Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

BAUHAUS Rádce – klimatizace a ventilátory

BAUHAUS Rádce – klimatizace a ventilátory

V létě je vedro, v zimě zima. V zimě si můžeme doma přitopit, vzít si teplejší oblečení, ale v létě nám nezbývá, než se vysvléci a jít k vodě. Otevřeteli okna, pustíte do pokoje venkovní horký vzduch. Proto uvidíte v létě častěji než v zimě přes den zatemnělá zavřená okna, aby v místnosti bylo lépe, než venku. Pořízením ventilátoru či klimatizace můžete vnitřní klima ochladit na příjemnou teplotu.

reklama

Co zohlednit při výběru klimatizace?

Při výběru je potřeba zohlednit velikost a polohu místnosti, tzn. stinnou stranu a sluneční stranu. Dále rozhoduje izolace místnosti, velikost oken apod. V neposlední řadě rozhoduje také tzv. chladící výkon, který si spočítáte. Obvykle 1 kw výkonu klimatizace je na prostor 26 m³. Samozřejmě rozhodují i finance, které máte pro nákup připraveny.

Typy klimatizací

Klimatizace můžeme rozdělit do dvou skupin a to na: mobilní a splitové. Častěji používaným typem jsou splitové klimatizace. Mobilní klimatizace, jak již napovídá sám název, se dají volně přenášet tam, kde potřebujete zrovna chladnější vzduch, na rozdíl od klimatizací splitových, které jsou pevně přichyceny na zdi a skládají se z 2 částí. V případě, že se rozhodnete pro klimatizaci, ke které je nutná odborná montáž, musíte ale počítat s tím, že odborné firmy mají v sezóně delší dodací lhůtu.

Splitová klimatizace

Splitové klimatizace mají dělené jednotky, vnitřní a vnější. Vnitřní část funguje jako výparník a umisťuje se uvnitř místnosti, kterou chceme chladit. Vnější část potom funguje jako kompresor. Obě jednotky jsou mezi sebou propojeny měděným potrubím nebo speciální hadicí s chladícím médiem. Používají se především k chlazení, ale i topení v zimě a chladných dnech.

Mobilní klimatizace

U mobilní klimatizace je horký vzduch odváděn hadicí ven z místnosti. Musíte mít ovšem hadici vystrčenou z okna nebo mít otvor ve zdi. Mobilní klimatizace má výparník i kompresor v jedné jednotce a můžeme ji tak libovolně přenášet. Je sice oproti splitové klimatizaci levnější a nenáročná na montáž, ale je méně výkonná a provoz je hlučnější. Mobilní klimatizace však mají tu výhodu, že se mohou použít i v historických budovách, kde není možné provádět stavební úpravy.

Inverterové klimatizace

Inverterový systém je technologie, která výrazně šetří elektrickou energii a to až o 40 %. Tyto klimatizace regulují plynule výkon a příkon tak, že nedochází k nepříjemnému kolísání teploty v místnosti, jako tomu je u jiných klimatizací. Některé se používají jak k topení, tak i chlazení. Inverterovým ovládáním dosáhnete nastavené teploty přibližně za 2/3 času ve srovnání s neinverterovým ovládáním jednotek. Klimatizace vybavené touto technologií mají také například oproti mobilním klimatizacím výrazně tišší chod.

Ventilátor

Pokud nechcete instalovat klimatizaci, jsou v takovém případě řešením stolní, stropní, stojanové nebo podlahové ventilátory či ochlazovače vzduchu. Ventilátor sice velmi výrazně neochladí vzduch v místnosti, ale napomáhá tomu, abyste se cítili v místnosti příjemněji a tato varianta je oproti klimatizacím i finančně méně náročná. Stojanové ventilátory jsou často na dálkové ovládání a oscilují. Některé jsou dokonce otočné až o 360°.

Zajímavou nabídku klimatizací a ventilátorů najdete ve specializovaných centrech BAUHAUS.

Fotogalerie k článku:

Autor: BAUHAUS (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Vyhrajte i v srpnu peněžní poukázky BAUHAUS 2  fotek

Vyhrajte i v srpnu peněžní poukázky BAUHAUS

Bez peněz do obchodu nelez! Tak toto rčení určitě neplatí v případě výher v naší dnešní soutěži. Protože pokud budete mít štěstí při losování poté, ...


BAUHAUS rádce - Krby a krbová kamna 17  fotek

BAUHAUS rádce - Krby a krbová kamna

S příchodem chladnějších dnů stále častěji zapalujeme oheň v krbových kamnech, až zvolna přejdeme v plnou topnou sezónu. Pokud řešíte na poslední c ...


Stavba drátěného plotu 9  fotek

Stavba drátěného plotu

Než začneme se samotnou stavbou , měli bychom zvážit, jaký druh oplocení je pro nás nejvhodnější, je tak potřeba vzít do úvahy požadovanou míru zab ...


BAUHAUS rádce - nová koupelna, renovace koupelny 6  fotek

BAUHAUS rádce - nová koupelna, renovace koupelny

Dnešní BAUHAUS rádce se bude věnovat koupelnám. Pokud kape kohoutek, vyměníme těsnění. Když ale začnou například odpadávat dlaždičky či při ulehnut ...


Zahrada ve svahu 6  fotek

Zahrada ve svahu

Každý, kdo si koupil svůj vysněný dům, nemá vždy to štěstí, že také zahrada poskytuje optimální podmínky. Mnoho majitelů zahrad sice sní o rovné za ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
6
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 27.4.2019 22:03 Def Ender
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
0
Odvlhčovač (klima) Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 25.6.2016 08:01 Ondřej
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
6
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 27.4.2019 22:03 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×