Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Andělíček s provázkovým kabátkem

Andělíček s provázkovým kabátkem
Ještě pár dní a Ježíšek zazvoní kouzelným zvonečkem. Pokud upravujete vánoční výzdobu, máme pro vás jednoduchý tip. Andělíček jako ozdoba nebo jmenovka ke svátečnímu stolu je hotový za pár minut.
reklama

Potřeby a materiál

Čtvrtka nebo pevnější papír (např. ze starého kalendáře), režný provázek, polystyrenové kouličky nebo skořápky ořechů, zlatá nebo stříbrná barva (temperová nebo akrylátová), zbytky vánočních stužek, lepidlo (my jsme použili Kores pro děti, dobře se s ním pracuje, rychle zasychá a když se jím potřísníte, lze je bez problémů vyprat), nůžky, kolíček na prádlo.

Podle velikosti kouliček nebo skořápek si zvolíme velikost kabátku – půlkruhu ze čtvrtky - a k tomu odpovídající velikost křidel. Ta vystřihneme ze čtvrtky a nabarvíme zlatou nebo stříbrnou barvou.

Kouličkou protáhneme kousek provázku, do ořechové skořápky jej vlepíme a zajistíme svěrkou, aby dobře držel.

Pod hlavičkou uděláme uzlík a půlkruh papíru stočíme kolem uzlíku do kornoutku, slepíme a než zaschne zajistíme .

Hlavičku nabarvíme, tělíčko natřeme lepidlem a začneme obtáčet provázkem.

Necháme opět zaschnout a přilepíme křídla. Nakonec uvážeme mašličku ze zbytku stužky a je hotovo.

Tip

Andělíčky můžeme použít jako ozdobu nebo jim do kabátku napsat jméno a přivázat je na dárek jako jmenovku. Nemáme-li zlatou barvu, stačí natřít hlavičky jasným odstínem žlutooranžové barvy a pak přetřít třeba lakem na nehty nebo nastříkat sprejem na ozdoby. Pokud se nám zdá andělíček málo třpytivý, můžeme jej ještě dozdobit barevným glitrovým gelem (např. Kores - Glukids glitter glue).

Autor: Petra (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Sladký ježek a prostřihované hvězdičky pro děti 10  fotek

Sladký ježek a prostřihované hvězdičky pro děti

Děti už se nemohou dočkat Ježíška a trápí vás dotazy, když už tu bude a co jim donese? Ještě je trochu zabavte přípravami na sváteční večer.


Závěs s andělíčky 14  fotek

Závěs s andělíčky

Jednou z vánočních dekorací může být závěs s veselými andělíčky, který lze zavěsit na dveře, na okno nebo nad jídelní stůl. Vyrobíte si jej za pár chv ...


Od akvarelových pastelek až po extra silnou lepicí gumu 13  fotek

Od akvarelových pastelek až po extra silnou lepicí gumu

Společnost Kores přinášející produkty z oblasti kancelářských a školních pomůcek s ohlašujícím se jarem opět servíruje sadu svých novinek, mezi nimiž ...


Malá škola malování akvarelovými pastelkami 4  fotek

Malá škola malování akvarelovými pastelkami

Chcete-li si vy či vaše děti rozšířit umělecké vyjadřovací prostředky, vyzkoušejte akvarelové pastelky, s nimiž docílíte dosud nevídaných výsledků. Tr ...


reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×