Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - Odfláknuto

Antikutil - Odfláknuto
Dnešní Antikutil by se mohl jmenovat „Odfláknuto". Jak jinak nazvat často jen nepříliš velké opravy nebo úpravy, které uděláme nahonem s tím, že „se" to pak dodělá, dotáhne, vymění, ale….
reklama

„Se“ je totiž hrozně nespolehlivý pracovník a na takovéhle odložené práce dost často kašle. Většinou to dopadne tak, že musíme opravu nebo renovaci dokončit sami a divíme se, proč nám to vlastně tak dlouho trvalo.

K fotografiím netřeba dlouhých slov. Zkuste se však rozhlédnout okolo sebe a možná zjistíte, že „Se“ párkrát přišel i k vám.
Nám taky stačilo pár návštěv u známých (kteří, doufám, zrovna dnešního Antikutila minou) a pak i rozhlédnutí se doma a bylo nafoceno.

Topenář, který zavěšoval nový radiátor, se při vrtání děr do obkladu prostě netrefil, tak to prubnul znova. Co na tom, že obkladačky připomínají ementál. A oříznutá dlaždice na podlaze v rohu u dveří taky jaksi nesedí.


Tady by se mělo dát osvětlení pracovní plochy. Ovšem to "se" trvá už asi tři roky! A vzhledem k tomu, že jde o kuchyň, nechci domyslet, co se stane, když se izolepa odlepí a holých drátů se dotkne ruka sahající o kousek výš na polici.


Stříbrnou pásku máme v redakci rádi, ale nespraví všechno. Ne že by nefungovala, ale přece jen by to snad šlo líp. Přechod mezi místnostmi a různými podlahovými krytinami vyřeší lépe přechodová lišta.
Na rychlé zalepení prasklé skleněné výplně se páska samozřejmě použít dá, ale že by na skle měla zůstat napořád?


Vyměněná okna určitě slouží líp než stará s rozpraskanými rámy a nefungujícím zavíráním. Jenže pokud necháme montážní pěnu okolo rámů nezaštukovanou, uteče nám teplo ven (vzhledem k tomu, jak vypadá materiál parapetu i zeď okolo, je vidět, že od nedokončené práce někdo odešel už před hezkou řádkou měsíců).


A na závěr opět stříbrná páska v akci, okap ze dvou materiálů a pak ještě posunutý hák. Komupak ten okap asi spadne na hlavu?

Autor: Petra (text a foto)

Související články

Antikutil - drobnosti anebo odbytá práce? 7  fotek

Antikutil - drobnosti anebo odbytá práce?

Dnešní antikutil je, dalo by se říci, o drobnostech. Jenže přesně o těch, které nám pak pijí krev dlouho. Při stavbě nebo rekonstrukci domu se může ...


Antikutil - když padá elektrika 5  fotek

Antikutil - když padá elektrika

Život není dokonalý, ani rovný, ani přesný. Zdi by ale aspoň trochu takové být měly. Samozřejmě, tančící dům nebo věž v Pise je něco jiného. U zdí dom ...


Antikutil – vstup do domu 5  fotek

Antikutil – vstup do domu

Antikutilové nevymřeli, o tom se bohužel můžeme přesvědčit velice často. Vstup do domu v jednom menším městě je toho důkazem. Vypadá, jako by se někdo ...


Antikutil - není trubka jako trubka 5  fotek

Antikutil - není trubka jako trubka

„Proč to dělat jednoduše, když to můžu vyzdobit“, říkal si asi topenář, který elegantně obkroužil trubkou dveře na zahradu.


Antikutil - opravy po kocourkovsku 6  fotek

Antikutil - opravy po kocourkovsku

Legendární Kocourkov nemusí být daleko, podívejte se radši do své dílny, jestli ho nemáte přímo za dveřmi.


Antikutil – rekonstrukce mezonetu se skřípáním zubů... 15  fotek

Antikutil – rekonstrukce mezonetu se skřípáním zubů...

Dnešní antikutil není z Pepovy dílny, ale poslal nám ho náš čtenář. Při čtení jeho e-mailu a prohlížení fotografií nám všem v redakci naskakovala husí ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×