Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Bezpečné prázdniny – správným výběrem dveří zabezpečte nejen domácnost, ale i vaše děti

Bezpečné prázdniny – správným výběrem dveří zabezpečte nejen domácnost, ale i vaše děti

Konec školního roku se nezadržitelně blíží a s ním i doba, kdy budou vaše děti zůstávat samy doma. Pro ně krásný čas plný dobrodružství bez domácích úkolů, pro vás starosti, zda je můžete nechat doma samotné. Ovšem mnohdy nemáte na výběr. Do práce chodit musíte a babičky nejsou na dvouměsíční nápor dětských radovánek vždy připraveny. Přes den si neustále říkáte, že je doma bezpečno, že se nemůže nic stát. Občas však přicházejí chvíle, které neovlivníme. Společnost SAPELI, největší a nejstarší výrobce dveří a zárubní u nás, přichází s řešením, jak maximálně chránit vaše děti i domácnost.

reklama

Skleněné dveře, kterými neproletíte

Statistiky ukazují, že děti opouštějí dětská hřiště a své hry směřují domů, kde se ne vždy vyhnou úrazům. Dokonce téměř 1/3 z nich se stává právě v domácnosti1. Mnoho z nás má z dětství osobní zkušenost. Například nevinná dětská hra na honěnou po bytě mnohdy skončila přibouchnutými dveřmi a prolétnutím skleněnou výplní. Dětem v těchto hrách asi nezabráníme, ale můžeme předejít možným zraněním.

Domácnost je přes prázdniny vystavena náročnému zatěžkávacímu provozu a na to je třeba ji připravit. Velmi oblíbené interiérové skleněné prvky v sobě nesou jisté riziko rozbití a pořezání, ale při kvalitním výběru se není čeho obávat. V tomto směru doporučuje SAPELI prosklené celoskleněné dveře vyrobené z bezpečnostního kaleného skla.

Bezpečnostní kalené sklo, které používá společnost SAPELI pro celoskleněné dveře Sapglass i pro skleněné výplně, vyniká mnohonásobně vyšší pevností, a tedy odolností vůči nárazu. Pokud by přece jen došlo k rozbití (nikoliv nárazem nebo pádem dítěte, ale například cíleným prudkým nárazem kovovým předmětem na roh), kalené sklo se rozpadne na malé tupé úlomky. Neporaní tak vaše děti ani vás.

Pomocníkem pro váš klidný den se stanou i dveře vybavené závěsy se samozavírací funkcí, které zajistí, že se dveře dovřené pod úhlem 45° a méně samy pomalu zavřou. U celoskleněných dveří je toto zajištěno u kyvných pantů, které při otevření více jak o 90° zůstanou zaaretované v otevřené poloze.

V opačném případě se rovněž samy pomalu vrátí do zárubně. Aby se dětem opravdu nemohlo nic stát, existují i silikonové zarážky na dveře, které zajistí, že dveře nesemknou dětem prstíky.

Můj dům, můj hrad

Pro děti je doba prázdnin nejkrásnějším obdobím v roce. Čas dovolených však láká do domácností také nezvané hosty. Letní měsíce jsou v tomto směru pravidelně nejrušnější, dochází během nich až k 25% nárůstu vloupání do bytů oproti jiným měsícům2. Vstupní dveře představují bránu do vaší domácnosti a je čistě na vás, jak moc ji před nevítanými hosty uzavřete.

Tématu bezpečné domácnosti se Sapeli dlouhodobě intenzivně věnuje. Všechny typy vstupních dveří pravidelně procházejí náročným testováním a jsou samozřejmě certifikovány. Široká nabídka dekorů bezpečnostních vstupních dveří navíc splňuje všechny estetické nároky zákazníků bez nutných kompromisů.

Bezpečnostní vstupní dveře jsou opatřeny vnitřním trezorovým mechanismem se šesti až sedmi bezpečnostními čepy, které se zasouvají do bezpečnostní zárubně. Dveře jsou navíc vybaveny dalšími komponenty včetně bezpečnostního kování, což z vaší domácnosti vytvoří nedobytnou pevnost.

Při vstupu do interiéru jsou dveře tím prvním, co návštěvníci uvidí. Naštěstí i u bezpečnostních dveří můžete vybírat vzhled dle vašeho stylu. Povrch dveří z obou stran, vnitřní i vnější, nabízí SAPELI v jakékoliv povrchové úpravě, ať už se jedná o CPL laminát nebo přírodní dýhu. Dokonce mohou být obě strany v odlišném barevném provedení. To oceníte především v případě, kdy musíte ve společných prostorách bytových domů zachovat jednotný vzhled.

Chraňte svou domácnost i děti před požárem

Bezpečnostní vstupní dveře nechrání pouze před zloději, ale také před požárem v domě. Při jejich koupi si vždy ověřte stupeň protipožární ochrany a také, zda jsou nabízeny s protipožární obložkovou zárubní. Díky těmto vlastnostem jsou dveře schopny odolat ohni déle jak 30 minut a pokud se oheň rozšíří po domě, zamezí jeho postupu do bytu.

Elektronika, která hlídá

Pokud si často kladete otázku, zda jste zamkli, opravdovou jistotu vám dá zámek na dálkové ovládání ENTR. Zámek se ovládá pomocí bezdrátové klávesnice, smartphonu nebo otiskem prstu. Své dveře tak můžete zamykat z větší vzdálenosti a vědět, že jsou byt případně i vaše děti zabezpečeny. Často se stává, že ti nejmenší otevřou neznámé osobě, protože kukátko je pro ně vysoko a nedokážou zaostřit do malého otvoru. Tomuto problému se dá částečně vyhnout instalací digitálního kukátka se záznamem pohybu, které přenáší obraz na malý monitor. Děti, ale třeba i senioři tak dobře vidí, kdo je za dveřmi, a vyhnou se otevření dveří nežádoucí návštěvě.

Digitální kukátko se záznamem pohybu, cena 3910 Kč vč. DPH

1Zdroj: Vzdělávací institut ochrany dětí, o.p.s.

2 Zdroj: Mapakriminality.cz

Autor: Sapeli (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Celoskleněné dveře - velmi oblíbené, ale opředené mýty 3  fotek

Celoskleněné dveře - velmi oblíbené, ale opředené mýty

Každá druhá domácnost v Česku je otevřena celoskleněným dveřím, lidé se však bojí jejich užitných vlastností. Snadné poškození, náročná údržba, vys ...


Nafutrujte si do domácnosti ty pravé zárubně 9  fotek

Nafutrujte si do domácnosti ty pravé zárubně

Z německého Futter, hovorově futro, knižně veřej. Dveřní zárubeň má spoustu podob, a to nejen ve slovním vyjádření. Slouží především k upevnění dve ...


Pokoj pro malého školáka 10  fotek

Pokoj pro malého školáka

Děti se neustále vyvíjejí. S vyšším věkem se mění jejich charakter, potřeby i touhy a pokoj musí růst společně s nimi. Pro děti chceme vždy to nejl ...


10 věcí, před kterými vás ochrání bezpečnostní dveře 10  fotek

10 věcí, před kterými vás ochrání bezpečnostní dveře

Cítit se doma bezpečně je přáním každého z nás. Obzvláště v letních měsících v dobách dovolených, kdy počet vloupání do domácností stoupá až o 25 % ...


Letní soutěž se SAPELI o pět dárkových sad 2  fotek

Letní soutěž se SAPELI o pět dárkových sad

Křáp, bum, prásk... známe to všichni, kdo máme doma malé děti. "Ty dveře mají kliku, tak se jí nauč používat!", jenže to bychom těm malým lotrům mo ...


Moderní a dokonalý vzhled dodají vaší domácnosti kvalitní dveře 12  fotek

Moderní a dokonalý vzhled dodají vaší domácnosti kvalitní dveře

Dodejte vašemu bydlení nový moderní look, který vás bude denně těšit. Ať už je váš styl jakýkoliv, v SAPELI uspokojí každého z vás. Naleznete zde š ...


SAPELI nově nabízí bezpečnostní dveře v 76 dekorech 7  fotek

SAPELI nově nabízí bezpečnostní dveře v 76 dekorech

Designu vstupních bezpečnostních dveří běžně tolik pozornosti nevěnujeme. Při výběru sledujeme především parametry zabezpečení a jejich funkčnost a ...


Vybavte byt bezpečnostními dveřmi SAPELI 6  fotek

Vybavte byt bezpečnostními dveřmi SAPELI

Vstupní dveře nejsou pouze vizitkou bytu, ale zároveň musí splňovat celou řadu bezpečnostních funkcí. Těmi nejdůležitějšími jsou požární zajištění ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
6
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 27.4.2019 22:03 Def Ender
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
0
Nefunkční přepad vany Koupelny
Poslední příspěvek: 26.9.2018 13:58 Pavel
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.8.2018 09:41 Ema
6
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 27.4.2019 22:03 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
FeelWood masivní podlaha do koupelny Koupelny
Poslední příspěvek: 10.10.2016 12:31 Jakub
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×