Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - škoda času na odfláknutou opravu

Antikutil - škoda času na odfláknutou opravu
Opravy jen tak, aby se neřeklo? Bohužel ano, někdy se nestačíme divit, na jakou „hudlařinu“ jsou lidé ochotní vynaložit energii. Pár příkladů pro vás máme i dnes.
reklama

Oprava plotu jen tak na oko

K ničemu jinému tahle záplata neslouží a věřme, že je opravdu jen provizorní, než se plot vymění. Za tímhle plotem je kromě krásného parku nemocnice, a pokud se tudy rozhodne utéct pacient, plot mu v tom nijak nezabrání, leda by si ve špatně opravené díře zlomil nohu. (Pokud se s ním neprolomí další sloupek nebo nespadne celé plotové pole.) Místním myšilovkám je to také jedno, ty přelezou cokoliv.

Vrátka pro srandu nejen králíkům

Tady byla chyba už při výrobě. Vrátka, která se prodávají v marketu, byla už ve výrobě špatně spojena svárem, ten se po krátkém používání odlepil. Díky použité síle materiálu nejdou podomácku svařit, tak se je majitel pokusil připevnit pomocí šroubů. Jenže vrátka jsou poměrně velká a pruží, co to se šrouby udělalo, vidíte sami.

Obložení s větráním?

Obložení vysoké podesty u obchodu v jednom menším městě vypadalo dobře do té doby, dokud pravděpodobně nějaký šikula nezacouval a neudělal v něm díry (nebo je to podpis vandala, který obložení využil místo boxovacího či kopacího pytle?). Bohužel, díry teď škodí nejen vzhledu, ale především zdi. Do otvorů zatéká a voda vysychá daleko hůř, než kdyby tam žádné obložení nebylo. Co to dělá s cihlami a vlhkostí, vás asi napadne. A nás zajímá, jak dlouho bude trvat, než bude obložení opraveno. Možná by pak stálo za to dát k zásobovacím dveřím nějaký doraz, aby se situace se špatným couváním neopakovala, protože to bude určitě finančně méně náročné, než opakovaně obložení vyměňovat.

Odbytý nátěr

Tahle vrata vídám alespoň dvakrát do roka, takže vím, že nový nátěr na nich není příliš dlouho. A podle výrobce barvy by měl vypadat úplně jinak. Jenže to by ten, kdo vrata natíral, musel dodržet správný postup. To znamená nejprve očistit důkladně starý nátěr, pak natřít základovou barvou a pak teprve vrchní barvou. Tahle můžeme počítat na vrstvách staré odlupující se barvy, kolik natěračů se tu asi vystřídalo a vzhledem k tomu, že ozdobné kroucení výplní vrat je pěkně zpracováno, je škoda, že špatný nátěr je hyzdí. Opravdu platí: "Práce kvapná, málo platná".

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - opravená sprcha 4  fotek

Antikutil - opravená sprcha

Léto, teplo, zahrada a bazén, co víc si přát. Aby nám voda v bazénu zůstala chvíli čistá, je dobré, než do něj hupsneme, dát si malou sprchu nebo s ...


Antikutil - když nám teče za nopovku 7  fotek

Antikutil - když nám teče za nopovku

Vlhkost je problém většiny starších nepodsklepených domků. Já v jednom takovém také bydlím. Naštěstí jde jen o lokální místečka. Když je vlhkosti v ...


Antikutil - opravy po kocourkovsku 6  fotek

Antikutil - opravy po kocourkovsku

Legendární Kocourkov nemusí být daleko, podívejte se radši do své dílny, jestli ho nemáte přímo za dveřmi.


Antikutil - při práci je potřeba přemýšlet 5  fotek

Antikutil - při práci je potřeba přemýšlet

Antikutilové se vyskytují všude, i mezi řemeslníky. Přitom by mnohdy stačilo jen trochu přemýšlet a nestalo by se to, co nám popsala jedna naše čtenář ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×