Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - renovace v činžáku

Antikutil - renovace v činžáku
Někdo by si mohl myslet, že bydlet v obecním bytě může mít alespoň tu výhodu, že pokud je potřeba něco spravit, rekonstruovat, bytová správa vybere solidní firmu, která se o potřebné práce postará. Když jsem byla nedávno u kamarádky, přesvědčila jsem se o opaku.
reklama

Když jsem se zeptala, jak dlouho ještě budou opravy trvat, kamarádka se na mě kysele podívala a opáčila, že před šesti týdny řemeslníci skončili. S tím, že takhle je hotovo. Podle fotografií vám bude hned jasné, z jakého důvodu jsme zjistily, kolik i dáma umí sprostých slov.

Hezká šedomodrá barva na kovových rámech oken verandy, bohužel se dost tluče s masivní vrstvou hnědého tmelu. Ten ještě po víc jak měsíci nevytvrdl a vzhledem k nízkým teplotám to asi bude trvat ještě dost dlouho. Jen tak mimochodem, firma oznámila, že na opravu je málo peněz, takže okna zůstanou jednoduchá, stejně prý jde „jen“ o verandu. Vypraskanou omítku na stropě si má nájemník prý taky opravit sám, i když opadala při vytloukání skel.

U oken byly malé parapety, sice obyčejné, ale přece jen to vypadalo o dost líp, než teď. Prostor mezi tenkou zdí a obkladovými palubkami by bylo potřeba obložit polystyrenem, ale na to už prý taky nezbylo.

O montážní pěně asi taky řemeslníci nikdy neslyšeli, jinak by nemohli nechat mezi rámy a zdí díry, že by jimi prolezla pěkně vypasená myš. Copak myš, na tu stačí kočka, v tomhle počasí je horší průvan, který táhne přes verandu až do bytu. (Pěnu jsme koupily a díry ucpaly společně, ale proč to má firma zaplacené jako hotovou práci?)

A bonbónek nakonec:

V koupelně je nové plastové okno. Vzhledem k tomu, že k němu nějak „zapomněli“ dát dlouhou rukojeť, lze jej otvírat pouze ze štaflí. Parapet přečnívající přes zeď je na facku, to se snad jinak nedá říct, copak ho neumí řemeslník zkrátit? (o mezeře mezi krajem parapetu a zdí už se mi ani nechce psát)

Pokud si myslíte, že jsme vyfotili rozdělanou rekonstrukci, bohužel se mýlíte, tohle má být opravdu hotová rekonstrukce v jednom bytě v Brně. Tyto a ještě další fotografie poputují spolu se stížností na bytový odbor, tak uvidíme, co se bude dít. Na obyčejný telefonát totiž nikdo nereaguje a nikdo se nenamáhal ani přijít podívat, že stížnost je oprávněná. Prý je prostě hotovo.

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - drobnosti anebo odbytá práce? 7  fotek

Antikutil - drobnosti anebo odbytá práce?

Dnešní antikutil je, dalo by se říci, o drobnostech. Jenže přesně o těch, které nám pak pijí krev dlouho. Při stavbě nebo rekonstrukci domu se může ...


Antikutil - rovněji to nešlo? 5  fotek

Antikutil - rovněji to nešlo?

Jdete po cestičce mezi paneláky, je hezký den a najednou vás něco tahá za oči, něco co tam nemá být a je nějak jinak. Krásně křivý poklop od šachty ...


Antikutil - vokna pánů stavitelů 7  fotek

Antikutil - vokna pánů stavitelů

Mám rád hezké domky a stavby, občas si v duchu řeknu: "Tak tohle bych udělal takhle" nebo "Tohle by se mi líbilo trochu jinak". A pak se musím zastavi ...


Antikutil - když si plovoucí podlaha plave, jak chce 7  fotek

Antikutil - když si plovoucí podlaha plave, jak chce

Plovoucí podlaha je pojem rozšířený v našich bytech už mnoho let. Nejprve to byl fenomén, nyní už je to standard. Mají mnoho odstínu dřeva, ale i dlaž ...


Antikutil - opravy pro kočku 9  fotek

Antikutil - opravy pro kočku

Někdy je věc nebo výrobek skoro hotov. Jenom kousek mu chybí nebo se někde odštípnul. My jsme ale přece chytří, trocha materiálu nám zbyla, tak ho tam ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×