavíme malý květináček a mezeru mezi oběma květináči vyložíme také touto aranžovací hmotou, kterou můžeme předem namočit.

  4. Do vlhkého Oasisu mezi oběma květináči pak zapíchneme větévky borovice nebo smrku, jedle, větve jalovce, kaliny apod. Přikládáme spíš kratší větvičky, avšak hustěji vedle sebe.

  5. Ke zdobení nakrájíme citronové plátky napříč přes dílky a usušíme je. Citron můžeme též překrojit na půlku a z boku skrojit kolečko kůry, jehož okraj vystříháme nůžkami do hvězdičky.

  6. Svícen ozdobíme i křížalami. Jablko nakrájíme na plátky buď obvyklým způsobem napříč jaderníkem „na hvězdičku“, nebo podélně od stopky k bubáku. Plátek pak kopíruje linii a tvar jablka.

  7. Celá jablka připevníme tak, že je ovážeme kolem dokola lýkem, za které provlékneme ohnutý drát. Konce drátku pak zapíchneme do svícnu, blíže svíčkám. Takto přivázaná jablka se nekazí, protože nejsou poškozena drátem.

  8. Ozdoba z vlašských ořechů nesmí chybět. Oříšky u stopky prorazíme špičkou nože a dovnitř zapíchneme dlouhý přeložený drátek, jehož konce zapíchneme do Oasisu. Oříšky lze též pozlatit zlatící pastou, nebo potřít lepidlem a posypat práškovým zlatem.

  9. Malý květináč vyplníme Oasisem a zatlačíme do něj tlustou svíčku. Můžeme také k sobě svázat zlatým drátkem čtyři dlouhé tenčí svíčky, které pak zapíchneme najednou do aranžovací hmoty.

  10. Drobné ozdoby jako badyán, svázané svitky skořice, plátky citrusových plodů, suché hvězdičky citronové kůry a křížaly snadno přilepíme lepící tavnou pistolí na zelené větvičky jehličnanů. Povedl se vám adventní svícen?

Pepův tipLýko a tenčí zlatý drátek koupíme ve velkých obchodních domech se zaměřením na hobby pro dům a domácnost. Zlatící pastu na fermežovém základu nebo sypké zlato (bronzový prášek) koupíme ve výtvarných potřebách. Základ svícnu můžeme též ovinout suchými popínavými rostlinnými stvoly a případně jej doplnit ještě lehkou mašlí. Hořící svícen nikdy nenecháváme bez dozoru a v případě vznětí jej přiklopíme větší nádobou, abychom jej zadusili.
Autor: Miroslava Kubišová (text + foto)

Klíčová slova:


Související články

Advent začíná v neděli! 7  fotek

Advent začíná v neděli!

Ačkoliv venku se počasí teprve začíná tvářit jako zima, do začátku adventu zbývá přesně týden. Neděle 29.11. je letos první adventní. Jestlipak už ...


Letos budou bílé Vánoce. Vyrobte si zajímavý adventní věnec. 7  fotek

Letos budou bílé Vánoce. Vyrobte si zajímavý adventní věnec.

Nejsme meteorologové, abychom předpovídali bílé Vánoce, ale bílou o letošních Vánocích vidíme častěji, než v jiných letech. Barvou letošních Vánoc je ...


Drátkovaný svícen 11  fotek

Drátkovaný svícen

Krásné, ozdobné lemování rozzáří ještě víc jas a svit mihotavého plaménku svíčky. Jemnou třpytivou krajku z tenkého drátku a korálků nebo polodrahokam ...


Vánoční ozdoby podle vykrajovátek na pečení 9  fotek

Vánoční ozdoby podle vykrajovátek na pečení

Začíná vás chytat vánoční šílenství a řešíte, kolik druhů letos upečete? Zkuste si v tom shonu udělat chvilku na výrobu vánočních ozdob a dekorací. Po ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
0
mona-sward Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 babika
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Dalibor Kníže
0
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×