Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil – slzy zničených stromů

Antikutil – slzy zničených stromů

Občas je nutné na našich zahradách svázat keře nebo stromy, aby je vítr nerozlomil. Slabou větev přivážeme k silné nebo strom obkroužíme a stáhneme celý. Nejčastěji tím, co máme po ruce.

reklama

Po ruce máme většinou drát, provázek nebo řetěz. S tím, že je to jen na chvíli, a pak na to zapomeneme. Strom drží, tak jsme vlastně vše zachránili. Po čase chceme strom prostřihnout, a když se přiblížíme ke kmeni, uvítají nás jeho „slzy“. Viděl jsem to u kamaráda stejně jako u sebe na zahrádce, když jsme ji před lety kupovali. Dokonce jsme o tom už kdysi psali. Stejné poškození stromů a větví ale zvládne i houpačka pro děti nebo houpací síť dlouho upevněná na jednom místě.

Strom pak musíme opatrně vysvobodit, ránu ošetřit a k jeho svázání použít popruh nebo pás, a po čase jej vždy kontrolovat. Někdy jsou rány tak hluboké, že už je lepší škrtidlo přerušit a nechat je zarostlé, abychom kmen více nepoškodili.

A co vy, jak je to u vás? Pláčou vaše stromy nebo potkali jste se s něčím podobným?

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - betonový dvorek a zvonky nade vše 8  fotek

Antikutil - betonový dvorek a zvonky nade vše

Problémy se suchem a nedostatkem vody na zalévání se dají vyřešit opravdu svérázně a zabudování nových zvonků ke vratům také. Podívejte se na naše dne ...


Antikutil na dvorku 7  fotek

Antikutil na dvorku

Posaďte se, prosím,... a když „náhodou“ spadnete, tak vám možná zavoláme doktora...


Antikutil - kdyby stromy mohly mluvit 5  fotek

Antikutil - kdyby stromy mohly mluvit

Dnešní antikutil je vlastně takovým nechtěným dědictvím nových majitelů chaty ve Středních Čechách. Chatu s pozemkem koupili od bývalého majitele, kte ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×