Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Akademie zateplování 2017

Akademie zateplování 2017

Podzim bude patřit tématům zateplování dřevostaveb a šikmých střech, lehkým obvodovým a skládaným konstrukcím a také plochým střechám. Série přednášek expertů na zateplování pokračuje dvěma podzimními semináři. Na začátku října (6. 10.) bude hlavním tématem zateplování dřevostaveb a šikmých střech. O měsíc později 3. listopadu se přednášející zaměří na lehké obvodové pláště, skládané konstrukce a ploché střechy. Letos stále narůstá počet příznivců online přenosu přímo z přednáškového sálu. Ten bude k dispozici všem, kteří se nemohou do sálu dostavit osobně, také tentokrát.

reklama

Letošní koncept Akademie zateplování, který je poprvé rozložen do celého roku, má před sebou další část opět zaměřenou na téma objasňující aktuální problematiku. Obliba dřevostaveb roste a spolu s ní i nároky na dokonalé provedení.

Zkušení přednášející se v říjnovém termínu Dřevostavby a šikmé střechy zaměří na často kladené otázky a úskalí shrnutá do následujících tematických okruhů:

 • Požární odolnost dřevostaveb optikou současného stavu poznání
 • Základní zásady při projektování a realizaci funkčních dřevostaveb
 • Průřez nejčastějšími vadami dřevěných konstrukcí střech
 • Skladby šikmých střech pro rekonstrukce a novostavby, správná řešení detailů

Listopadový seminář Lehké obvodové a skládané konstrukce, ploché střechy bude věnován následujícím tematickým okruhům:

 • Funkční součásti lehkých obvodových a skládaných konstrukcí; Požárně technické aspekty
 • Lehké obvodové a skládané pláště pohledem soudního znalce
 • Spojovací a kotvící materiál pro fasády a ploché střechy, požadavky na odolnost proti korozi, ostatní technické vlastnosti a zásady použití.
 • Skladby plochých střech, varianty skladeb pro dosažení příslušných technických vlastností.
 • Praktické zkušenosti s projekcí a přípravou LOP v české technické praxi.

Rádi vás opět uvítáme nejen v místě konání, kterým bude již tradičně sál Střední odborné školy stavební a zahradnické v Praze na Jarově, ale i prostřednictvím online interaktivních přenosů s možností zasílání dotazů přednášejícím formou chatu. Online posluchači sledující probíhající přednášky mohou také kdykoli nahlížet přímo na slidy aktuální prezentace.

Termíny přednášek a seminářů s programem a možností registrace jsou vždy v dostatečném předstihu zveřejněny na vzdělávacím portálu Akademie zateplování.

Pro online uživatele Akademie bude k dispozici:

 • Profesionální video, které zajišťuje tým tří kameramanů pod vedením režiséra
 • Datový signál přenášející promítanou prezentaci v Powerpointu
 • Interaktivní spojení se seminářem pomocí textového chatu s možností zasílat otázky a komentáře přednášejícím

Sestříhaný videozáznam s podstatnou částí semináře bude následně dán účastníkům k dispozici v rámci archivu akcí.

Co je cílem Akademie

Komunikační a vzdělávací program Akademie zateplování zprostředkovává projektantům, architektům, energetickým specialistům i realizačním firmám srozumitelnou formou informace z oblasti zateplování. Účelem odborných seminářů je seznámit s novinkami v oblasti legislativy, materiálů, postupů, poukázat na možná rizika v návrhu a v provádění staveb a to tak, aby účastníkům pomohly v práci při projektové přípravě staveb.

Projekt Akademie vznikl v roce 2010 a první ročník se uskutečnil v roce 2011. Od počátku se na přípravě a průběhu Akademie podílí odborníci z akademické obce, specialisté na zateplení a technici s bohatými zkušenostmi z praxe.

Odborným garantem a komentátorem celé akce je doc. Ing. František Kulhánek, CSc. z Katedry konstrukcí pozemních staveb Fakulty stavební, ČVUT v Praze.

Podívejte se na aktuálně vypsané termíny.

Autor: Knauf Insulation (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Kvalitní izolace neznamená jen zateplení 5  fotek

Kvalitní izolace neznamená jen zateplení

I když se o tepelné izolaci napsalo mnoho, mnozí z nás si ji stále spojují pouze se zateplováním a úsporou energie. Přitom obrovské výhody izolace nes ...


Na šikmou střechu s minerální izolací nové generace 3  fotek

Na šikmou střechu s minerální izolací nové generace

Plocha střechy je významnou součástí pláště domu a tak nás nepřekvapí, že tudy z domu utíká v průměru až třicet procent tepla. Pokud je střecha členit ...


První pomoc v zateplování 3  fotek

První pomoc v zateplování

Od dubna můžeme mnohem snáze dosáhnout na státní peníze, které mají pomoci teple obléknout naše rodinné a bytové domy. Program se dotýká nejen rekonst ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×