Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - topůrko z křesla

Antikutil - topůrko z křesla

Rozbilo se vám topůrko sekery? Nezoufejte, najděte starou područku z křesílka nebo prostě prkno a udělejte si nové... Že je to nesmysl? To ano a kolosální, ale podívejte se, co jsme vyfotili o víkendu u známých. (Myslím, že ti nás už na kávu nepozvou, ale asi to bude bezpečnější, jestli takhle "opravují" všechno...)

reklama

Amatérské „zdravíohrožující“ opravy topůrek už jsme jednou na našich stránkách uvedli, ovšem poslední fotoúlovek z této oblasti stojí opravdu za to. Nejdřív jsme mysleli, že máme halucinace nebo že to má být sranda. Bohužel, majitel se chlubil, jak touhle sekerou pěkně seká větvičky i třísky na podpal.
No, Toníku, aby sis neusek i nohu!

Místo topůrka, které vypadlo, protože bylo jaksi zpuchřelé a už je ani hřebíky a šrouby na místě neudržely, použil zmíněný pán, co doma našel a moc se s tím nepáral. Kus nábytku, turbošroub ze staršího okna a ještě jeden šroub do dřeva a je opraveno. Fuj!

Jediná pravda je, že torzo područky křesílka, které jsme identifikovali díky EAN kódu, je opravdu kvalitní. Vícevrtsvá překližka vydrží skutečně hodně, ovšem ergonomie profilu materiálu 2 x 8 cm není ideální. "Takytopůrko" nedrží bezpečně v ruce a díky zbytkům nalakování hodně klouže, nasazení do hlavy sekery, zajištěné dvěma zrezlými šrouby, moc důvěryhodně nepůsobí.

Vzhledem k tomu, že cena nového topůrka se pohybuje okolo 100-150 korun se jakékoliv amatérské nahrazování s velkou možností úrazu a zranění okolostojících v okruhu 10 m nevyplatí.

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Nejen antikutilové, i „antipamátkáři“ žijí u nás 4  fotek

Nejen antikutilové, i „antipamátkáři“ žijí u nás

Jak jinak si vysvětlit, že před krásně opraveným kostelem stojí tahle kavalerie a nikomu to zřejmě nevadí. Kontejnery na tříděný odpad jsou samozřejmě ...


Antikutil - opravy po kocourkovsku 6  fotek

Antikutil - opravy po kocourkovsku

Legendární Kocourkov nemusí být daleko, podívejte se radši do své dílny, jestli ho nemáte přímo za dveřmi.


Sekera je za dva zlatý a topůrko z plastu 10  fotek

Sekera je za dva zlatý a topůrko z plastu

Jak jsme slíbili, podíváme se dnes blíže na kvalitní sekery od firmy Fiskars. Jde o finskou firmu specializující se na výrobu ručního zahradního nářa ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×