Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - drobnosti anebo odbytá práce?

Antikutil - drobnosti anebo odbytá práce?

Dnešní antikutil je, dalo by se říci, o drobnostech. Jenže přesně o těch, které nám pak pijí krev dlouho. Při stavbě nebo rekonstrukci domu se může nepovést spousta věcí, o tom jsme už psali mnohokrát. Ty velké chyby většinou donutíme firmu nebo řemeslníka opravit, u těch malých často mnozí mávnou rukou nebo si je opraví sami, aby ušli nekonečným dohadům s řemeslníky.

reklama

Podobný případ tady máme dnes. Nová plastová okna do přístavby domu. Většinou se ochranné folie na rámech nechávají až skoro do poslední chvíle, sundat by se měly teprve tehdy, když má dojít ke konečnému začištění stavebního otvoru, tedy začištění spáry kolem rámu silikonem. Když folie na rámu zůstane, stane se jedna ze dvou variant: buď strhnete folii zároveň s odchlípnutím silikonu, nebo se vám folii nepodaří odstranit pořádně a budete odstraňovat málem mikroskopické části ještě měsíc.

Další chybou je prasklý rám – sice to vypadá jako maličkost, ale proč by u nového okna měla být na rámu prasklina viditelná na první pohled? Jak potom asi funguje x-komorový profil okna? Tohle by už stálo za výměnu, i když se s vámi řemeslníci hádají, že prasklina na rámu už byla, že oni za nic nemohou. Ovšem to se nabízí otázka, proč na to neupozornili dřív a takové okno vůbec zasadili do stavebního otvoru.

A další věc je diletantismus řemeslníka na druhou – poškozený rám okna od cigarety, horkovzdušné pistole nebo jiného nástroje – to se asi nestalo samo a přesto jsou schopni se dohadovat, že oni nic, že nevědí, jak se to stalo. Tady je řešení jediné, okno vyměnit a zaplatí jej ten, kdo rám poškodil. V tomto případě věřte, že opravdu nejde o nespokojeného nájemníka, který by si okna poškodil sám.

Třešnička na konec, která je spíš „anti“ projektanta nebo toho, kdo schválil stavební projekt. Jakpak asi dopadne umyvadélko, namontované těsně za dveře? Nebo že by se opět řemeslníci netrefili s vývodem instalací?

A co vy na to, také jste se setkali s podobnými „drobnostmi“, které vás pak dlouho trápily a otravovaly? A jak jste je řešili? Sami, nebo jste práci „antiodborníků“ řešili reklamací?

Autor: Petra (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - Odfláknuto 11  fotek

Antikutil - Odfláknuto

Dnešní Antikutil by se mohl jmenovat „Odfláknuto". Jak jinak nazvat často jen nepříliš velké opravy nebo úpravy, které uděláme nahonem s tím, že „se" ...


Antikutil – rekonstrukce mezonetu se skřípáním zubů... 15  fotek

Antikutil – rekonstrukce mezonetu se skřípáním zubů...

Dnešní antikutil není z Pepovy dílny, ale poslal nám ho náš čtenář. Při čtení jeho e-mailu a prohlížení fotografií nám všem v redakci naskakovala husí ...


Antikutil - renovace v činžáku 9  fotek

Antikutil - renovace v činžáku

Někdo by si mohl myslet, že bydlet v obecním bytě může mít alespoň tu výhodu, že pokud je potřeba něco spravit, rekonstruovat, bytová správa vybere so ...


10 tipů, jak se nenechat napálit řemeslníky 4  fotek

10 tipů, jak se nenechat napálit řemeslníky

S řemeslníky je zkrátka potíž. Není jich zrovna nadbytek, a když už nějakého seženete, málokdy odvede bezchybnou práci. Z výzkumu Raiffeisen staveb ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×