Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dětský pokoj v nových barvách

Dětský pokoj v nových barvách
Kamarádka Petra by jako každá správná máma chtěla pro svoje děti to nejlepší a tak si jako letní překvapení připravila pro svého malého syna proměnu pokoje. Jednoduchou změnu dispozice typu "tuhle skříň posuneme, k ní koupíme jednu novou, tuhle knihovnu dáme sem a stůl támhle". V pokoji bydlí s malým Davidem i starší sestra Barunka. Ta s překvápkem pomáhala a část úklidu byla na ní.
reklama

Proměny

S pořady o všemožných rekonstrukcích a proměnách bytů a interiéru se v poslední době roztrhl pytel. Kdo by nechtěl bydlet hezky a zajímavě? Skoro každý. Konečné, občas mnohasettisícové účtování nákladů všech zúčastněných odborníků, kteří umějí mnohé, ale draho, láká, ale málokoho. Kdo by chtěl proměnu jednoho pokoje splácet mnoho let? Já tedy určitě ne.

Malování – práce i zábava pro každého

Pohled před a po malování

Petra ráda zkouší všechno možné, proto mě nepřekvapilo, že se do malování rozhodla pustit sama. Původní bílé stěny byly zašlé a plné plakátů aut a akčních hrdinů. Vše působilo divoce a neuspořádaně. Její partner elektrikář jí pomohl posunout zásuvky a těžké skříně, na ostatní se těšila, že zvládne sama. Petra je od narození velký optimista, který se do všeho pouští s nakažlivým úsměvem. Na fotkách, kde můžete posoudit jak nakonec proměna dopadla, je to nepřehlédnutelné.

Sama sobě architektem i malířem

Barvu je vhodné si nalít do vědra s otírací mřížkou na váleček

Pořady o bydlení má Petra ráda, vkus i nápady má však vlastní a dělat nákladné a drahé úpravy nechce. „Ono občas stačí tak málo“, říká. „Posadit se na zem, dát si kafe a popřemýšlet si o možné změně současného stavu. Na pomoc si můžeme vzít i metr a čtverečkovaný papír."

Léto je na malování nejlepší čas. Nábytek jde vystěhovat na chodbu nebo před dům. Okna otevřít dokořán a vše rychle schne. A děti jsou venku, u babiček nebo na táboře.

„Kocourů“ se bát nemusíte, barva je kryvá už při prvním nátěru a stopy válečku po uschnutí zmizí.

Kolem topení a v prostorech, kam se s velkým válečkem nedostanete, použijte malý váleček nebo štětec.

Barevně a při tom ne draho

„Šlo mi hlavně o rozsvícení celého pokoje barvami a o zvětšení úložného prostoru“, říká Petra. Pokoj je barevně laděný přírodně a optimisticky. Sluníčko a tráva - žlutá a zelená, jdou ke skříním s borovými palubkovými dvířky. Stropy jsou čistě bílé, aby co nejvíce odrážely světlo. V pokoji tak bude i v zimních měsících příjemně a útulno.

Kvalitní barva nemusí být drahá

Odstínů barev jsou ve vzornících stovky. A namíchat jde mnoho dalších. Barevná škála Remalu, který si Petra vybrala, však stačila a žádné speciální míchání nebylo zapotřebí. REMAL je kvalitní česká barva, kterou je možné běžně koupit v hobbymarketech a prodejnách barev a laků v dostatečně široké barevné škále. Má vysokou kryvost a otěruvzdornost.

Precizní „zaigelitování“ a zapáskování pokoje nám úklid po malování podstatně zjednoduší. Nechtěně ukápnutá barva nám tak nepoškodí gauč ani koberec.

S drahými rekonstrukcemi má ale naše proměna přece jen něco společného - kvalitní výmalbu, která korunuje výsledek a může za největší vylepšení prostoru.

Co to celé stálo?

Náklady na celou rekonstrukci tedy jsou: jedna nová skříň, která se hodila k původnímu nábytku - šest tisíc korun, tři kbelíky barvy, zakrývací folie a štětce, válečky, mřížky, tmel a sádra - cena nepřesáhla 1500Kč, vše dohromady se vešlo do necelých osmi tisíc korun. Připočtěme dva dny práce a je to všechno. Proměna pořádná a žádná suma, kterou bychom zruinovali rodinný rozpočet.

A jak reagoval malý David, pro kterého bylo překvápko určeno? Nejdříve se lekl, kam to vlastně vlezl, a pak běžel mámu pořádně obejmout.

Pepův tip

K práci využijeme také sádru nebo tmel na spravení stěn a papírovou maskovací pásku na zakrytí přechodů barev (a ta opravdu kvalitní by neměla barvu strhávat).

Interiérovou Barvu REMAL je možné koupit v sítí prodejen "Barevný ráj" a "Kouzlo barev" .

Autor: PePa (text a foto), Aura (realizace)

Klíčová slova:


Související články

Úložný prostor v dětském pokoji 5  fotek

Úložný prostor v dětském pokoji

Jak se rodina pomalu a jistě rozšiřuje, je čas myslet na zařizování dětského pokojíčku. Za chvíli první ratolest vyroste z kolíbky a vám začne v lo ...


Dekorace barvami na okno 12  fotek

Dekorace barvami na okno

Léto si žádá letní dekoraci. Jak to ale udělat, abychom měli něco originálního, aby to bylo levné a aby se s tím třeba za rok dalo udělat něco jiného? ...


LAZUROL– obnovená krása dřeva 25  fotek

LAZUROL– obnovená krása dřeva

Dřevěný nábytek vévodí nejen interiérům. Tu pravou zahradu si bez pěkného posezení snad ani neumíme představit. Ale kromě toho, že si na dřevěné lavic ...


Barevná proměna pokoje 34  fotek

Barevná proměna pokoje

Povyrostla vaše ratolest takže zařízení a výzdobu, která byla určena pro batole, je potřeba obměnit? Většinou začínáme novou výmalbou. Podívejte se ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 1.10.2015 16:37 Mirek Sýkora
0
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 4.6.2015 09:16 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.5.2015 10:06 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 29.5.2015 21:35 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 23.4.2015 20:53 Milos novy
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×