Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - páska místo barvy

Antikutil - páska místo barvy

Aby nám plot dlouho vydržel, je nutné se o něj starat a povrchově jej upravit. A to se týká jak dřevěných latěk, palubek tak i například vrat vyrobených z vodovzdorné překližky. Nic totiž nevydrží navěky.

reklama

Proto i plotové plaňky bývají kvůli odvodu vody zakulacené nebo zkosené, jinak hrozí, že do horní hrany řezu se bude dostávat voda a začne palubku nebo plotovku velmi rychle ničit. To samé se týká i kvalitní vodovzdorné překližky. Z plochy je deska hladká a voda po ní snadno steče. Její slabé místo jsou okraje a především horní hrana. Proto by měla být hrana dostatečně povrchově upravena.

V našem případě majitel místo barvy využil pověstnou stříbrnou pásku. Pro jednu, možná dvě sezony tím hranu před deštěm ochrání, řešení je to však pouze dočasné. Vhodnější bude více nátěrů hrany vhodnou barvou. Jiným řešením by i bylo nasazení profilové plastové nebo hliníkové lišty na horní hranu.

Autor: Pavel Kutil Zeman (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - opravy po kocourkovsku 6  fotek

Antikutil - opravy po kocourkovsku

Legendární Kocourkov nemusí být daleko, podívejte se radši do své dílny, jestli ho nemáte přímo za dveřmi.


Antikutil – Fantazie v řadovce 7  fotek

Antikutil – Fantazie v řadovce

Aneb sousedé, proč se nedomluvíte? Možnost střešních nástaveb je využívána nejen na panelácích ve městech. I na dvou domech v řadové zástavbě se jejic ...


Antikutil – práce kvapná… 6  fotek

Antikutil – práce kvapná…

S hezkým počasím kromě tulipánů vykoukli i kutilové a vrhli se na nejrůznější opravy a úpravy. Ten, co opravoval domek a schody na dnešních fotkách, a ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×