Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil nebo finance? Podívejte se na zničené schody

Antikutil nebo finance? Podívejte se na zničené schody

Občas, když chodím po městě či vesnici, napadne mě, hele další antikutil, ale vzápětí přemýšlím, že to asi nebude jen nešikovnost při rekonstrukci či opravě, jako spíš nedostatek peněz. Jenže v některých případech už jde o bezpečnost a o zdraví, takže když po nějaké době vidme, že se špatný stav opravuje, jsme rádi. Podívejte se s námi, jak vypadalo jedno ze schodišť u domu před několika roky a jaká je situace dnes.

reklama

Tuhle zídku a schody čas nahlodává čím dál tím víc. Asi před dvěma lety jsem kroutila hlavu nad tím, jak ji majitel opravil expanzní montážní pěnou – spáry v zídce se zvětšily, odstup schodů od zídky také, tak jsem radši přecházela na druhou stranu a tipovala, kdy spadne. Mnoho k tomu nechybělo, tak přibyly ještě železné trubky a dráty.

Spáry mezi kameny zarostla tráva, dál se nic neděje, zídka okupující i část nepříliš širokého chodníku zatím drží, ale přece jen by to mělo být dočasné řešení a oprava nebude jednoduchá. Zídka se schody přiléhá a asi je i spojena se spodní částí domu, takže při ubourání zídky hrozí, že se poruší i stěna domku. Majitelům nezbyde nic jiného, než podepřít a svázat stěny domu a schody se zídkou postavit znova..... Tak takhle to vypadalo před několika roky a někteří z našich čtenářů si možná tento článek pamatují. Nyní můžeme přidat foto nové, na opravě se pracuje.

Spíš než o opravu jde o nové betonové schody, zídku obloženou kameny u domu i opěrnou zídku z gabionů vedle domu. K domku se vrátíme ještě až bude práce dokončena.

A co vy, také jste si museli poradit s podobným problémem? Pochlubte se nám.

Zahradní zídka a schůdky z kamenů

Malé kamenné schůdky na zahrádku vypadají pěkně do té doby, než se podíváte zblízka. Horní uvolněný kámen ve schodu slibuje přinejmenším podvrtnutý kotník, ne-li rovnou zlomenou končetinu nebo dokonce rozbitou hlavu. Tady oprava nebude tak náročná, takže na co asi majitel čeká?

Autor: Petra (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil – postavím schody do nebe 3  fotek

Antikutil – postavím schody do nebe

Říká se, že dobré schody vedou do nebe. Musí být kvalitní, se zábradlím, postavené z dobrého materiálu, aby z nich náhodou ještě někdo nespadl zpátky ...


Antikutil – stavět to chce s rozmyslem 12  fotek

Antikutil – stavět to chce s rozmyslem

Než začnete stavět, určitě se rozmýšlíte jakou technologii zvolit, jaké materiály použít, jak bude celý dům vypadat. Mnozí z vás staví svépomocí, takž ...


Antikutil - opravy pro kočku 9  fotek

Antikutil - opravy pro kočku

Někdy je věc nebo výrobek skoro hotov. Jenom kousek mu chybí nebo se někde odštípnul. My jsme ale přece chytří, trocha materiálu nám zbyla, tak ho tam ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×