Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil-dvakrát měř, jednou řež aneb Nepovedená polička

Antikutil-dvakrát měř, jednou řež aneb Nepovedená polička
Klasický řemeslnický vtip: "Furt to řežu pane mistr a pořád je to krátký“, je na dnešního antikutila jako ulitý. Myslím, že mnohým z nás se podařilo někdy něco zkrátit o něco více, než jsme měli v úmyslu. Někdy se stačí překouknout, někdy se nám ta čísla a desetinky v hlavě nějak otočí, spojí s dnešním datem a ještě odmocní.
reklama

Já jsem jednou vyráběl patro na spaní, připravil, postavil, zkrátil rošt pod matraci a ejhle: byl o deset centimetrů užší. Nebyl zrovna levný, ale nedalo se nic dělat, musel jsem šustit pro nový a nadávat jsem mohl jenom tomu pánovi v zrcadle.

Inu, stane se. Jedno je však jisté, ať se snažíte sebevíc, krátkou polici opravdu nanatáhnete a nezachrání vás ani sebevětší úhelník.

Nejjednodušším řešením je nechat uříznout polici novou nebo z každé strany dolepit proužek lamina a protože jde o tenký proužek, zajistit jej přes hranu vruty. Díra zmizí a místo ní bude vlásečnicová spára spoje.

Kamarádi, u nichž jsem nějakého antikutila „ulovil“, říkají: No, hlavně že ty máš všechno v pořádku!" Nemám, odpovídám po pravdě, také se u nás a v naší rodině a příbuzenstvu našel příspěvek a ne jeden. Co mě však potěšilo, že předminulý antikutil a jeho zveřejnění vedlo k tomu že „Pračka jako bidet“ byla zrušena a odpad z pračky už je veden do umyvadlového sifonu s odbočkou (nejvíc si to pochvaluje kamarádova manželka, no a já Jirkovi zaplatil to slíbené pivo).

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil aneb nejen mistr tesař se utne 10  fotek

Antikutil aneb nejen mistr tesař se utne

V dnešním antikutilovi se podíváme na zoubek profesionalitě řemeslníků i nápadům domácích „vylepšovatelů“ (fuj, to je zase slovo, ale ty činy také sto ...


Antikutil – Podnikatelskému  baroku zřejmě ještě neodzvonilo 11  fotek

Antikutil – Podnikatelskému baroku zřejmě ještě neodzvonilo

O tom, co je to podnikatelské baroko, byly napsány stovky článků. O tom, že se barokní sloh s moderní novostavbou moc nemají rádi a že různé sloupky, ...


Antikutil - rostoucí plot s ostnáčem 5  fotek

Antikutil - rostoucí plot s ostnáčem

Přijde mi to trochu jako dávný dětský vtip: "Co vznikne, když se zkříží žížala s ježkem? Nevíte? No přeci ostnatý drát". Podobné křížení připomíná spo ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×