Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - když nám teče za nopovku

Antikutil - když nám teče za nopovku

Vlhkost je problém většiny starších nepodsklepených domků. Já v jednom takovém také bydlím. Naštěstí jde jen o lokální místečka. Když je vlhkosti více, je zapotřebí odkopat půdu k základům domu a udělat drenáž nebo dát nopovou folii. Nehezkost nezachrání ani záhonek tulipánů před domem.

reklama

Při dlouhodobém nedokončení může mít folie přesně opačnou funkci. Místo odvlhčení za ni může velmi dobře zatékat voda, která stříká při větru a dešti na fasádu. Ta se nám pak dostane přímo k základům domu.

Folie musí být zakončena horní lištou tak, jak je to na dalších fotkách. Pak zabrání zatékání dešťové vody, ale nebrání odvětrávání a vysušování základů.

Práce s nopovou folií neznamená natlouct na dům a je hotovo. Jsou dokonce i takoví experti, kteří ji dají obráceně, tedy výstupky od domu a hladkou část na zeď. Odvlhčený je pak chodník nikoliv základ domu. Folii by měl majitel co nejrychleji oříznout ve správné výšce a alespoň dočasně, než opraví fasádu, zamezit zatékání za ni. Folie se prodává v různých šířkách. Tady se ale většina materiálu zbytečně vyhodí.

A co vy, máte zkušenost s nopovou folií? A pomohla vám zbavit se vlhkosti?

Fotogalerie k článku:

Autor: Pavel (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - opravy po kocourkovsku 6  fotek

Antikutil - opravy po kocourkovsku

Legendární Kocourkov nemusí být daleko, podívejte se radši do své dílny, jestli ho nemáte přímo za dveřmi.


Antikutil - umění řeckých řemeslníků 9  fotek

Antikutil - umění řeckých řemeslníků

Užíváte si dovolenou v Čechách nebo v cizině, kocháte se krásami přírody, historií i atrakcemi v turistických letoviscích? Možná občas zahlédnete t ...


Antikutil - škoda času na odfláknutou práci 13  fotek

Antikutil - škoda času na odfláknutou práci

Opravy jen tak, aby se neřeklo? Bohužel ano, někdy se nestačíme divit, na jakou „hudlařinu“ jsou lidé ochotní vynaložit energii. Pár příkladů pro vás ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×