Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Autokosmetika Tempo umyje auto úplně sama

Autokosmetika Tempo umyje auto úplně sama
Nevím, jak je to jinde, ale u nás se pokaždé dohadujeme, kdo umyje auto. Do myčky nejezdíme moc často, ne, že by nám bylo líto peněz, ale přeci jen ruční poctivá práce je vždy lepší. Tentokrát jsme ale řešili pravý opak. Dostali jsme totiž k otestování autokosmetiku Tempo. Je vám tento název povědomý? Pak vězte, že Tempo je u nás na trhu již od druhé poloviny minulého století. A také se zkuste podívat na kdejaké benzínce do prodejního sortimentu. Autokosmetiku Tempo tam zcela jistě objevíte.
reklama

Na začátku bylo auto. Hodně špinavé auto. Rozhodně jsem nejezdila schválně blátem a vším možným, aby byl test opravdu hloubkový. Ale protože po deštivém období zůstaly silnice a hlavně cesta na chalupu opravdu zablácené, dostalo autíčko šedavý nádech.

Autokosmetika od Druchemy splňuje všechny bezpečnostní a ekologické testy a na trhu patří ke špičce. Řada Tempo obsahuje autošampony, autokrémy, polytury, leštěnky či pasty pro údržbu plechových, plastových i pryžových části v exteriéru vozů, přípravky pro péči o interiér, emulze pro ošetření vnitřních plastových částí, ubrousky, rozmrazovače apod. V sortimentu Druchemy jsou i zimní a letní kapaliny do ostřikovačů.

Pomocníků není nikdy dost, proto jsem do mytí zapojila celou rodinu. A především potomstvo si při práci odpykávalo své dřívější prohřešky a já měla alespoň koho fotit. Každý autolakýrník vám potvrdí, že ruční mytí je mnohem šetrnější k laku, byť se dnešní automyčky předhánějí v nabídce superměkkých kartáčů. Ovšem pokud zajedete do myčky, podívejte se třeba na šampon, který, byť jej stroj teprve naprskal na vašeho miláčka, je špinavý. A na kartáčích ulpí také kdeco. Raději se postaráme sami.

Malé děti navíc ocení možnost pomoci dospělákům a dělat skutečně zodpovědnou práci. Přípravky od Druchemy nijak nepoškodí jemnou kůži na dětských ručičkách, samozřejmě to ovšem neznamená, že máte dítě v autošamponu vykoupat. Ale vůbec není problém, aby mládě přiložilo ruku k dílu, navléklo mycí rukavici a vyzkoušelo si to samo.

S mytím byste měli začít v době, kdy není vymetená obloha, neboť sluneční paprsky vydatně pomáhají tomu, že na autě vzniknou z brzy zaschlého šamponu nevzhledné mapy. Ostříkání vodou moc nepomůže, slunce opět rychle "vypije" vodu a na kapotě zůstávají stopy po kapkách. A rozleštit je není nic lehkého. Postačí, když auto postavíte do stínu nebo si počkáte na mraky.

Umýt zaschlé mrtvolky na čumáku auta je trochu obtíž. Kartáč použít asi nechcete, nehty také zanechávají stopy v laku, pak zbývá jen drhnout, drhnout, drhnout, a nebo použít Odstraňovač hmyzu. Je vhodný především na čištění autoskel a reflektorů karosérií, ale my jej použili i na "espézetku" a spodní nárazník. A kupodivu - šlo to dolů. Stačí nastříkat, nechat krátce působit (cca 5 minut) a poté setřít hadrem či houbou. A nakonec opláchnete vodou. Jak prosté, jak účinné.

Také máte disky kol zaneřáděné od brzdové kapaliny, různých směsí posbíraných na cestách, bláta a dalších špinavostí? Brzdovku z disků jen tak nesundáte. Zkuste použít přípravek Čistič disků Tempo. Můžete jej aplikovat jak na železné, tak i na hliníkové disky aut. Umí odstranit i sůl ze zimního posypu. Díky svému složení zůstane na disku a tím i prodlouží dobu účinnosti. Stačí nastříkat a po chvíli tlakem vody smýt. A co zbyde, to ještě dosetřete hadrem či houbou.

Okna jsou u nás obzvlášť zajímavou kapitolou. Snad nikde jinde není vidět na skle u dveří tolik dětských prstíků a dlaní. Vnitřní přední sklo je zas pro změnu neustále zaprášené či samá šmouha. A přitom na daná místo nikdo nedosáhne a přesto je zde pokaždé nějaký ten flek. Čistič autoskel je vhodný na všechny nesavé povrchy, tedy i na plast či smalt. Použití nemusím asi ani uvádět, tak snad jen pro pořádek - nastříkat na plochu zbavenou hrubých nečistot a ihned přeleštit suchým hadříkem.

Také máte pokaždé ty černé pruhy na autě jakoby našedlé? A nejde to nijak vyleštit či umýt? V řadě Tempo najdete RENOPLAST s černidlem. Musím přiznat, že tento přípravek je skutečně černý. Takže pozor, ať aplikujete skutečně jen na černé vnější plastové a pryžové součásti automobilu, jako jsou nárazníky, spoilery, pneumatiky, lišty a nikoliv na bílá trička, bílé šortky apod. Dolů to půjde pravděpodobně špatně. Z oblečení samozřejmě. Renoplast vrací původní černý vzhled a oživuje barvy. Stačí nanést na čisté a suché místo v souvislé vrstvě, nechat zaschnout a poté přeleštit.

Z leštěnek si pak můžete vybrat z celé řady a je jen na vás, resp. na vašem automobilu, které leštěnce dáte přednost. Například Čistící leštěnka Tempo je v podstatě tekutou formou tradiční Tempo Pasty, se kterou leštil již můj děda svého milovaného tráboše. Tato leštěnka obsahuje jemná abraziva, která odstraňují zoxidovanou vrstvu laku a nečistoty a navrací autolaku původní barvu a lesk. Též vytváří na karosérii vodoodpudivý film. Pokud máte poněkud novějšího mazlíčka, čímž je myšlen čtyřkolový, nikoliv ten dvounohý, použijte Autoleštěnku Tempo. Je vhodná pro ošetření především novějších autolaků.

A protože opakování je Matkou moudrosti, nahnali jsme po vzoru černých otrokářů své robotníky opět do práce po cca 2 měsících. I přesto, že jsme v této době auto nemyli, si syn docela liboval, že mu jde práce lépe od ruky, neboť karosérie není až tolik zaneřáděna. Autokosmetika Tempo poskytuje skutečnou ochranu před následky provozu i povětrnostními vlivy. Pravda, před padajícím stromem auto neochrání, ale proti působení např. mušího a jiného trusu zcela určitě. Každý si přeje mít lak na autíčku co nejdéle krásný.

A na závěr jedna přátelská rada pro ty, co po přečtení mého článku začnou reptat, že tolik "sajrajtů" a zbytečností auto rozhodně nepotřebuje... Zkuste se jednou ve vaně umýt komplet včetně zubů a holení jen mýdlem. Asi to nebude zrovna to pravé ořechové. Zvláště pokud ruce budete mít od šmíru či jiné těžko odstranitelné špíny, vlasy po pas a kůži na nohách i rukách budete mít popraskanou. Zjistíte, že ani vy se neobejdete bez mýdla, šampónu, pasty na zuby, balzámu či kondicionéru pro ulehčení rozčesání vlasů, pěny na holení, kolínské a dobrého pleťového krému. A stejně tak se ani auto, kterému chceme poskytnout dlouhodobou ochranu proti vnějším vlivům, neobejde bez různých přípravků. A že jeden jediný šampon dnes prostě již nestačí.

Moje autíčko se krásně leskne, přípravky Tempo od Druchema se osvědčily. A příště vyzkoušíme třeba Veloprogram - prostředky pro údržbu jízdních kol.

Autor: Pavla (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Auto jako nové 14  fotek

Auto jako nové

Chcete mít stále auto jako nové? Myjte si ho sami! Trocha času navíc se určitě vyplatí.


Autokosmetika podruhé aneb sklo a plast se musí blýskat 10  fotek

Autokosmetika podruhé aneb sklo a plast se musí blýskat

Umyli a naleštili jste svého plechového miláčka tak, že v karoserii se můžete zhlížet jako v zrcadle? Tak nablýskejte i sklo a plast.


BIO Kompostér - urychlovač kompostu 18  fotek

BIO Kompostér - urychlovač kompostu

Kompostování je poměrně časté slovo ve slovníku zahrádkářů a chalupářů. Kdo vlastní nějaký ten kousek trávníku, na začátku sezony začíná řešit problém ...


Lepidlo, které baví! Herkules Mizím zajistí zábavu i funkčnost 2  fotek

Lepidlo, které baví! Herkules Mizím zajistí zábavu i funkčnost

Pokud si říkáte, že lepení a práce s lepidlem je nuda, novinka Herkules Mizím vás přesvědčí o opaku. S ním se totiž nebudete těšit jen na finální v ...


Vysokotlaký čistič vybírejte s rozmyslem 5  fotek

Vysokotlaký čistič vybírejte s rozmyslem

Teplé měsíce jsou už tradičně spjaty s prací na zahradě a kolem domu, což se mnohdy nese ve znamení pořádného úklidu. V zimních měsících jen těžko ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×