Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil – období dešťů začíná a je čas zkontrolovat nefunkční okapy

Antikutil – období dešťů začíná a je čas zkontrolovat nefunkční okapy
Nefunkční okapy jsou vděčným tématem naší antikutilské rubriky, do které dnes přidáváme další příspěvek. Období dešťů a plískanic začíná, a kdo ještě neudělal revizi okapů, má na to posledních pár dnů.
reklama

Co způsobí nefungující okap, to asi všichni víme. Voda teče všude, kde nemá, na chodníky, na fasádu, okolojdoucím za límec. Jakmile začnou první mrazíky, hrozí i nebezpečí namrzání vody na chodnících a přístupových cestičkách k domu. Pokud si kotník na ledu podvrtne nedbalý majitel domu, dá se říci, že si o to koledoval, pokud tak dopadne kolemjdoucí, může to skončit až u soudu.

Takhle to dopadne, když okap nefunguje nebo není vůbec. Opršelá a opadávající fasáda určitě nejásá, když na ni z přerušeného okapu dopadají další a další proudy vody. Naštěstí není těsně u domu, takže chodci klouzačku mít nebudou.

Kromě prasklých nebo nefunkčních spojů je potřeba okapy vyčistit, aby je napadané listí a nepořádek neucpaly.

Pokud nemáte s vašimi okapy a péčí o ně zrovna čisté svědomí, máte nejvyšší čas to napravit. Podle rosniček zbývá ještě pár slunných dnů, tak se do toho pusťte co nejdříve.

Tahle oprava asi taky moc dlouho nevydrží.

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - prší, prší, jen se leje a voda si teče, kam chce 5  fotek

Antikutil - prší, prší, jen se leje a voda si teče, kam chce

Podzim za dveřmi a voda za vraty, teče si kam chce... a my jí v tom leckdy můžeme zabránit docela jednoduše, jenže to by chtělo přemýšlet.


Antikutil - kdo leduje, ten jede 5  fotek

Antikutil - kdo leduje, ten jede

Dnešní antikutil je tak trochu, jak všichni doufáme, rozloučení s letošní zimou a varování před tou příští. S jarem přichází čas nejen na přípravu záh ...


Antikutil - teče voda z okapů 5  fotek

Antikutil - teče voda z okapů

Teče voda, teče, hlavně když prší, jsou jí plné okapy, ale kam s ní? No přece co nejdál od domu, to je jasné. Takže rovnou na chodník nebo do silnice. ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×