Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil-popelnice plné záplat

Antikutil-popelnice plné záplat
To je ale stará popelnice. Rčení, které většinou používáme pro něco starého, rozbitého, nejčastěji pro auto. I popelnice má však poločas rozpadu a někdy doslouží celá nebo jen její část. Sníh, sůl, déšť a mráz, stejně jako psi, vykonají dříve nebo později své. Začíná nám reznout, nebo, je-li plastová, křehnout a stárnout.
reklama

Občas tedy můžeme i o staré popelnici říct doslova: „To je ale stará popelnice!“, vzhledem k jejímu věku a stavu. Pak už je na nás, jestli ji dáme do důchoďáku a za tisícovku pořídíme další, mladší a většinou plastovou. Tím bychom měli mít aspoň na deset let klídek.

Proč je vlastně pracně opravujeme, když si můžeme koupit novou? Myslím, že pokaždé to nemusí být ani kvůli úspoře, ale spíš i tím, že nám prostě dobře slouží a máme k ní jako ke staré věci dobrý vztah. A tak nýtujeme, vrtáme a záplatujeme tak dlouho, až začne hnít a rezivět zase na jiném místě. Po mnoha opravách je z ní pak vlastně úplně nová popelnice. Čas vynaložený na opravu se ovšem skoro rovná ceně nové popelnice a často tak vznikne jakýsi "Frankenstein“ - tělo z plastu a víko z plechu nebo naopak.

Máte ve svém okolí nebo dokonce za vrátky podobný "poklad"? Pochlubte se nám v diskusích, ve fotogalerii nebo na našem Facebooku.

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Související články

Antikutil - vozík nebo náklaďák? 2  fotek

Antikutil - vozík nebo náklaďák?

Dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí. Dobrý hospodář zase pro kousek dřeva.


Antikutil - kolo s protézou 5  fotek

Antikutil - kolo s protézou

Když si zlomíme ruku nebo nohu, jdeme k doktorovi a dostaneme sádru. U kola, které jsem zahlédl před obchodem, to také vypadalo na opravu zlomeniny ...


Antikutil - renovací k horšímu 4  fotek

Antikutil - renovací k horšímu

Ne vždy renovace nebo rekonstrukce vylepší stávající stav a při tom je to často jen proto, že ji provádějí neodborníci nebo zkrátka lemplové.


Takykutilové a antikutilové aneb takhle to vypadat nemá! 6  fotek

Takykutilové a antikutilové aneb takhle to vypadat nemá!

Také vám už někdy "málem vypadly oči z důlků", když jste viděli, jakým způsobem lze opravit poškozenou zásuvku, elektrickou přívodní šňůru nebo odš ...


Antikutil v kuchyni 5  fotek

Antikutil v kuchyni

Antikutilové se vyskytují všude, takže i v kuchyni. Dnes sice nejde o život, ale i tak je to téměř k nevíře. A co vy? Projděte se po svých bytech, cha ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×