Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Balení dárků bez balícího papíru – tipy na výrobu dárkových krabiček

Balení dárků bez balícího papíru – tipy na výrobu dárkových krabiček

Vánoce jsou za dveřmi. Obchody se prohýbají pod náporem nakupujících. A nás ještě čeká zabalit dárky. Od loňska moc obalového materiálu nezbylo a představa, že bych měla opět vystát minimálně čtvrthodinovou frontu u pokladny, mě nenaplňuje nadšením. Proč tedy nenačerpat inspiraci od jiných a nevyrobit si krabičky a krabice, které se dají ozdobit opravdu netradičně.

reklama

K výrobě ozdobného obalu na vánoční dárek potřebujete určitě nějakou krabici či krabičku. Doma třeba nějakou najdete. Ta od nových bot je úplně ideální. A pokud nemáte, zapátrejte po internetu, najdete tam dost šablon pro výrobu. Jakmile máte základ, můžete se vrhnout do zdobení.
Základem je bílý podklad. Máte-li krabici bílou, máte půl práce hotové, pokud barevnou nebo vícebarevnou, je potřeba podklady sjednotit, aby na něm vynikly zdobné prvky. Boky krabičky nebo víka lze ozdobit krajkou, stužkou nebo ozdobnou lepící páskou. Na víko pak můžete aplikovat samolepky, ubrouskovou technikou vystřižené motivy nebo třeba papírové či sušené květiny a mašle. Efektní je skládaný motiv technikou irish folding. Na internetu najdete dostatek šablon. Skládat můžete třeba z papíru pro origami nebo třeba z použitých obalů z čajových sáčků.

Další technikou, kterou lze použít na potažení povrchu krabičky, je decoupage, neboli ubrousková technika. Ale aplikovat nemusíte nutně jen ubrousek. Běžně se používají i kreativní papíry, např. rýžový nebo ručně vyráběný. Jakmile pak povrch zaschne, dozdobíme opět krajkou, stužkou nebo třeba kombinací krajky a umělých květin.

Výrobky z pauzovacího papíru se hodí spíš pro drobnější věci, např. šperky, korálky, brože či náušnice. Pochopitelně manželovi řetízek darujete pravděpodobně v klasické krabičce, ale dívky ocení krásu takového obalu. Pravda, pro jeho výrobu materiál asi mít doma nebudete, ale inspirujte se na další rok. Nebo třeba jen na dárky k narozeninám a svátku.
Na šperky se hodí též skládané krabičky, kdy šablonu si stáhnete z internetu. K jejich výrobě potřebujete opravdu jen nůžky, někdy i lepidlo. Pokud je základ jednoduchý, jako v případě naší žluté krabičky, stačí vám jen nůžky (popř. papír a tužka pro překreslení šablony z obrazovky, pokud máte možnost si šablonu vytisknout, stačí jen ty nůžky). Pokud se krabička skládá ze dvou dílů, je potřeba ji slepit. Výhodou je, že takovou už nemusíte zdobit, parádu udělá sklad do větrníku.

Darované peníze chtějí také svůj zdobený obal

Samostatnou kategorií mezi dárky jsou peníze. Spousta z nás řeší nerozhodnost ve výběru vhodného dárku tím, že daruje peníze. Ale i takový dar lze dát ve vkusném obalu. Bílá obálka je praktická, ale vhodná raději na posílání dopisů. Z barevného papíru nebo pauzovacího si vystřihneme tělo obálky, okraje lze dozdobit průstřihy nebo vytlačením a vypícháním dekoru a poté slepit. Obálku není potřeba opatřovat lepivým okrajem, nechceme přeci, aby takovou krásu bylo potřeba rozříznout. Takto se může použít opakovaně.

Ať už dáte k Vánocům dárek zabalený do balícího papíru nebo do ozdobné krabice, pokud je vybírán s láskou a pečlivostí, jistě potěší. Přesto pokud si dáte tu práci a vyrobíte naprosto originální obal, obdarovaný dostane dárky dva. Takový totiž určitě neskončí roztrhaný a zmuchlaný v popelnici, jako tomu je u obyčejných papírů. A u samotné tvorby se báječně relaxuje. To je v tomto čase víc než potřeba.

Autor: Michala Jeřábková, www.maiki.cz

Související články

Iris folding - krása z papíru 16  fotek

Iris folding - krása z papíru

Už jsme vám ukázali spoustu návodů na krásná přáníčka, která si můžete vyrobit doma. Dnes se naučíme jednu z dalších technik a tou je iris folding. ...


Krabička z pohledů 11  fotek

Krabička z pohledů

Je vám líto zahodit vánoční pohledy, ale nechcete si je schovávat do zásuvek ani k vánočním ozdobám? Využijte je jako materiál a vyrobte si krabičk ...


Jak vyrobit krabičku

Dárky se nejlépe balí do krabiček, zejména, když nemají zrovna tvar jednoduchého kvádru nebo krychle. Krabičku je snadné si vyrobit. Potřebujete jen k ...

reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×