Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Aku nářadí Patriot pro celou zahradu

Aku nářadí Patriot pro celou zahradu

Zahradní i dílenské nářadí na akumulátor dnes už není žádnou novinkou. Směle konkuruje i pomocníkům na elektřinu nebo benzín a výrobci se předhánějí ve výhodách a doplňcích, které jednotlivé kousky poskytují. My jsme tentokrát vyzkoušeli akunářadí Patriot.

reklama

Výhody akunářadí jsou známé, netaháte s sebou kabel, takže nehrozí jeho přeseknutí nebo přeříznutí, nejste závislí na přívodu elektřiny a délce prodlužovačky. Oproti nářadí s benzínovým motorem se nemusíte starat ani o plnou nádrž a plnící tekutiny, stačí mít prostě dobitý akumulátor.

Akunářadí není zbytečný luxus

Přemýšlíte, jestli si pořídit například plotostřih nebo vyvětvovací pilku na akumulátor a máte pocit, že kvůli občasnému použití je to zbytečný luxus, protože po zbytek sezony bude akumulátor zbytečně zahálet a stárnout? Máme pro vás tip – pořiďte si celou sadu zahradních pomocníků na akumulátor. Patriot od Mountfieldu nabízí hned osm kousků, které pohání jedna a ta samá baterie, můžete si vybrat i její kapacitu.

Základem je akumulátor

Hlavní výhodou akunářadí je to, že odpadají starosti s provozními kapalinami a nářadí lze použít, kde si vzpomenete, protože není závislé na přívodu elektřiny, důležité ale je, aby akumulátor měl dostatečnou výdrž a kapacitu a také aby se nevybíjel jen tím, že bez práce čeká v nářadí. U 40voltových lithium iontových, elektronicky řízených akumulátorů do nářadí Patriot se ničeho takového obávat nemusíte. Vyberete si mezi kapacitou 2, 4 nebo 6 ampérhodin podle toho, jak velkou máte zahradu. Akumulátor dobíjíte prostřednictvím standardní nabíjecí stanice nebo rychlonabíječky.

Zahrada na baterku

Na zahradě je po celou sezónu spousta práce a šikovní pomocníci nám ji mohou ulehčit. V sadě s toutéž baterií si můžete pořídit až osm takových pomocníků. Nikde není psáno, že je musíte mít všechny nebo že si je musíte koupit najednou, vše záleží na vašich potřebách.

Vybrat si můžete mezi dvěma rotačními sekačkami - volit budete nejspíš podle šíře záběru 37 či 46 cm – s menší se lépe manipuluje mezi cestičkami a záhony, větší zabírá širší plochu a sekání jde rychleji. Dále si můžete pořídit strunovou sekačku, řetězovou pilu, plotové nůžky a teleskopické plotové nůžky, teleskopický prořezávač větví a fukar.

Péče o trávník

Na pravidelnou údržbu trávníků potřebujete především výkonnou sekačku, podle velikosti zahrady si můžete vybrat mezi dvěma – se záběrem 37 nebo 46 centimetrů. S menším záběrem se bude lépe jezdit mezi záhonky a cestičkami, s větší bude práce rychlejší. Pokud máte zahradu o velikosti do 300 m2, bude vám stačit ta menší. Výšku sečení lze u menší sekačky nastavit do 5 poloh a u větší až do sedmi. Sběrný koš je buď z pevného plastu s perforovanými boky nebo z plastu a textilu. Oba mají výborné proudění vzduchu a naplní se opravdu dokonale. Výškově nastavitelná madla s ergonomickou rukojetí se dobře drží, u větší sekačky kontrolujete nabití akumulátoru přímo na madlech.

Rotační sekačka je šikovný pomocník, občas ale určitě rádi využijete i strunovou sekačku – vyžínač. Pomůže s posekáním přerostlé trávy, zarovnáním trávníku v hůře přístupných místech, s dosekáním okrajů cestiček a členitých záhonků nebo přímo okolo stromků a solitérních keřů či pod nožkami zahradních laviček. Poloautomatická vyžínací hlava je vybavena systémem Tap and Go – což znamená, že struna při kontaktu se zemí povolí a nepoškodí se. Opěrné kolečko umožní vedení podél obrubníků, drátěné vodítko zase zajistí správný odstup a tím ochrání kmeny stromků před pořezáním. Aby záda a ruce nebolely, je strunová sekačka vybavena odlehčenou rukojetí a ramenním popruhem, který její váhu rovnoměrně roznese.

Péče o stromy a keře

Živé ploty, okrasné keře a solitéry nebo ovocné stromky – to vše je potřeba prořezávat, upravovat, vyvětvovat. Aku plotové nůžky a vyvětvovací pilka usnadní práci a pokud si je nasadíme na teleskopickou rukojeť, ve většině zahrad můžete zapomenout i na žebřík či štafle. Práce ze země bude pohodlnější, a co si budeme povídat, i bezpečnější. Dost starostí totiž je často s tím, jak se správně trefit na větev a na bezpečné postavení štaflí se zapomíná, nebo to třeba ve svahu ani moc dobře nejde. Na péči o okrasné keře, živé ploty a solitéry poslouží aku plotové nůžky a pokud je potřeba dostat se do výšky či ke špičkám keřů, poslouží nůžky na teleskopické rukojeti. Nastavitelný sklon čepele je pro ně samozřejmostí, pohodlné bude i zarovnávání vysokého živého plotu.

Aku vyvětvovací pilka si zase poradí s prořezáváním větví jak u okrasných, tak u ovocných stromků a vy při tom budete pohodlně a bezpečně stát na zemi.

Dřevo na topení – s Patriotem není problém

Potřebujete pořezat polínka do krbu či do kamen, protože starý strom už dosloužil. Aku řetězová pila je vám k dispozici. Jednoduché a pohodlné startování, ergonomická rukojeť, pohodlný úchop – to si můžete na řezání větví troufnout, i když nejste zrovna dřevorubec. Řezná lišta a řetěz Oregon jsou zárukou pohodlné práce, stejná značka se používá u osvědčených motorových pil. Díky zvětšenému madlu se nemusíte obávat menší citlivosti ovládání v rukavicích. Aku si poradí i s pokácením starého stromu, jen při tom nesmíte zapomínat na bezpečnost práce. Chod motoru je tišší, sluchátka nejsou nutná, ale bezpečný úchop i postoj ano. Elektrické i mechanické brzdění řetězu samozřejmě při zajištění bezpečnosti pomůže, ale jako u všech nástrojů platí, že je nástroj tak bezpečný, jak je uživatel opatrný a pozorný.

Akufukar aneb hrábě na větrný pohon

Úklid listí, odmetení prachu a drobných větviček z okolí bazénu, terasy či okapu či sfouknutí sněhu ze střechy zahradního domku nebo auta, s tím vším si poradí akufukar. Při vyfoukávání listí z okrasných záhonů nastavíte nejmenší stupeň intenzity, při úklidu okolo stromů a keřů zase ten nejvyšší ze čtyř možných, ten si poradí i s mokrým listím.

Aby záda nebolela

Řeknete si možná: copak nářadí bez kabelu, ale kdo to má nosit v rukou? A tady pro vás má Patriot tu pomyslnou třešínku na dortu, kterou jsou odlehčené rukojeti i materiál a ještě k tomu opasek a adaptér do jednotlivých nástrojů. Váhu baterie pak nedržíte v rukou, ale na opasku, kam ji zasunete do pouzdra. V nástroji máte jen adaptér, který je s baterií spojen kabelem dlouhým 1,5 metru, takže se nemusíte bát ani omezení pohybu. Odlehčení využijte rádi zejména při použití strunové sekačky, vyvětvovací pilky či řetězové pily, kdy pocítíte každý gram.

Autor: Petra, Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text a foto)

Související články

Patriot - dílna plná nářadí 31  fotek

Patriot - dílna plná nářadí

Vybavená dílna je snem každého řemeslníka, kutila, ale i kutilky. Mít svůj prostor, kde si můžeme vyrábět, tvořit nebo opravovat. Dílenské vybavení ...


Sekery Patriot štípou jako o život 11  fotek

Sekery Patriot štípou jako o život

Sekeru potřebujete na chalupě, na dvoře při přípravě dřeva do krbu nebo kamen, i v lese či na zahradě při osekávání větví. O její užitečnosti určit ...


Pily Patriot- třikrát měř, co chceš, řež 38  fotek

Pily Patriot- třikrát měř, co chceš, řež

Z pár hranolků, latí, prken a trámů jde při troše zručnosti postavit či sešroubovat mnohé. Stejně jako z palubek či desek. Jen je potřeba mít to čí ...


Akumulátorové zahradní nářadí a videotest Českého Kutila

Akumulátorové nářadí je hitem i velkým pomocníkem, klidně zastane v práci i to s klasickým pohonem, tedy na elektriku nebo i benzínové, jen si dobř ...

Akunářadí Patriot od Mountfieldu a videotest Českého Kutila

Péče o zahradu a okolí domu či chalupy vyžaduje mimo pracovního nasazení také správné pomocníky. Pokud sáhnete po řadě akupomocníků Patriot, určitě ...

Výherci soutěže pro kutily o zahradní nářadí od Mountfieldu 4  fotek

Výherci soutěže pro kutily o zahradní nářadí od Mountfieldu

Chcete mít zahradu perfektně zastřiženou a upravenou? Naše plotové nůžky si poradí s každým živým plotem, úpravou okrasných keřů, tújí i nežádoucím ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
zahradní traktor Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×