Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - špatně použitá folie vlhkost nepřepere

Antikutil - špatně použitá folie vlhkost nepřepere
Protivlhkostní nopové folie (např. Guttabeta) se již delší dobu používají k relativně snadnému odvlhčení základů a spodních částí domů.
reklama

Nopová folie, tedy ta divná věc, co vypadá jako na vytváření kostek ledu, je pro všechny stavby a odvlhčení moc užitečná věc. Může být velkou a drahou mýlkou, že ji umí použít každý, a že stačí jen odkopat kousek baráku a švihnou ji ke zdi, a ty, dome, pěkně vysychej. Ale právě ta relativní snadnost – odkopu hlínu okolo domu, nějak přitluču nopovku a mám sucho – je příčinou mnoha problémů.

S nopovými foliemi je to stejné jako s jiným stavebním systémem. To znamená, že je nutné dodržet přesně stanovený postup. Dost často jsou, jako na našich fotkách, špatně nainstalované nopové folie, protože když tam není ukončovací lišta, trpí funkčnost a zároveň i životnost sanačního systému.

Folii nestačí jen zakopat, ale je nutné ji i ukončit a zamezit vnikání dešťové a jiné vrchní vody. Snaha ušetřit pak vede k nekoupení ukončovačky a tím pádem k nefunkčnosti systému. Pak se donekonečna můžeme divit, proč je dům stále vlhký. Jde samozřejmě i o správnou hloubku odkopání domu, výšku folie nad zemí, ale i následný zásyp nebo velikost nopových výtlaků.

Často se nopová folie používá k bazénům. Jestli je užitečná nebo ne, záleží na správné instalaci a také na typu bazénu.

Nopová folie se nehodí všude, proto je potřeba posoudit vhodnost jejího použití. Pokud usoudíme, že nám s odvlhčením doopravdy pomůže, musíme při její aplikaci dávat pozor, aby se nepoškodila a byla správně upevněná. Především a znovu opakujeme, se musí nopová folie správně ukončit, aby bylo zajištěno větrání, ale nedocházelo k zanesení větrací mezery a tím k degradaci celého systému. Jak je vidět na přiložených fotkách, velice často se ukončení dělá po „antikutilsku“. Někteří odborníci nemají problém ji dát i obráceně a tím její použití kompletně znehodnotit.

Zde můžete vidět, jaké je správné ukončení nopové fólie s lištou GUTTABETA VENTI N. Kdypak jste takové ukončení nopovky viděli naposledy...

Na rozdíl od řeckého ostrova Rhodos, kde to řeší takto:

A co vlhkost vašich staveb a příbytku? Pochlubte se nám vaším řešením a fotkami.

Autor: Miroslav Bureš (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Teplíčko v chalupě i venku zvládneme levou zadní 15  fotek

Teplíčko v chalupě i venku zvládneme levou zadní

Znáte to dobře – přijedete na chalupu nebo na chatu, odemknete a brrr! Jako když skočíte do ledové vody! Chalupa a všechno, co je v ní, je pěkně st ...


Jak na odvlhčení zdiva? Efektivním řešením je krémová injektáž AquaStop Cream® 11  fotek

Jak na odvlhčení zdiva? Efektivním řešením je krémová injektáž AquaStop Cream®

Pokud vás trápí vlhkost v domě, vlhké zdi a omítky, pak si jistě pokládáte otázku, jak tento problém vyřešit? Metod, jak odizolovat vlhké zdivo je ...


Antikutil - opravy po kocourkovsku 6  fotek

Antikutil - opravy po kocourkovsku

Legendární Kocourkov nemusí být daleko, podívejte se radši do své dílny, jestli ho nemáte přímo za dveřmi.


Antikutil - Opravy je potřeba dotáhnout do konce 5  fotek

Antikutil - Opravy je potřeba dotáhnout do konce

S nedotaženou nebo odfláknutou rekonstrukcí či renovací se setkávám docela často, myslím, že už ani netřeba mnoho písmenek, každý pochopí…


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×