Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Takykutilové a antikutilové aneb takhle dlažba vypadat nemá!

Takykutilové a antikutilové aneb takhle dlažba vypadat nemá!

Také vám už někdy "málem vypadly oči z důlků", když jste viděli, jakým způsobem lze opravit poškozenou zásuvku, elektrickou přívodní šňůru nebo odštíplou dlažbu? Žasli jste nad mistrovstvím „takykutilů“ ať už z řad amatérů nebo i profesionálních řemeslníků, kteří klidně nahradí ulomenou nohu od skříňky kusem špalku, nebo vedou trubky topení přesně tak, aby se o ně dobře zakoplo, případně se nedalo dostat k odvzdušňovacím ventilům bez nebezpečí úrazu? Jaro je za rohem, sníh už většinou zmizel a po zimě se ukazují různá zákoutí, poškozené cestičky, stříšky a další místa, na která budete muset myslet s opravou. A ani doma nemusí být vše v pořádku, občas se uvolní klika, jindy zase těsnění a bude to chtít přiložit ruku k dílu. Ovšem poněkud šikovněji, než v našem antikutilovi.

reklama

Amatér i mistr tesař se často „utne“ takovým způsobem, že zůstává rozum stát a strážní andělé mají dost co dělat, aby takový antikutil i ostatní uživatelé nepřišli k úrazu nebo dokonce o život.

Dlažba pro kaskadéry

Dlažba na terase položená asi dost svérázným způsobem, buď za nepříznivého počasí nebo bez použití mrazuvzdorného lepidla. A zdá se, že obyvatele tohoto domu baví přeskakovat trsy trávy, případně nechávat mezi uvolněnými dlaždicemi podpatky bot.

Dveře místo bubnu

Tady se „utnul“ mistr architekt. Naplánovat dveře v předsíni, tudíž v hodně frekventované místnosti tak, aby se o sebe zarážely klikou, je snad úplně školácká chyba. Co takhle posuvné dveře, pane architekte, (pokud prostor nelze vyřešit jinak)?

Zeď, co drží na čestné slovo

Domácí přístavba mezi domkem a stodolou se trochu „nepovedla“. Popraskaná je nejen omítka, ale i zeď, pan domácí nějak zapomněl na to, že zdi by měly být „svázané“, takže po tom, co zdí protáhl ještě přívod vody na zahradu, netrvalo dlouho a dotyčná zeď se poroučela k zemi.

Když se trubka nevejde do zdi... aneb který trouba to dělal?

Neuvěřitelné, ale tahle „odbočka“ je dílem „profesionála“. Při rekonstrukci sociálního zařízení jedné chalupy ejhle: kde se vzalo tu se vzalo, kousek potrubí se nevešlo do zdi. Že by nový způsob kontroly průtoku vody? Nebo pokus o moderní umění?

Rozkvetlá dlažba

Nový chodník se zámkovou dlažbou v satelitní zástavbě. Buď řemeslníci zapomněli spáry zasypat pískem nebo si majitelé chtěli rozšířit předzahrádku. „Originální“ řešení, jenže špatně zhutněné podloží a nezasypané spáry způsobí problémy hned po první zimě: do spár zateče voda, zmrzne a začne dlažbu nadzvedávat. Nezbude pak nic jiného, než chodník předláždit znova.

Viděli jste už také něco podobného?

Už vás napadlo, kde jste podobné „zhůvěřilosti“ viděli? Vezměte fotoaparát a hurá na lov důkazů, neváhejte a podělte se s námi. Můžete připojit i vlastní nápad, jak byste podobný problém vy řešili lépe a bezpečněji.

Fotografie s komentářem můžete poslat na adresu redakce@ceskykutil.cz.

Autor: PePa (text a foto)

Související články

Antikutil - špatně provedená práce 6  fotek

Antikutil - špatně provedená práce

Nové dveře budou domku dělat parádu. To si asi řekl majitel a pořídil si nové krásně bílé dveře. Výrobce je opatřil bílým nástřikem, ale jak vidíte ...


Antikutil – Fantazie v řadovce 7  fotek

Antikutil – Fantazie v řadovce

Aneb sousedé, proč se nedomluvíte? Možnost střešních nástaveb je využívána nejen na panelácích ve městech. I na dvou domech v řadové zástavbě se jejic ...


Antikutil-popelnice plné záplat 8  fotek

Antikutil-popelnice plné záplat

To je ale stará popelnice. Rčení, které většinou používáme pro něco starého, rozbitého, nejčastěji pro auto. I popelnice má však poločas rozpadu a něk ...


Antikutil - trubky a okapy aneb kterej trouba…. 9  fotek

Antikutil - trubky a okapy aneb kterej trouba….

Antikutilů v koupelně už jsme si v téhle rubrice ukázali spoustu, tady je náš další „úlovek“, myslím, že dlouhých komentářů není třeba. A okapy, které ...


Antikutil – Když je renovace odbytá 9  fotek

Antikutil – Když je renovace odbytá

Renovace by měla znamenat obnovení, vylepšení, takže určitě souhlasíte s tím, že řemeslník ani kutil by ji neměl odbýt.


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×