Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - nezapomeňte na dilatační spáry

Antikutil - nezapomeňte na dilatační spáry

Cesta na hory, zastávka u benzínky a bistra s příjemnou obsluhou... a venku překvapení. Po zimě se chystá terasa, to bude v létě fajn, ale ten, kdo pokládal podlahu, jaksi "zapomněl" na dilatační spáry.

reklama

Stejně tak, jako u plovoucích podlah, železničních kolejí a mostních konstrukcí, ani u dřeva nesmíme zapomenout na dilatační spáry mezi prkny, venku to platí dvojnásob. Původně napřesno položená prkna venku vzala vlhkost a lehce nabobtnala - to stačilo k tomu, aby se vytrhly vruty a podlaha se vyboulila.

Nezbývá nic jiného, než podlahu rozebrat a část prken zúžit a při následném připevnění mezi nimi nechat spáry. Ty, mimo jiné, umožní i lepší stékání vody z podlahy (a když už budeme u rozebírání podlahy, co takhle ji opatřit novým nátěrem). A majitel by si měl pospíšit, jaro je za rohem a terasu bude určitě chtít otevřít včas.

A co vy? Také jste někdy zapomněli na dilatační spáru a pak vás to vytrestalo?

Autor: Petra (text a foto)

Související články

Antikutil - opravy po kocourkovsku 6  fotek

Antikutil - opravy po kocourkovsku

Legendární Kocourkov nemusí být daleko, podívejte se radši do své dílny, jestli ho nemáte přímo za dveřmi.


Antikutil a průvan 4  fotek

Antikutil a průvan

S panující zimou, deroucí se do domu všemi skulinami, je aktuálním tématem utěsnění oken i dveří. Doufáme ovšem, že se nebudete inspirovat těmito „ ...


Antikutil - betonové parkety 5  fotek

Antikutil - betonové parkety

Tam, kde bydlím, máme krásný sál, taková sokolovnička to je. Pódium, stoly a parkety. Teda jen někde. Některé jsou už ošlapané, ale stále hezké. No ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×