Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Bedýnky Skywander

Bedýnky Skywander

... aneb není bedna jako bedna. Dej to do bedny, pak se na to podívám... Máš nějakou bedničku, schovám to tam…, těch beden na stěhování není nikdy dost... A co takhle bedýnky a bydlení, to už jste slyšeli? Pokud vás v dětství bavilo hrát si s kostičkami, a pokud máte rádi variabilní a přestavitelný nábytek, bedýnky Skywander jsou pro vás to pravé.

reklama

Už jste si někdy zkoušeli vyrobit skřínku nebo stolek, přemýšleli jste o materiálu, rozměrech a povrchové úpravě a výsledek nebyl zrovna to pravé ořechové? Tak co kdybyste to zkusili s bedýnkami? Ne, nemyslíme to tak, abyste vzali bedýnky posbírané na půdě, v obchodech, brousili, natírali, hledali podobné rozměry a pak stejně zjistili, že na nábytek to teda nebude, protože tenké laťky, které po úpravě zbyly, neudrží nic pořádného. Chce to bytelný, pevný a dobře povrchově upravený materiál, variabilní a skladebné rozměry… a nápad.

Pokud máte nápad a chuť pustit se do sestavování vlastní nábytkové stěny, máme pro vás tip. Bedýnky Skywander nabízejí spoustu variant, jak je poskládat i využít. Potřebujete jednoduchý stolek, botník, polici do koupelny nebo do kuchyně anebo rovnou celou nábytkovou stěnu? Tak si vzpomeňte na kostičkové hrady a města z vašeho dětství a pojďte si hrát.

Bedýnky vnesou do interiéru nejenom originalitu a nespočet možných použití a kombinací, ale především dřevo - pocit, jaký umí navodit pouze tento přírodní materiál. Povrchová úprava je přírodní nebo patina. I díky tomu si můžeme vyladit interier přesně podle potřeby. Můžeme ale popustit uzdu fantazii a barevně si je upravit podle sebe. Bedýnky využijeme i jako knihovnu, botník, skříň, ale zkrátka nepřijde ani milovník vína, který je může využít na uskladnění svých oblíbených lahví.

Co je to za bedýnky?

Že není bedna jako bedna, se přesvědčíte, pokud se na tyto bedýnky podíváte. Nikde žádné třísky a vykukující hřebíčky, nikde ztenčený materiál, suky a praskliny, poškození od minulého nákladu či použití. Krásné a dobře opracované dřevo v dostatečné síle, s pevnými spoji. Povrchovou úpravu si můžete vybrat – přírodní barvu, patinu nebo různé lazury.

Bedýnky jsou vyrobené ze smrkového broušeného dřeva. Síla dřeva je 18 a 20 mm, to dodává bedýnkám pevnost a dlouhou životnost. Spoj je proveden sponkováním a zajištěn kvalitním lepidlem. V rozích je ještě navíc zpevněn hranou nebo vloženým růžkem. Na dno je využita překližka nebo je šprušlové.

Jednotlivé velikosti bedýnek jdou díky poměrovému zvětšování dobře kombinovat a sestavit z nich lze opravdu téměř cokoliv. Pokud máte nějaké tajemství, které chcete mít dobře schované, postačí si spolu s bedýnkou objednat i dvířka. Pro snadné uchopení mají bedýnky na boku vyfrézované dva pohodlné úchyty.

Pokud si chcete s povrchovou úpravou ještě pohrát, třeba ubrouskovou technikou, máte volné pole působnosti.

Pokud chcete sestavit skřínku, jsou k dispozici i dvířka či police ve stejném desénu, můžete tedy pustit fantazii „na špacír“.

Nejlépe přesvědčí konkrétní příklad:

Zařídit podkroví není jednoduché, sešikmené stropy, atypické rozměry a potřeba, aby nová police ladila se stávajícím zařízením. To by chtělo nápad! Bedýnky od rajčat to ale nebudou, potřebujeme něco bytelného a přitom pěkného. „Zátěžová zkouška“ a jde se na to!

Bedýnky je možné stavět vedle sebe i na sebe, těsně k sobě nebo s mezerou, přesně podle toho, jak potřebujeme. Zařízení podkrovní ložnice je laděné do světlých barev, okno ve štítu pouští dostatek světla, takže si pohrajeme se dvěma barvami – přírodní a tmavší namořenou - a s různými rozměry bedýnek.

Volit různé rozměry bedýnek? Jak je to možné, vždyť to nebude držet, napadne vás asi. Ale nemusíte mít obavy. Bedýnky sestavíte pomocí pouhého jednoho až dvou spojů bez vrtání a bez jakéhokoliv vyměřování - spoje se totiž mohou dát do kterékoliv bedýnkové spáry, která se náhodně „potká“ se spárou sousední bedýnky. Tak tohle zvládne opravdu každý. Třeba v případě zařizování dětského pokoje se rády zúčastní i děti a sestaví si stěnu podle vlastních představ

Teď už jen přidat vnitřní poličku a dvířka a sestava bude hotová

Uspořádat oblíbené fotografie, porcelán a další věci do polic….pokud zjistíme, že nám ještě polička či nika chybí, není problém ji doplnit. Naskládat noviny a knížky do stojánku (opět, jak jinak, z bedýnky) a je hotovo.

Na závěr

Nábytek z bedýnek není žádná z nouze ctnost, ale možnost zařídit si pokoj nebo rovnou celý byt originálně, variabilně a rychle a v neposlední řadě, díky variabilitě sestavování, také cenově výhodně. Chcete mít pokoj každou chvíli jiný? Máte malé děti a chcete, aby v každém věku měly nábytek přizpůsobený svému věku a potřebám? Bedýnkujte! Zařizujete podkroví nebo pronajatý byt? Bedýnky jsou hit! Do nového bydlení si je pak vezmete s sebou a sestavíte do nových variant. Prostě, tohle vymyslela nějaká „bedna.“

Tak co vy na to, máte také chuť si hrát?

Fotogalerie k článku:

Autor: Petra (text, bedynkydrevene.cz), Skywander (foto)

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×