Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Aromaterapie – triky pro partnery

Aromaterapie – triky pro partnery
Využití esenciálních olejů pro úlevu nejrozmanitějších bolestí a podpůrného léčení některých chorob, stejně jako pro koupele a aromalampy, jsme vám již přiblížili. Vůně lze ale použít také pro zlepšení vztahu s partnerem a spojit je s láskou. A to hned několika způsoby, protože aromaterapie, kromě terapie, kterou již zahrnuje ve svém názvu, je i zábavou.
reklama

Začít s ní lze již v koupelně, kde se vonné oleje přidají do koupele, a když se tělo příjemně rozehřeje, pokračujeme v ložnici třeba formou masáže. Doteky spolu s vůní probouzejí jak naše nejprimitivnější, tak nejvyvinutější smysly, jakými jsou čich a hmat. Pokud si ložnici předem patřičně upravíme, můžeme potěšit také zrak a sluch. Vhodné osvětlení, barvy a příjemná hudba mají v psychologii a terapii své nezastupitelné místo. A při masírování samozřejmě nezapomínáme ani na konverzaci s partnerem.

Dobrá rada

Znovu podotýkáme – používáme-li esenciální oleje poprvé, věnujeme velkou pozornost jejich nákupu. Pro masáže a koupele vybíráme pouze přírodní esence, nikoliv syntetické. Oleje neužíváme vnitřně, pro masáže a koupele je vždy ředíme.

K masážím a potírání nakapeme 12 kapek esencí do 25 ml nosiče (základního oleje). Nejlepší je z prvního lisování – olivový, jojobový, mandlový, slunečnicový, pupalkový, avokádový, z pšeničných klíčků, hroznových zrnek apod.

Test

Nejcitlivější kůži máme za uchem, tam také nejprve směs esenciálního oleje otestujeme – vetřeme si nepatrné množství směsi za ucho a počkáme do druhého dne. Pokud místo nesvědí, nebo nezrudne, můžeme se směle pustit do masáže. Do vany obvykle přidáváme 5 – 10 kapek esenciálního oleje podle výběru působení. V teplé vodě relaxujte 10 – 15 minut.

Pro inhalace dáme do misky s vodou (nebo do inhalačního přístroje) 3 – 5 kapek čistého přírodního esenciálního oleje a inhalujeme 5 – 10 minut.

Pokud používáme kromě aromalampy také meditační tyčinky, z nichž se vůně uvolňuje spalováním a je doprovázena dýmem, jejich použití nejprve konzultujeme se členy rodiny nebo s přítomným partnerem, protože některým jedincům vonný dým vysloveně vadí.

Masáž přináší našemu tělu pocity uvolnění a klidu. Základní oleje pak pokožku pěstují a dodávají jí výživné látky. Doteky uvolňují stres, zbavují bolesti, uklidňují a uvolňují, nebo naopak vedou k aktivitě a vzrušují. Masáž je proto prostředkem, jakým můžeme partnerce i partnerovi pozvednout ducha, hýčkat ho i laskat, ale také regenerovat fyzický fond. Jemná masáž umocněná účinkem vonných olejů působí velmi intimně. Nemusí trvat dlouho, postačí třicet minut, ale má pro mysl i tělo významný efekt, neboť neutralizuje stresy, únavu i přepracování. Ovlivňuje rovnováhu v těle a mysli a posiluje fyziologický i partnerský vztah.

Náš tip

  • Při masáži by mělo být v místnosti teplo a svaly je dobré nejprve zahřát koupelí.
  • Protože pracujeme s oleji, použijeme velkou osušku jako podložku, abychom si neumastili lůžko.
  • Tam, kde tělo zrovna nemasírujeme, je rovněž překryjeme měkkým ručníkem, aby svaly nevychladly.
  • Místnost příjemně osvětlíme a pustíme si příjemnou hudbu.
  • Jako základní olej použijeme 2 lžíce oleje mandlového nebo jojobového, nebo je smícháme půl na půl.
  • Ruce musí vyvíjet pevný, ale citlivý tlak, díky oleji pak hladce kloužou z jednoho místa na druhé.
  • Oba partneři musí mít při masáži pohodlí, obzvláště masérovi se musí pracovat pohodlně.

Čím začít

Pokud je partner(ka) v napětí, začneme masáží hlavy. Masér se posadí a pohodlně se opře na lůžku. Masírovaný se položí na záda s hlavou v jeho klíně. Masáž začneme na hrdle, kde rozetřeme několik kapek oleje a pokračujeme k tváři, netlačíme, jemně kopírujeme rysy obličeje a končíme u kořínků vlasů na čele. Pokud pokračujeme masáží i ve vlasech, vynecháme olej. Pro tuto povznášející a uklidňující masáž použijeme do základního oleje například 2 kapky jasmínu, 1 kapku bergamotu a 2 kapky kadidla (olibanum). Nebo 2 kapky růžového oleje, 1 kapku pelargonie a 2 kapky levandule.

Odstranění sexuálního napětí

V ideálním případě můžeme použít jen aromalampu nebo vonné tyčinky a ložnici provonět vůní jasmínu, růží, ylan-ylangu, santalu, nebo dát do aromalampy směs 4 kapek jasmínu, 1 kapky pelargonie či muškátové šalvěje a 1 kapky pačuli. K pozvednutí libida je rovněž osvědčená směs ze 2 kapek oleje černého pepře, 3 kapek zázvoru a 6 kapek santalu. Pokud to nestačí, uvolníme jemnou masáží postupně celé tělo.

Povzbuzující masáž zad

Opět dbáme, aby v místnosti bylo teplo a svaly byly zahřáté. Masér musí mít teplé ruce, masírovaný leží na břiše na pevné podložce. Klekneme si k němu, rozetřeme mu olej po celých zádech, po stranách těla i hýždích.Nejprve klouzavými pohyby prohřejeme měkké tkáně těla – celou plochou rukou pracujeme krouživými a vějířovitými pohyby a tahem po pokožce. Prohnutím dlaně přizpůsobíme ohybům těla, nepoužíváme sílu. Základní masáž provedeme maximálně pětkrát.

  • Pro uvolnění ve svalech a vazech kolem páteře položíme dlaně celou plochou po obou stranách páteře. Prsty směřují k hlavě masírovaného. Plynulým klouzavým pohybem postupujeme pomalu vzhůru k ramenům.
  • Pak roztáhneme vějířovitě dlaně, na ramenní klouby vyvineme větší tlak a promasírujeme svaly kolem krku.
  • Cyklem drobných, vzájemně se překrývajících vějířovitých pohybů prováděných vzhůru po zádech masírovaného zvýšíme proudění krve směrem k srdci. Klouzavým pohybem posuneme ruce asi 15 cm po partnerových zádech vzhůru a sklouzneme jimi na obou stranách těla. Vracíme se zpět dolů a posouváme se po zádech stále výše. V oblasti ramen ruce opět vějířovitě roztáhneme a vracíme se do základního postavení.

Pokud se o smyslné, nebo také erotické aromaterapii chceme dovědět více, porozhlédneme se v knihkupectvích po nějaké publikaci, která nám odhalí základy tohoto učení.

Autor: Elen (text), PePa (foto)

Související články

Koupel s voňavými konfetami 12  fotek

Koupel s voňavými konfetami

Máte rádi relaxaci ve voňavé koupeli? Vyrobte si originální konfety a užívejte si, vyzkoušeli jsme pro vás jednoduchý postup se sadou, kterou si mů ...


Aromaterapie – vůně a koupele 12  fotek

Aromaterapie – vůně a koupele

V zimním období trpíme nedostatkem slunečního světla, chladem i prudkým střídáním teplot, když přecházíme z tepla místností do vlhkých nebo do mrazivý ...


Aromaterapie - vůně pro duši i tělo 13  fotek

Aromaterapie - vůně pro duši i tělo

Aromaterapie je léčebná metoda, jejíž základy položily rozvinuté starověké civilizace, jakými byly Egypt, Řecko a Řím. Jde o umění využívat živou sílu ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 1.10.2015 16:37 Mirek Sýkora
0
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 4.6.2015 09:16 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.5.2015 10:06 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 29.5.2015 21:35 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 23.4.2015 20:53 Milos novy
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×